קורונה

לאור התחלואה המדאיגה: גדולי ישראל יצאו בהוראות לציבור

לאור התחלואה הגוברת והמקרים הקשים של נפטרים וחולים קשים מאד עקב נגיף הקורונה, יצאו גדולי ישראל בהנחיות חדשות לציבור: להרבות בתפילה, לעשות תשובה ולהגיד 3 פרקי תהילים לאחר התפילה. המכתב המלא בפנים


24/01/21 | י"א שבט התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

 

במכתב מיוחד שהתפרסם לקראת סוף השבוע האחרון קוראים גדולי הדור לעם ישראל להתחזק בלימוד התורה ובתפילה לקב''ה שיחוס על עמו ישראל. על המכתב חתומים מרן ראש הישיבה ונשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן, הגאון הגדול רבי שמעון בעדני, הראשל"צ הגאון הגדול רבי יצחק יוסף, הגאון הגדול רבי משה צדקה ראש ישיבת פורת יוסף, הגאון הגדול רבי משה מאיה, הגאון הגדול רבי ראובן אלבז ראש ישיבת אור החיים והגאון הגדול רבי דוד יוסף ראש ביהמ"ד יחווה דעת.

"לאור המצב הקשה שאנו נמצאים בו, הן מבחינה רוחנית, אשר לדאבונינו נענשנו בחוסר התפילות בבתי כנסת, ובחוסר לימוד התורה בהיכלי הישיבות כתיקנן, אשר הם חיינו ונתמעט הבל פה של תינוקות של בית רבן שעליהם העולם עומד, והן מבחינה הגשמית אשר בעוונותינו מתפשט החולי, ומהם כמה שנפטרים רח"ל, והן בחוסר פרנסה, ומי יודע מה יהיה הלאה ח"ו", כותבים גדולי ישראל בכאב בפתח מכתבם.

"והדרך היחידה להינצל מהצרה, לראות מה דעת תורה בזה, ומה רבותינו מלמדים אותנו. והנה התרופה האמיתית מבוארת בדברי הרמב"ם (הלכות תעניות) וז"ל: 'מצות עשה מן התורה לזעוק ולהריע בחצוצרות על כל צרה שתבוא על הציבור, שנאמר 'על הצר הצורר אתכם והרעותם בחצוצרות', כלומר כל דבר שייצר לכם בצורת ודבר וארבה וכיוצא בהם זעקו עליהם והריעו'. וממשיך הרמב"ם: 'ודבר זה מדרכי התשובה הוא, שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו, ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן'. וקובע הרמב"ם שם: 'וזה הוא שיגרום להסיר הצרה מעליהם'.

גדולי ישראל מנחים את הציבור במה יש להתחזק: "ועל כן על כל אחד מאתנו לעשות תשובה, בפרט על המכשירים הטמאים, שמשחיתים את נפש האדם לתאוות העולם הזה וירידה ביראת שמים, וגורמים לעבור על לאו של 'ולא תתורו' שהוא חמור, כמו לאוין של אכילת נבילות וטריפות רח"ל. וכבר הבטיח הרמב"ם שעל ידי התפילה והתשובה תתבטל הצרה מעלינו".

"על כן אנו קובעים בזאת, לומר אחר התפילה ג' מזמורי תהילים אלו: א. יענך ה' ביום צרה (מזמור כ'),ב. "אשא עיני אל ההרים" (מזמור קכ"א),ג. "ממעמקים קראתיך ה' (מזמור ק"ל). ואם אפשר יוסיפו גם מזמור קמ"ב "משכיל לדוד".

"ויהי רצון שהקב"ה יקבל תפילתנו ברצון. ויסיר המגיפה והמשחית מעל עמו ישראל בכל מקום שהם", מסיימים גדולי ישראל את מכתבם.

מחפשים סגולה מיוחדת לרפואה? הנה מה שאתם צריכים! כל הפרטים בלחיצה כאן >>>

קורונה

חוששים מהאומיקרון? לרב יגאל כהן יש מה לומר על הזן החדש

קורונה

אחת ולתמיד: מה דעתו של הרב פנגר בנוגע לחיסונים?

קורונה

הרב יאשיהו פינטו שליט"א: בעניין החיסונים

קורונה

הבסיס של עם ישראל נסדק ונגמר

קורונה

חכם שלום כהן: "כל אדם אשר נקבע כי יטול את החיסון השלישי עליו לעשות כן"

קורונה

גדולי הדור במכתב מיוחד על מיגור המגיפה: "זכינו לראות נפלאות. חסד ה’ גבר עלינו"

קורונה

הרב הראשי לישראל: ’’להודות על דעיכת המגפה, להתפלל לישועת אחינו בעולם’’

קורונה

הרב אליהו רבי: ההזדמנויות העסקיות של סוף הקורונה

קורונה

יוזמה חדשה ומיוחדת מבית מרן שר התורה הרב קנייבסקי שליט’’א: התחסנת? התברכת!

קורונה

לאחר ששימח חתן יתום: הזמר הוכנס לבידוד וגם חלה. מה שקרה בסוף יפתיע גם אתכם

קורונה

פורים בצל הקורונה: הנחיות הלכתיות לקראת פורים מהרב יצחק יוסף שליט’’א

קורונה

למה הקב’’ה הביא את הקורונה?

קורונה

בזכות התפילות: הפעוטה שהייתה במצב קריטי עקב נגיף הקורונה יצאה מכלל סכנה

קורונה

מכתב לאנשים שלא מאמינים בקורונה

קורונה

איך נתמודד עם הקורונה בעתיד?

עוד מאמרי תוכן בנושא קורונה

X
  • © כל הזכויות שמורות