הדלת הסודית לארמון המלך נפתחת. לא תיכנסו? עובדות על מעלת התפילה בחודש אלול

לצד הסגולות יש לזכור כי מעל לכל חשובה היא התפילה, והיות וחודש אלול הוא זמן של רחמים גדולים, עלינו לנצל את הזמן הזה ככל שניתן, ולתעל אותו לטובת תפילה – הידועה כפעולה המבטלת גזירות קשות, מאז ומתמיד.

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

זה קורה רק פעם בשנה, למשך חודש אחד ויחיד: המלך הגדול, מלכו של עולם, יוצא מארמונו ומתהלך בינינו. אך הדלת שדרכה יצא, הדלת המובילה אל כל אוצרותיו – נשארה פתוחה לרווחה. זוהי הפקודה שקיבלו שומרי הסף הצייתנים.


זה קורה רק פעם בשנה, בחודש אלול. הקב"ה מתאווה לרגע שבו נצעד דרך הדלת הפתוחה, וניקח לעצמנו מכל הבא ליד – מרגליות טובות של מעשים, יהלומים נוצצים של מחשבות, וכסף... המון, המון כסף, שעשוי מכיסופים.


בזכות הכיסופים שלנו, בזכות טוהר מעשים ולב שאנחנו משתדלים להשיג בימים אלו – 'מצלם' המלך את הפרצופים שלנו, ו'תולה' אותם כל העת לנגד עיניו. הוא יזכור איך בכינו בלב נשבר, איך היכנו אל לבנו ואמרנו בכוונה את הוידוי, איך התחרטנו על מעשי השנה שחלפה, ואיך... איך השתדלנו לשוב אליו בכל הכוח.


היות ובראש השנה מעמיד הקב"ה מאזניים רוחניים, שוקל את כל המצוות והעבירות של האדם, וקובע את גורלו לשנה הבאה – חזקה על האדם שיתפלל בכל כוחו, בכוונה טהורה ועצומה, בפרט בימי חודש אלול.


רבים נוהגים לעשות פדיון נפש פעמיים בחודש זה - בערב ראש השנה ובערב יום כיפור, ולהפריש סכום של 10 ש"ח לערך עבור כל נפש. את הכסף מחלקים לרוב בערב סוכות, לעניים ונזקקים, וסגולה זו בדוקה כדי לצאת זכאי בדין, ולהשלים את ימי השנה הקרבה.
 

***

אולם לצד הסגולות יש לזכור כי מעל לכל חשובה היא התפילה, והיות וחודש אלול הוא זמן של רחמים גדולים, עלינו לנצל את הזמן הזה ככל שניתן, ולתעל אותו לטובת תפילה – הידועה כפעולה המבטלת גזירות קשות, מאז ומתמיד.


בזמן זה כרויות אוזניו של הקב"ה לשמוע אנקת אסירים – התפללו על עם ישראל השבוי בבתי הכלא של הצרות, הניסיונות, הייסורים והבלבול. כתוב בתהילים: "כִּי חֲמַת אָדָם תּוֹדֶךָּ שְׁאֵרִית חֵמֹת תַּחְגֹּר" שפירושו הוא את שארית החימה, הכעס שלך, בורא עולם – תחגור כחגורה על גופך, ואל תוציאו החוצה, לכלות אותו על האדם. וזוהי בדיוק התפילה שעלינו להתפלל מעומק הלב.


עלינו לקוות ולייחל שיכפר ה' לכלל ישראל – הרשעים על הצדיקים והבינוניים בתווך, לבל יכלה בהם את חמתו. כי הרי 'עוד מעט ואין רשע. והתבוננת על מקומו, ואיננו'.
במקורות מובא שהצום מוחק לנו שליש מעוונותינו, ועל השליש השני – מכפרים לנו בעשרת ימי תשובה, לאחר שעשינו תשובה אמיתית מעומקא דליבא ואילו השליש השלישי, מתכפר אחרי יום הכיפורים.


תענית דיבור שמצטרפת לצום בימים אלו, משפיעה רבות על עוצמת התשובה והתפילה – כי בזכות זה שאנחנו סוגרים את פינו, סוגר הקב"ה את פיותיהם של אלו הרוצים לקטרג עלינו, ואומר להם: 'כשם שהאדם הזה שותק מלמטה, כך אתם תשתקו מלמעלה'.

 

הרב דוד ברוורמן: המלך בשדה - חודש אלול

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (95 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

תפילה אלול

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לגדול ילדים קטנים בנחת

לְאִמָּהוֹת הַמִּתְקַשּׁוֹת בְּנֶטֶל גִּדּוּל יַלְדֵיהֶם וְהוּא עֲלֵיהֶם לְמַשָּׂא וּבִפְרָט כַּאֲשֶׁר הַגִּדּוּל הוֹלֵךְ קָשֶׁה וּמְיַגֵּעַ

תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת

פרקי תהילים סגוליים - תפילה לרפואה

תפילה לרפואה, עבור כל מי שנזקק לרפואה שלמה. "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם".
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |