התרופה הרוחנית של הרבי מליובאוויטש למחלות

צפו בסרטון קצר של הרבי מליובאוויטש זצוק"ל וקראו את דבריו אודות אופן הרפואה מלמעלה

25/06/20 | ג' תמוז התש"פ

 

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

מדברי הרב בסרטון:

 

פ"ג הלכות

הרמב"ם כותב שמספר ההלכות הוא פ"ג. הגמרא אומרת שיש פ"ג מחלות ועל ידי כך שאכילת ושתיית האדם הן כפי שצריכות להיות, אזי "והֲסִרֹתִי מַחֲלָה מִקִּרְבֶּךָ" (שמות, כ"ג, כ"ה). מחלה בגימטריא היא פ"ג, וכיצד מבטלים אותה? על ידי אכילה ושתייה, כפי שהגמרא מפרשת זאת - "פת שחרית" וכיוצא בזה. וזה קשור עם חיי הנשמה, שחיי הנשמה - "האכילה והשתיה" שלה - הם עניין התורה.. ולכן גם "משנה תורה" נחלק לפ"ג הלכות שזה מבטל ופועל "והֲסִרֹתִי מַחֲלָה מִקִּרְבֶּךָ", ובאופן הרפואה הרוחנית מלמעלה - מלכתחילה "לֹא אָשִׂים עָלֶיךָ" (שמות, ט"ו, כ"ו).

 

אופן הרפואה מלמעלה

הרמב"ם כותב בהלכות דעות שישנם אופנים ברפואה. כאשר ישנה מחלה - כיצד נרפאים ממנה. אולם הוא אומר מיד שהוא יפרט כיצד יש להתנהג, שאז "אני מבטיח" שהאדם מלכתחילה לא יבוא לכדי מחלה, שזהו אופן הרפואה שלמעלה. במילא נעשה הוא אופן הרפואה על ידי התורה, שהיא "מִן הַשָּׁמַיִם הִשְׁמַעְתָּם קוֹלֶךָ" (מוסף ראש השנה), שהיא ה"תורה מביאה רפואה לעולם", עד לאופן של רפואה שלמעלה. שמלכתילה "לֹא אָשִׂים עָלֶיךָ כִּי אֲנִי יְהוָה רֹפְאֶךָ" (שמות, ט"ו, כ"ו) זה אופן הרפואה של הקב"ה. במילא זהו אופן הרפואה של התורה שהיא "דבר ה'", ובפרט ב-"דבר ה' זו הלכה" (שבת, קל"ח, ע"ב) שהובאה ב"לשון קצרה וברורה" בספר "הלכות הלכות", שהוא הספר "משנה תורה" לרמב"ם.

 

לימוד התורה שבכתב והתורה שבעל-פה

וכל זה נאמר בתור עידוד וחיזוק, להפיץ עוד יותר, ביחד עם לימוד התורה שבכתב והתורה שבעל-פה, ובפרט פנימיות התורה, ובפרט שיעורי החת"ת היומיים -חומש, תהילים, תניא - אותם ייסד נשיא דורנו. גם את הלימוד של "משנה תורה" לרמב"ם. וכל העניינים הללו יזרזו עוד יותר את קיום היעוד, שבזמן ההוא "לא יהיה שם... לא מלחמה ולא קנאה ותחרות" (רמב"ם, הלכות מלכים ומלחמות, י"ב), וכל העניינים הבלתי רצויים המפורטים שם. ויתקיים "מָלְאָה הָאָרֶץ דֵּעָה אֶת יְהוָה כַּמַּיִם לַיָּם מְכַסִּים" (ישעיהו, י"א, ט').

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

קבוצת תהילים יומי בווטסאפ - החיבור היומי הקבוע שלך לספרו של דוד המלך. להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לחינוך ולילדים טובים

השל”ה הקדוש כותב שזו העצה לזכות לבנים תלמידי חכמים: תפילה, תפילה, ושוב תפילה. לעורר רחמי הבורא עלינו, להתחנן ולקרוע את השמים

סגולת החיד"א לפרנסה - קצר וחזק

סגולה לפרנסה, מתוך ספר כתיבת יד: "מי שרוצה להצליח בעסקו בכל מקום שהולך, יאמר בבוקר שלושה פעמים מזמור זה קודם צאת השמש". לפניכם תהילים פרק ד'

סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א

תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |