מה ראה ה'חפץ חיים' ברוח הקודש

בימינו, כשהחושך מכסה את הארץ ומספר שומרי התורה והמצוות מצומצם ניתן לומר כי בעולם העליון יש מחסור

22/01/20 | כ"ה טבת התש"פ

 

ג' בתמוז הוא היום הקדוש של הרבי מלובביץ'. ביום זה ממש, שליחי "מוקד תהילים ארצי" יתפללו עבורכם בציונו. השירות ללא תשלום. ניתן לשלוח שמות בחינם כאן! ​>>

מעשה בבחור ישיבה שנסע לקבל ברכה מה'חפץ חיים'. הבחור יצא מישיבתו אשר בעיר ליטא ועלה על הרכבת לראדין, מקום מושבו של הרב. ברכבת פגש בחורה ישיבה איש הדור אשר תהה בנוגע ליעדו של הבחור, וכששמע על מחוז חפצו ציין "גם אני נוסע לראדין".

בזמן נסיעתם ניהלו השניים שיחה בה התברר לבחור הישיבה כי האיש עמו הוא משוחח הינו רבי צבי לוינסון זצ"ל, חתנו של ה'חפץ חיים'. ביקש הבחור מן הרב לוינסון כי יסייע לו להיכנס לשיחה אצל ה'חפץ חיים' ולהתברך אצלו. כאשר הגיעה הרכבת למחוז חפצם הייתה שעת לילה מאוחרת ורבי צבי לוינסון הזמין את בחור הישיבה להתארח בביתו, לאכול ארוחה חמה וללון שם.

בחור הישיבה אשר היה עייף מתלאות הדרך וסבל מן הקור העז ששרר במקום, נכנס למיטה להתחמם תחת השמיכה. כשנזכר כי טרם התפלל תפילת ערבית חשב לעצמו: "קשה לצאת מן השמיכה החמה אל הקור העז" והחליט להתחמם מעט לפני שיצא מתחת לשמיכה החמה ויתפלל ערבית. עייפותו של הבחור גברה עליו והוא שקע בשינה עמוקה עד הבוקר. כשהעירו רבי צבי לוינסון להתפלל שחרית, שכח כליל מתפילת הערבית שלא התפלל בערב שלפני.

לאחר תפילת השחרית, סעדו השניים פת שחרית ורבי צבי לוינסון לקח את בחור הישיבה אל חמיו, ה'חפץ חיים'. עוד לפני שהספיק בחור הישיבה לפתוח את פיו פנה אליו ה'חפץ חיים' ואמר לו: "בעבר, כששרתה ברוסיה רווחה כלכלית גדולה, אם הייתה נופלת מטבע כסף לאדם מכיסו, לא היה טורח להרימה. בימים הללו, כשהמצב הכלכלי קשה ורבים שרויים במצוקה כלכלית, גם אם תיפול לאדם פרוטת נחושת מכיסו ימהר לחפשה כדי להחזירה אליו. היום, גם סכום פעוט כזה נחשב לבעל ערך רב" .

בעודו תוהה על דברי הרב, המשיך ה'חפץ חיים': "כשעם ישראל שהה על בארץ ישראל ובית המקדש עמד על כנו, כהנים עסקו בעבודתם לוויים היו בדוכנם ועם ישראל היה במעמדו, ניתן לומר שבעולם העליון שררה רווחה. בעת כזו ייתכן ולתפילת ערבית של בחור מסוים לא הייתה חשיבות גדולה. אך בימינו, כשהחושך מכסה את הארץ ומספר שומרי התורה והמצוות מצומצם כל כך, ניתן לומר כי בעולם העליון יש מחסור, אפילו לתפילה אחת של בחור יש חשיבות גדולה ובשמיים לא מוותרים עליה בקלות…".

ברגע זה נזכר בחור הישיבה כי שכח להתפלל ערבית בליל אמש והבין את הדברים שאמר ה'חפץ חיים' ברוח הקודש.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לעין הרע משם רבי יהודאי גאון

ובעוד שהוא מטיף יאמר בְּשֵׁם גַּבְרִיאֵל בְּשֵׁם מִיכָאֵל בְּשֵׁם רְפָאֵל אֲנִי עוֹשֶֹה זֶה. וּכְשֵׁם שֶׁאֵלּוּ הַטִּפּוֹת נֶאֱבָדִים וּמִתְבַּטְּלִים בַּמַּיִם. כַּךְ יִתְבַּטְּלוּ וְיֹאבְדוּ כָּל מַכְאוֹב וְכָל חוֹלִי וְכָל עַיִן הָרָע מפלוני/ת בן/ת פלוני/ת 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |