מסר מהרב מנדל לקראת פורים 2020

משנכס אדר מרבים בשמחה" –איך אפשר להרבות בשמחה כאשר יש לנו כל כך הרבה טרדות?

25/02/20 | ל' שבט התש"פ

 

זה קורה היום - הילולת הבבא סאלי בנתיבות! אנחנו נהיה שם עבורך ונתפלל להצלה מהקורונה, ליציאה מהירה לשגרה ולמילוי כל משאלות לבכם לטובה! למסירת שמות בחינם כנסו לכאן >>

משנכס אדר מרבים בשמחה" –

לכאורה השאלה היא איך אפשר להרבות בשמחה כאשר יש לנו כל כך הרבה טרדות:
של פרנסה, ושל כביסה
של בריאות ושל זוגיות
של קורונה ושל דיאטה
של ילדים ושאינם
של בחירות ובגללן
הלב כל כך עמוס
דחוק לחוץ קצוץ

איך אפשר לשמוח תגידו, איך?

והתשובה:

כמו שהשאלה ידועה, גם התשובה ידועה: בזכות האמונה.

הספר "דברי ישראל" מביא שהפתרון להיות בשמחה, הוא הגברת האמונה הפשוטה שהכל מאתו יתברך. וככל שירבה באמונה תתרבה השמחה בקרבו, ו'השמחה' היא האות והמבחן למידת האמונה והבטחון שבקרבו. וכו' והדברים ידועים וברורים וקרובים וקשים (לביצוע smiley ).

השאלה היא איך נדע שהאמונה שלנו היא באמת מתוך שמחה, שהרי הרבה פעמים בן אדם רץ, מביא, עושה, פועל, דואג, חושב מנסה מתנסה מתזז ורוצה להצליח, לצלוח ולא מאמין באמת בכח האלוקי שמשפיע עליו חסד ורחמים מלמעלה. רק אחרי שניסה את הכל, הוא אומר לעצמו באנחת מפסידים: "הכל משמים". הרי כבר ניסיתי הכל, אז מה אכפת לי לנסות גם את שיטת האמונה. אבל זה כבר מגיע מתוך עצב ויאוש, מתוך חידלון ואין אונים, זאת לא אמונה שמגיעה מתוך שמחה.

על זה אומר דוד המלך בתהילים: "ברוך הגבר אשר יבטח בה' והיה ה' מבטחו', למה כתוב פעמים לשון ביטחון? - ביטחון אמיתי רק מתוך שמחה.

הרבה פעמים האדם בוטח בה', לא מחמת שבטחונו עז בה', אלא מאחר שכבר נתייאש ממצבו ורואה כי ממילא אפסה תקוותו, מה אכפת לו לסמוך ולבטוח בה' – אם לא יועיל, לא יזיק…מה סימן ההיכר למי שבוטח בה' באמת, מתוך ידיעה שאין עוד מלבדו והוא יעמידנו על דרך טוב ויושיעו מכל מצוקותיו? אם הוא שמח וטוב לב.  לכן חזר ואמר, "והיה ה' מבטחו" כי אין והיה, אלא לשון שמחה.

במה יוודע אם הוא בוטח באמת? והיה ה' מבטחו! אם הוא שמח אף בתוך מצבו כעת – זה סימן ואות שהוא אכן בוטח בה'.

משנכנס אדר, מרבין בתפילה.

חודש אדר הוא חודש ענק לקבלת התפילות. השמחה פותחת שערים של חסד ושל רחמים, ננצל אותו. 

בפסוק כתוב "מלאתך ודמעך לא תאחר" (שמות כב, כח). השל"ה הקדוש כותב: "מלאתך" – זהו רצונו של האדם, "ודמעך" – אלו דמעותיו. אם באמת הנך רוצה דבר, עד כדי כך שהנך מוריד עליו דמעות, בוכה ומתחנן לפני בוראך לקבלו, הרי ש"לא תאחר" לקבלו!

אדם שרוצה באמת ומתחנן לפני בוראו לקבל סייעתא דשמיא – בודאי יענה מן השמים ! רבי חיים ויטאל כותב שסגולה גדולה לקרוא את כל הספר התהילים בראש חודש אדר ויענה משמים . הלואי שנזכה.

חודש שמח ומלא בבשורות טובות.

הרב מנדל 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (46 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כך תכינו משלוח מנות יוקרתי

מדי שנה אנו שולחים משלוחי מנות ובכל שנה אנחנו רוצים להעניק להם ייחוד מחדש, הסרטון הבא מציע רעיון מקורי לשדרג את המראה שלהם

8 סגולות מיוחדות לפורים

יש להשתדל לקרוא את כל ספר התהילים וכך לחבר בין חושך הלילה לאור היום החדש. כדאי לסיים את ספר התהילים עד זריחת החמה, כי זוהי שעת רצון גדולה ועצומה בשמיים

מאמר לתענית אסתר - הסתר פנים

השיבם הרופא: "אדם אשר רואה תכלית בכל מה שקורה לו, אינו מאבד את צלם האלקים. הוא יבכה, הוא יכאב, הוא יצעק, אולם הוא לא יתייאש..."

מעלת השמחה בפורים - היהודי שהתעשר בזכות השמחה

באותו היום הלך רבי משה לבית הגביר סוחר היינות, וביקש לקבל בהקפה יין טוב, שהרי פורים היום. לאחר מכן הלך למוכר הפירות וגם ממנו ביקש לקבל בהקפה תפוחים טובים, שהרי פורים היום, כולם נענו ונתנו לו.

סגולות נבחרות


סגולה נגד עין הרע

הרב יגאל כהן מסביר מה הסגולה הטובה ביותר כנגד עין הרע: "טוב עין הוא יבורך"

סגולה לגדול ילדים קטנים בנחת

לְאִמָּהוֹת הַמִּתְקַשּׁוֹת בְּנֶטֶל גִּדּוּל יַלְדֵיהֶם וְהוּא עֲלֵיהֶם לְמַשָּׂא וּבִפְרָט כַּאֲשֶׁר הַגִּדּוּל הוֹלֵךְ קָשֶׁה וּמְיַגֵּעַ

סגולה לשלום בין בני המשפחה

אנו מתפללים כל הזמן לשלום בין האחים שלנו וצריכים לחשוב על הכבוד של השני. כל אחד מהאחים צריך להכיר את מעלת שאר אחיו ולתת את הכבוד בזמן ובמקום הראוי להם: איך עושים זאת? 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |