אל תדלגו על זה: חשיבות השבת האחרונה של שנת תש''פ

ראש השנה מתקרב והשבת הקרובה היא השבת האחרונה של השנה. איך שמירתה יכולה לסייע לנו לזכות בדין ומה עלינו לעשות כדי לשמור אותה כראוי?

08/09/20 | י"ט אלול התש"פ

 

ג' בתמוז הוא היום הקדוש של הרבי מלובביץ'. ביום זה ממש, שליחי "מוקד תהילים ארצי" יתפללו עבורכם בציונו. השירות ללא תשלום. ניתן לשלוח שמות בחינם כאן! ​>>

השבת הקרובה (פרשת ניצבים - וילך) היא השבת האחרונה של שנת תש''פ. שמירתה על פי ההלכה, הינה זכות גדולה לקראת ראש השנה הקרב. ביום זה, נקבע עבורינו מה יהיה איתנו השנה, בריאות, פרנסה, זיווגים או פרי בטן. 

 

ר' אליהו לופיאן זצ''ל הפליג מאד בשבח ימות השבוע האחרון של השנה ואמר כי בכוחם לתקן את כל ימות השנה שחלפה. כך גם השבת האחרונה של השנה - ביכולתה לתקן את כל שבתות השנה החולפת.

 

בכתבי הרב יחזקאל לוינשטיין זצ''ל מובא עוד בשבח שבת זו וכך הוא כותב שם: "בשתי השבתות האחרונות ראוי להתחזק ביותר בשמירת שבת קודש על כל פרטיה ודקדוקי הלכותיה, ואף להחמיר בהן בחומרות שאינו נוהג בהם בכל שבתות השנה, וכן לקבל על עצמו להתנהג בכל שבתות השנה בצורה נעלה, ועל ידי זה יוכל להיגאל ולזכות בדין בימים הנוראים". 

 

שמירת שתי שבתות - לגאולת ישראל

 

במסכת שבת, אומרת הגמרא: ''אלמלא שמרו ישראל שתי שבתות מיד נגאלים" - כאשר כל עם ישראל ישמרו שתי שבתות, תבוא גאולה לעם ישראל כולו. הרב לוינשטיין מסביר את דברי הגמרא ואומר, כי כמו שמעלת שמירת שתי שבתות יכולה להועיל ולגרום לגאולת ישראל ממש, כך שמירה של שתי שבתות של אדם יחיד מסוגלת לזכות אותו בדין ולכתוב אותו לשנה טובה ומתוקה.

 

בשבתות אלו ובמיוחד בשבת הקרובה, שהיא השבת האחרונה של השנה, כדאי מאד להקפיד על שמירת השבת בצורה הטובה ביותר, להדר בכבוד השבת ולהתחזק בהלכות שבת כדי לזכות בעזרת ה' לשנה מתוקה ולכתיבה וחתימה טובה.

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |