השגחה פרטית

’’אין לי מושג מאיפה נפל עלי המסמר, אבל זה היה הסימן שתפילתי התקבלה’’

סיפור מופלא על השגחה פרטית וכח התפילה


18/10/21 | י"ב חשון התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

 

כבר אחת עשרה שנים שאנחנו זוכים לגור בארץ הקודש. התחלנו את דרכנו בדירה נאה ששכרנו בקומת הכניסה בבניין בשכונת מקור ברוך. חיפשנו דווקא דירה כזו, מכיוון שאשתי מתניידת על ידי כיסא גלגלים, ולכן לא שייך לגור בדירה שמדרגות מובילות אליה.

חיינו בדירה בנחת במשך חמש שנים, ואז הגיע המוכר והודיע שהוא מעוניין להפסיק את החוזה. נבהלתי. הדירה התאימה לצרכינו באופן הטוב ביותר שיכול להיות. הנגישות, הרחבות, האזור, וכל מה שבן אדם רוצה למצוא בדירה, הכול היה לנו שם. בשבילנו, למצוא דירה אחרת זה דבר לא פשוט בכלל. איך אני מוצא דירה כל כך טובה בקומת כניסה?

בצר לי נסעתי לכותל המערבי לשפוך שיח לפני ד'. ידיד יקר שלי נתן לי נוסח מיוחד של תפילה למציאת דירה, ואת התפילה הזאת התפללתי בדמעות ובתחנונים בכותל המערבי, אשר שכינה אינה זזה ממנו לעולם.

שבע פעמים אמרתי את הנוסח, והנה אני חש בדבר מה מתכתי הנופל לכיווני. הרמתי אותו. זה היה מסמר ברזל. אין לי מושג איך בדיוק הוא הגיע לשם ומאיפה הוא נפל. אבל משום מה ראיתי בזה סימן מן השמים שתפילתי התקבלה, וטמנתי אותו בכיסי.

כשהגעתי הביתה הצמדתי אליו פיסת נייר ועליה כתבתי את התאריך של אותו יום. בעזרת ד', כך אמרתי בקול, כאשר אכנס לגור בדירה משלי, אתקע את המסמר הזה מול פתח הבית, סמוך ל'אמה על אמה' שמניחים בלי סיוד זכר לחורבן.

המשכיר לא שב להטריד אותנו. המשכנו לגור בדירה ארבע שנים נוספות, ורק בסופן הוא הודיע שזמננו תם. אנחנו מוכרחים לפנות את הדירה עד חג הסוכות.

ביום השנה של סבי ז"ל ראיתי מודעה על דירה בקומת כניסה בשכונת רוממה העומדת למכירה. נסעתי למקום וראיתי כי טוב. הדירה ענתה על כל דרישותיי, וגם הבנק בא לקראתי ואישר את המשכנתא.

בעת חתימת החוזה הבחנתי בתאריך המוכר לי שחוזר על עצמו פעמים רבות, אולם לא הצלחתי להיזכר מה הוא אמור לומר לי. שאלתי את המוכר מה פשר התאריך המופיע במסמכים, והוא אמר לי שזהו התאריך שבו התחילו את החפירות לבניית יסודות הבית שאני עומד לקנות.

לפתע נזכרתי: ברגע זה נפל לי המסמר! כן, כן. התאריך שבו התחילו החפירות הוא התאריך שבו עמדתי בכותל המערבי, ובכיתי בדמעות שליש שהקב"ה ירחם עלינו וישלח לנו את הדירה הטובה והמתאימה ביותר עבורנו. התברר כי בשעה שעמדתי והתפללתי, כבר עסקו בחפירות לבניית הבית שלי.

ביום השנה של סבתי ע"ה נכנסנו בסיעתא דשמיא להשתכן בדירה, ואת המסמר מהכותל המערבי תקעתי בקיר, ליד ה'אמה על אמה', למען יעמוד למזכרת ימים רבים ויחזק אותנו תמיד באמונה, כי הקב"ה עונה לעמו ישראל בעת שוועם אליו.

(גיליון השגחה פרטית)

רוצים לחוות גם כאלה סיפורי ישועה? אולי זה מה שאתם צריכים >>>

 

 

השגחה פרטית

השגחה פרטית: תאונת האופנוע שנגרמה לכבוד שבת

השגחה פרטית

מפחיד! נחש ענק בחר להסתתר במקום הלא נכון וחיי האנשים ניצלו

השגחה פרטית

סיפור מיסטי של 20 דקות: התאומים שהתחתנו עם התאומות וילדו באותו היום

השגחה פרטית

מרגש ביותר: "באתי לכאן אחרי 20 שנה כדי להגיד לך תודה ולקבל ממך עוד ברכה"

השגחה פרטית

מדהים! בזכות הקבלה הטובה שקיבלו על עצמם הם ניצלו

השגחה פרטית

"אני היא אותה נערה שהצלת", ענתה לו הבחורה בקול חנוק מדמעות

השגחה פרטית

מפתיע: איך לגרום לגזירה להתבטל?

השגחה פרטית

"לאחר רגע של תדהמה התחלתי לצחוק ואמרתי: "אבא, בשביל קדיש צריך מניין ואני היהודי היחיד בעיירה""

השגחה פרטית

מדויק על הסנטימטר: המעלית צנחה שניה אחרי שהאיש הוציא את רגלו

השגחה פרטית

לא תשארו אדישים: המסמך שחיפשו שנים התגלה בדרך המסתורית הזאת...

השגחה פרטית

לא תאמינו: פרץ בבכי מטלטל באמצע הסופרמרקט

השגחה פרטית

פחד: "לפתע מעדתי וצנחתי לתוך המיכל העצום בעל להבי הסכין המשוננים..."

השגחה פרטית

מצמרר: ''הוא קיבל קנייה לחג - ואני קיבלתי ילדה במתנה''

השגחה פרטית

מדהים: התרומה הצילה את הבית משריפת ענק

השגחה פרטית

"אכניס את היד לכיס, מה שיש שם יהיה שלך"

עוד מאמרי תוכן בנושא השגחה פרטית
X
  • © כל הזכויות שמורות