פורים

כל הסודות של מגילת אסתר: 4 סגולות מיוחדות שחובה לדעת

בזמן מגילת אסתר יכול אדם למשוך עליו שפע ברוחניות ובגשמיות. השנה אתם לא מחמיצים


15/03/22 | י"ב אדר ב' התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>


בין משלוחי מנות לתחפושות, ישנה מצווה מיוחדת בליל ובבוקר פורים, והיא קריאת המגילה. אומר רבי יואל מסאטמר: "כדאי לו לאדם לחיות שבעים שנה בעולם הזה ולסבול תלאות ונסיונות שונים, והכל כדי לשמוע קריאת מגילה פעם אחת בחיים".


מה מיוחד כל כך במגילת אסתר? הנה כל הסודות שאתם חייבים לדעת:


1.  "בעת קריאת פסוקי המגילה, שפע הרחמים שהתעורר באותו זמן על עם ישראל, מושפע שוב מדי שנה בשנה", כך אומר בעל ה'דרכי משה'. לכן כאשר קוראים את הפסוק "ליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר",  יורד על עם ישראל שפע עצום ברוחניות ובגשמיות.


2. לאחר קריאת המגילה אומרים 'קדיש תתקבל', מכיון שבפסוקי המגילה טמונים פסוקים רבים המכילים תחינות ובקשות מאת הקב"ה.


3. סניגורן של ישראל, רבי לוי יצחק מברדיטשוב, כתב על זמן קריאת המגילה דברים נפלאים: "ומעתה יתלהב לב האדם בקוראו המגילה, ויכוון שמעתה מקבל עול תורתו ומצוותיו... ויכין את עצמו – מה שחלף עבר אין, ומעתה הוא מקבל עליו עול תורתו ומצוותיו יתברך שמו".


עוד אמר רבי לוי יצחק כי חג הפורים הוא כיום הכיפורים, שהוא יום סליחת עוון, ובו הקדוש ברוך הוא סולח על חטאות בני ישראל. ולכן בעת קריאת המגילה יש עניין להביע חרטה על המעשים הלא טובים, ובעת קריאת המגילה הקדוש ברוך הוא שופך על האדם קדושה וטהרה, וזהו זמן מיוחד להתקרב אל ה' יתברך ולשוב בתשובה שלימה.


4. אומר ה'תפארת שלמה' כי בעת קריאת המגילה יורדים לעולם שפע בבני חיי ומזוני, ואדם יכול לזכות לשפע רב ברוחניות ובגשמיות.
 

פנינים מתוקים ממגילת אסתר מהרב מאיר אליהו שליט"א:

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא פורים

X
  • © כל הזכויות שמורות