קורונה

הרב יצחק זילברשטיין בפסק הלכה נחרץ: ’’יש לקחת את החיסון’’

הגאון רבי יצחק זילברשטיין, חבר מועצת גדולי התורה ורב שכונת רמת אלחנן בבני ברק, פרסם פסק הלכה בן 2 עמודים, ובו הוא קובע כי יש לקחת את החיסון. המכתב המלא בפנים


24/12/20 | ט' טבת התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

 

הרב יצחק זילברשטיין, רבה של שכונת רמת אלחנן בבני ברק וחבר מועצת גדולי התורה, פרסם בימים האחרונים פסק הלכה נחרץ, האומר כי יש להתחסן נגד נגיף הקורונה.

במכתב, אותו מוסר הרב זילברשטיין לאברהם קונסקי ומשה רוזנגרטן, מנהלי המגזר החרדי במחוז ירושלים של 'כללית', מסביר הרב את השיקולים שעזרו לו לקבוע כי הסיכון של החיסון הוא מזערי לעומת הסכנות הרבות של נגיף הקורונה.

בין היתר, ציין הרב כי הדברים נפסקו לאחר שמיעת דבריו של פרופסור רן בליצר, מנהל מחלקת מחקר קופת חולים כללית, שהביע את דעתו לטובת החיסונים. כמו כן, נעזר הרב ברופאים נוספים שבדקו את העניין.

"לאחר ששמעתי דבריו ושאר הרופאים, הריני להשיב כך, נאמר בשולחן ערוך (יו"ד סימן שלו ס"א) נתנה התורה רשות לרופא לרפא, ומצווה היא, ובכלל פיקוח נפש הוא... ומיהו לא יתעסק ברפואה אלא אם כן הוא בקיא... ואם ריפא שלא ברשות בית דין חייב בתשלומים, אפילו אם הוא בקיא. ואם ריפא ברשות בית דין, וטעה והזיק, פטור מדיני אדם...

"והנה בימינו אין לנו בית דין של רבנים העוסקים בחכמת הרפואה, ולכן כתב בערוך השולחן (שם ס"ב) "האידנא צריך להיות מוסמך מהממשלה, שיש לו רשות ליתן רפואות לחולאים"... וגם על הנאמר (משלי כ"א, א') "לב מלכים ושרים ביד ה'", ואם אנו רואים שהקב"ה הכניס בלב הרבה מלכים ושרים שמוכנים להיות הראשונים להתחסן, זה סימן שהתועלת של החיסון גדולה על הסיכון.

"ולכן חיסונים אלו נקראים שיש להם אישור בית דין, ולכן להם יש לשמוע, והרי זה כאילו בית דין היו אומרים שיש להתחסן", כותב הרב.

את המכתב מסיים הרב בפסיקה חד משמעית ואומר: "לסיכום, מדינות המתוקנות שהממשלות מאשרות את החיסון, ורוב הרופאים שמבינים איך החיסון עובד הם אנשים ישרים והם בעד לקחת את החיסון, למרות שהחיסון נעשה בזמן קצר. לדבריהם דעתי נוטה שיש לקחת את התרופה".

מחפשים סגולה מיוחדת לרפואה? הנה מה שאתם צריכים! כל הפרטים בלחיצה כאן >>>

קורונה

חוששים מהאומיקרון? לרב יגאל כהן יש מה לומר על הזן החדש

קורונה

אחת ולתמיד: מה דעתו של הרב פנגר בנוגע לחיסונים?

קורונה

הרב יאשיהו פינטו שליט"א: בעניין החיסונים

קורונה

הבסיס של עם ישראל נסדק ונגמר

קורונה

חכם שלום כהן: "כל אדם אשר נקבע כי יטול את החיסון השלישי עליו לעשות כן"

קורונה

גדולי הדור במכתב מיוחד על מיגור המגיפה: "זכינו לראות נפלאות. חסד ה’ גבר עלינו"

קורונה

הרב הראשי לישראל: ’’להודות על דעיכת המגפה, להתפלל לישועת אחינו בעולם’’

קורונה

הרב אליהו רבי: ההזדמנויות העסקיות של סוף הקורונה

קורונה

יוזמה חדשה ומיוחדת מבית מרן שר התורה הרב קנייבסקי שליט’’א: התחסנת? התברכת!

קורונה

לאחר ששימח חתן יתום: הזמר הוכנס לבידוד וגם חלה. מה שקרה בסוף יפתיע גם אתכם

קורונה

פורים בצל הקורונה: הנחיות הלכתיות לקראת פורים מהרב יצחק יוסף שליט’’א

קורונה

למה הקב’’ה הביא את הקורונה?

קורונה

בזכות התפילות: הפעוטה שהייתה במצב קריטי עקב נגיף הקורונה יצאה מכלל סכנה

קורונה

מכתב לאנשים שלא מאמינים בקורונה

קורונה

איך נתמודד עם הקורונה בעתיד?

עוד מאמרי תוכן בנושא קורונה
X
  • © כל הזכויות שמורות