יום השואה

מצמרר: סיום הש"ס על הבמה בו הכריז הצורר הנאצי על השמדת היהודים

"שנים מספר קודם לכן עמד צורר היהודים היטלר יימח שמו ופרס את תוכניתו השטנית להשמדת העם היהודי, כיום נחגג במקום הוצאתו לאור של הש"ס"- "נצח ישראל לא יישקר ולא ייכחד"


24/01/22 | כ"ב שבט התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

בספרו "והגדת" על ההגדה של פסח, מספר הרב יעקב גלינסקי זצ"ל את הסיפור המצמרר שלפניכם:


"הימים היו ימים ספורים לאחר שגרמניה הנאצית נפלה בידי בעלות הברית. אנחנו הועברנו ממחנות העבודה הגרמניים למחנות פליטים אותם הקימו האמריקאים עבור כל אותם אדים מוצלים מאש, שברי אדם ששרדו את מכונת ההשמדה הנאצית. זמן רב היה בידינו, היינו צמאים לדברי אלוקים חיים, אך בידינו לא היו ספרים.


"אחד מאיתנו מצא עותק של הש"ס וממנו צילמו 100 עותקים. אותו יום בו הסתיימה ההדפסה הפך יום חג, ולכבוד המעמד ערכו מסיבה צנועה באולם בקארלסבורג, בו השתתפו גם חיילים מצבא ארצות הברית. הרב של המחנה, הרב שנק, פנה אליי וביקש שאגיע לאולם ואדבר כנציג הפליטים במחנה.


"חששתי לעשות זאת", מספר הרב גלינסקי, "אמרתי לו כי אני חושב שההופעה שלי בפניהם תגרום להם מבוכה. החיילים במחנה היו לבושים מדים מצוחצחים והדורים, בעוד אנוכי לבוש במכנסיים קרועים ובלויים וחולצה דקיקה ודהויה. מלבד זאת, שפת האנגלית אינה שגורה כלל על לשוני".


"הרב שנק השיב לי: 'אנא ממך, דבר אידיש רק עבור החיילים היהודים שביניהם, ובאשר ללבוש- האמן לי כי להם לא משנה כלל כיצד אתה לבוש...'


"הסכמתי", ממשיך הרב גלינסקי בסיפורו. "שאלתי את הרב שנק מדוע עורכים את החגיגה דווקא באולם זה בקארלסבורג? והתשובה לא איחרה לבוא: באולם זה, בקארלסבורג, התקיים כינוס של המפלגה הנאציונל סוציאליסטית, ובה הציג היטלר יימ"ש את ספרו "מיין קאמפף" (מלחמתי),שכל כולו הכרזת מלחמה נגד עם ה', ובו פירט בצורה מפלצתית כיצד הוא מתכונן לחסל את העם היהודי ולא להותיר ממנו זכר...  באותו כנס אמר היטלר כי מהעם היהודי לא יישאר מאומה, רק זיכרון ישן באיזה מוזיאון כשריד לעם שהיה ונכחד מן העולם... והנה כאן, באותו מקום שנים מספר אחר כך, יעמדו יהודים ויחגגו את הוצאתו לאור של הש"ס, עם הנצח אוחז בתורתו וזה הניצחון הגדול ביותר על הגרמנים"!


"כאשר הגיע יום המסיבה", מספר הרב, "עליתי לשאת דברים בפני הקהל: במדרש (ברראשית רבה פד, ה) מובא משל לנפח שראה שיירת גמלים הטעונים פשתן רב נכנסים לסמטה, ונמלא חשש: הרי הסמטה צרה, והפשתן עלול להיכנס לתוך חנותו ומלמא אותה! אמר לו חכם אחד: מה לך חושש, הרי אם ייכנס הפשתן לחנותך- ניצוץ קטן ייצא מהמפוח שלך ויכלה את כולו ברגע אחד!


כמו כן, כאשר ראה יעקב אבינו את כל אלופי עשיו התייראר, וחשש כיצד יוכל לעמוד בפני כולם? אז אמר לו הקדוש ברוך הוא: 'והיה בית יעקב אש ובית יוסף להבה ובית עשו לקש, ודלקו בהם ואכלום, ולא יהיה שריד לבית עשו, כי ה' דיבר!' (עובדיה א, יח).


עמד לו כאן שטן בדמות אדם, והכריז על כוונותיו המפלצתיות להשמיד להרוג ולאבד, והוא אכן ביצע את זממו, אולם מה עלה בסופו? הוא אבד מן העולם, ועם ישראל מתנער מן האפר- 'התנערי מעפר קומי, לבשי בגדי תפארתך עמי', ובאותו מקום אנו עומדים כאן ותורת הנצח בידינו, בזכותה אנו נשארים חיים וקיימים לעולם"!

 

צפו בראיון עם ניצול השואה הרב ישראל מאיר לאו שליט"א על הניצחון האמיתי בשואה:

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא יום השואה

X
  • © כל הזכויות שמורות