מהו הסוד שששמר ה''חפץ חיים'' יותר מ-20 שנה? - סיפור מדהים לרגל יום ההילולא

לאיזה צדיק שלח ה''חפץ חיים'' את תלמידו כדי לבקש ברכה להתרפא ממחלה קשה ואיזה סוד התגלה כשבקש זאת שוב לאחר מספר שנים? סיפור מופלא לרגל כ''ד אלול, יום ההילולא

08/09/20 | י"ט אלול התש"פ

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

היום, כ''ד באלול, יום פטירת החפץ חיים, ר' ישראל מאיר הכהן מראדין זצ''ל. לרגל יום ההילולא, הבאנו עבורכם סיפור קצר ומרגש, המובא בספר ''המגיד המדבר'', המראה עד כמה היה מרן החפץ חיים בעל אהבת הזולת ונושא בעול עם חברו.

 

אחד מתלמידי החפץ חיים אובחן כחולה במחלה קשה ומסוכנת. כאשר התייאשו הרופאים מלמצוא תרופה למחלתו, הלך התלמיד לרבו, החפץ חיים כדי לבקש ברכה לרפואה שלמה. החפץ חיים הקשיב לבקשת תלמידו ואמר לו שהוא מוכן לתת לו עצה, אבל בתנאי שלא יספר על כך לאיש לעולם. התלמיד כמובן הסכים מיד.

 

ר' ישראל מאיר אמר לתלמידו שילך לחכם מסויים שגר בעיירה הסמוכה. ''ספר לו על מחלתך ובקש ממנו ברכה לרפואה'', אמר הרב לתלמידו, ''הוא יברך אותך ובעזרת ה' תחלים במהרה''.

 

התלמיד אכן קיים את דברי החפץ חיים והלך לבקש ברכה מאותו חכם. תוך זמן קצר הוא התרפא ממחלתו באופן מופלא וחזר לתלמודו בישיבה, כשהוא לא מספר לאיש את אופן החלמתו הפלאי.

 

לאחר 20 שנה, חלתה גיסתו של אותו תלמיד במחלה קשה. לאחר זמן מה התברר, כי סובלת מאותה מחלה ממנה התרפא בעבר באורח פלא. אשתו של התלמיד ניסתה לשכנע את בעלה שיגלה לה את סוד החלמתו כדי להציל את חיי אחותה. אך הוא בשלו, אינו מוכן לגלות את סוד החלמתו המסתורי. לבסוף, לאחר שכנועים רבים גילה התלמיד לאשתו את סוד החלמתו ואת עצתו של החפץ חיים לבקש ברכה מהחכם בעיירה הסמוכה. 

 

זמן קצר לאחר מכן, החל התלמיד לחוש ברע. הוא נבהל מאד ונסע שוב לרבו, החפץ חיים, שהיה כבר מבוגר מאד וחלש. החפץ חיים אכן זכר את תלמידו ואת פגישתם הראשונה, הקשיב לו ואמר: ''הלוואי ויכולתי לעזור לך, אך מה אוכל לעשות? כשהייתה לך המחלה לראשונה, הייתי צעיר וצמתי ארבעים יום עבורך, כדי שתתרפא. אבל היום אני כבר זקן וחלש ואינני יכול לצום כמו אז''. 

 

לא יאומן: לא רק שהחפץ חיים צם עבור תלמידו במשך 40 יום, אלא שהראה לו כאילו סוד החלמתו לא תלוי בו בכלל והוא הודות לברכתו של אותו חכם!

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

סגולות לרפואה

רפואת האדם מאת ה' יתברך ובכוח עשיית מצוות ומעשים טובים למשוך הארה ורפואה

סגולה למילוי כל משאלה

כַּאֲשֶׁר מַשְׁפִּילִין אָדָם בַּעֲבוֹדָתוֹ, בְּחֶבְרָתוֹ, בְּמִשְׁפַּחְתּוֹ וְכַדּוֹמֶה, יִשְׂמַח בְּבִזְיוֹנוֹתָיו כְּמוֹצֵא שָׁלָל רַב
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |