השגחה פרטית

מדהים: הילד שאותו הציל בזכות הצדקה, התגלה לאחר שנים כ...

השנים חלפו, הילדה גדלה והגיעה לגיל שידוכים, אולם אז התברר גודל הבעיה. "נכון, היא כלילת המעלות", אנשים אמרו, "יש לה יראת שמיים, והמידות שלה נעלות, והיא מוכשרת, והמשפחה טובה ובעלת חסד, אבל...''


19/11/20 | ג' כסלו התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

 

הרב גואל אלקריף שליט"א מספר: לפני מספר שנים, כשהייתי באיצקוביץ', ניגש אלי יהודי מבריסל בשם ר' שלום, וסיפר לי סיפור שהתרחש עימו: בבריסל יש בית רפואה גדול, שיצא שמעו בכל העולם במומחיותו המיוחדת לבעיות לב. ר' שלום הזדמן לצורך ענייניו לנמל התעופה, וראה שם יהודי עטור זקן ופאות.

השניים החלו לשוחח ביניהם. האיש סיפר לר' שלום, שהוא מגיע מארץ ישראל, מכיוון שהבן שלו חולה. התגלתה בעיה חמורה בלב אצל הילד ל"ע, והרופאים בארץ הורו לו לפנות לטיפול דווקא בבית הרפואה בבריסל.

 

הסיפור הזה התרחש לפני שנים. באותה תקופה לא היו ארגוני חסד רשמיים וענפים, כפי שיש היום. "היכן עומדים אתם להתאכסן?" ר' שלום שאל. אולי הוא יוכל לקחת אותו ברכבו למחוז חפצו.

"איני יודע עדיין", אמר האיש, "יצאנו בחיפזון, משום שהטיפול חייב להיעשות בדחיפות רבה. מכיוון שכך, לא טיפלנו כלל בעניין האכסניה. האם יודע אתה על אכסניה יהודית, שאינה יקרה מדי?"

 

ר' שלום ענה לו: "כל זמן שהותכם כאן, אתם מוזמנים להתארח בביתנו". מאחר שראה ר' שלום שכך, הוסיף ושאל: "האם יש לך כבר את כל הסכום העצום, שנדרש עבור הניתוח והאשפוז?"– "עדיין לא. התקשרתי מארץ ישראל, וביררתי כמה יהיה עלי לשלם. ההוצאות מסתכמות בכמאה וחמשים אלף דולר. לקחתי את מעט הכסף שהיה לי, קרובי משפחה נתנו עוד קצת, ואת השאר אני מקווה לאסוף כאן, אחרי שיאשפזו את הילד"

ר' שלום הניד ראשו בצער. הוא ידע, שבית הרפואה לא יבצע אפילו את הבדיקה הפשוטה ביותר, בלי שיסודר תחילה התשלום. "אוי ואבוי", האיש הזדעזע, כששמע זאת. "מה אעשה? איך אשיג מיד סכום אדיר כזה?"

 

ר' שלום הביט בו ברחמים, משתתף בצערו ובדאגתו. גם הוא עצמו לא גביר – ומאה וחמשים אלף דולר מהווים סכום גדול גם בעבורו. "תראה מה נעשה", אמר לאב האומלל. "אני אשיג מאה וחמישים אלף דולר. 'אשבור' תוכניות חיסכון, ואולי קצת אלווה ממכרים. אחר כך תנסה להחזיר. אבל קודם כל קח את הכסף והכנס את הבן לבית הרפואה, שלא יהיה שום עיכוב בטיפול הנצרך להצלת חייו ".

 

ר' שלום הלְווהָ לו את מלוא הסכום, והבן התקבל לבית הרפואה. כל הבדיקות הנחוצות נערכו והניתוח ב"ה עבר בהצלחה. ר' שלום ראה את מצוקת האב, שאינו יכול להחזיר את החוב, ולכן אמר לו בסבר פנים יפות: "כך גלגלו מן השמיים! אתה פטור מחובך, סעו לחיים ולשלום".

שנה לאחר מכן התקשר אליו היהודי מארץ ישראל, והודה לו בלב נרגש, על שהיה שליח טוב להציל את בנו. "בזכותך הבן עכשיו בריא ושלם, והוא יושב ועוסק בתורה בהתמדה".

 

לאחר תקופה התברר, שהילדה של ר' שלום חלתה במחלה קשה(סוג של לוקמיה ל"ע). בחסדי ה' הטיפולים הצליחו והיא נרפאה לחלוטין. בדיקות תקופתיות שנערכו היו תקינות כולן .

השנים חלפו. הילדה גדלה והגיעה לגיל שידוכים. אולם אז התברר גודל הבעיה. "נכון, היא כלילת המעלות", אנשים אמרו, "יש לה יראת שמיים, והמידות שלה נעלות, והיא מוכשרת, והמשפחה טובה ובעלת חסד, אבל היא היתה חולה פעם, ולא רוצים לקחת את הסיכון שתחלה שוב!".

 

בצר לו, הגיע ר' שלום מבלגיה לארץ ישראל, ומיהר לנסוע לכותל. הוא התפלל בבכייה גדולה: "ריבונו של עולם ,ניסית אותנו בניסיון הראשון, ועשית איתנו חסד והצלת לנו את הבת. אנא, עשה עמנו חסד נוסף, שהבת הזו שהצלת תזכה גם למצוא את זיווגה הראוי".

לאחר שהתפלל שעה ארוכה מעומק ליבו, יצא מרחבת הכותל. לפתע הרגיש טפיחה על הכתף. הוא הסתובב בבהלה, אך נרגע, כשראה מולו יהודי עטור זקן.

 

פניו של האיש היו מוכרות לו מעט. "שלום עליכם", בירך אותו האיש בלבביות גדולה. "האם אתה זוכר אותי? הייתי אצלכם בתקופה מאוד קשה בחיי, ואתה היית השליח להציל את בני!". ר' שלום ואבי הבן היו נרגשים מאוד בפגישה המחודשת. האיש, שהבחין בעיניו האדומות והנפוחות של ר' שלום, שאל אותו בעדינות לשלומו ולשלום בני משפחתו .

ר' שלום סיפר לו, בכאב גדול, על הבת המיוחדת במינה שיש לו, הרקע של המחלה בעבר רודף אותה ואינו מרפה, ואין באופק שום הצעת שידוכים, שמתקרבת להיות סבירה.

 

"בעיה לא פשוטה", הסכים איתו האיש. "גם אצלנו קיימת אותה בעיה. הבן שלי הוא מהטובים ביותר בישיבה שלו .אינני אומר זאת מכיוון שאני אבא שלו. הוא ירא שמיים, בעל מידות ומתמיד גדול. אבל מה? אנחנו לא מסתירים את הבעיה הרפואית שהיתה לו, ואת הניתוח המורכב שהוא עבר. קשה, קשה מאוד עם שידוכים".

הוא שתק והרהר ואח"כ הוסיף: "אולי זה בא בחשבון? אני כבר מכיר את המשפחה שלכם, כמשפחה טובה וגומלת חסדים, שאין רבים כמותה". בירורים נעשו, פגישות נערכו .

 

זמן קצר לאחר מכן ר' שלום המאושר, סיפר את הסיפור באירוסין של הבת שלו, עם החתן, שאת חייו סייע להציל.

(מתוך 'פניני עין חמד')

רוצים לחוות גם כאלה סיפורי ישועה? אולי זה מה שאתם צריכים >>>

 

 

השגחה פרטית

מרגש ביותר: "באתי לכאן אחרי 20 שנה כדי להגיד לך תודה ולקבל ממך עוד ברכה"

השגחה פרטית

מדהים! בזכות הקבלה הטובה שקיבלו על עצמם הם ניצלו

השגחה פרטית

"אני היא אותה נערה שהצלת", ענתה לו הבחורה בקול חנוק מדמעות

השגחה פרטית

מפתיע: איך לגרום לגזירה להתבטל?

השגחה פרטית

"לאחר רגע של תדהמה התחלתי לצחוק ואמרתי: "אבא, בשביל קדיש צריך מניין ואני היהודי היחיד בעיירה""

השגחה פרטית

מדויק על הסנטימטר: המעלית צנחה שניה אחרי שהאיש הוציא את רגלו

השגחה פרטית

לא תשארו אדישים: המסמך שחיפשו שנים התגלה בדרך המסתורית הזאת...

השגחה פרטית

לא תאמינו: פרץ בבכי מטלטל באמצע הסופרמרקט

השגחה פרטית

פחד: "לפתע מעדתי וצנחתי לתוך המיכל העצום בעל להבי הסכין המשוננים..."

השגחה פרטית

מצמרר: ''הוא קיבל קנייה לחג - ואני קיבלתי ילדה במתנה''

השגחה פרטית

מדהים: התרומה הצילה את הבית משריפת ענק

השגחה פרטית

"אכניס את היד לכיס, מה שיש שם יהיה שלך"

השגחה פרטית

לאחר שנים קשות של ציפייה זכו לחבוק בן בזכות עצה אחת...

השגחה פרטית

ברכת ''שהכל'' שהצילה ממוות בטוח

השגחה פרטית

"לפתע אירע דבר שאיני יכול להסביר": הקצין הבכיר שראה את יד ה' משחזר

עוד מאמרי תוכן בנושא השגחה פרטית

X
  • © כל הזכויות שמורות