הדלת הסודית לארמון המלך נפתחת. לא תיכנסו? עובדות על מעלת התפילה בחודש אלול

לצד הסגולות יש לזכור כי מעל לכל חשובה היא התפילה, והיות וחודש אלול הוא זמן של רחמים גדולים, עלינו לנצל את הזמן הזה ככל שניתן, ולתעל אותו לטובת תפילה – הידועה כפעולה המבטלת גזירות קשות, מאז ומתמיד.

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

זה קורה רק פעם בשנה, למשך חודש אחד ויחיד: המלך הגדול, מלכו של עולם, יוצא מארמונו ומתהלך בינינו. אך הדלת שדרכה יצא, הדלת המובילה אל כל אוצרותיו – נשארה פתוחה לרווחה. זוהי הפקודה שקיבלו שומרי הסף הצייתנים.


זה קורה רק פעם בשנה, בחודש אלול. הקב"ה מתאווה לרגע שבו נצעד דרך הדלת הפתוחה, וניקח לעצמנו מכל הבא ליד – מרגליות טובות של מעשים, יהלומים נוצצים של מחשבות, וכסף... המון, המון כסף, שעשוי מכיסופים.


בזכות הכיסופים שלנו, בזכות טוהר מעשים ולב שאנחנו משתדלים להשיג בימים אלו – 'מצלם' המלך את הפרצופים שלנו, ו'תולה' אותם כל העת לנגד עיניו. הוא יזכור איך בכינו בלב נשבר, איך היכנו אל לבנו ואמרנו בכוונה את הוידוי, איך התחרטנו על מעשי השנה שחלפה, ואיך... איך השתדלנו לשוב אליו בכל הכוח.


היות ובראש השנה מעמיד הקב"ה מאזניים רוחניים, שוקל את כל המצוות והעבירות של האדם, וקובע את גורלו לשנה הבאה – חזקה על האדם שיתפלל בכל כוחו, בכוונה טהורה ועצומה, בפרט בימי חודש אלול.


רבים נוהגים לעשות פדיון נפש פעמיים בחודש זה - בערב ראש השנה ובערב יום כיפור, ולהפריש סכום של 10 ש"ח לערך עבור כל נפש. את הכסף מחלקים לרוב בערב סוכות, לעניים ונזקקים, וסגולה זו בדוקה כדי לצאת זכאי בדין, ולהשלים את ימי השנה הקרבה.
 

***

אולם לצד הסגולות יש לזכור כי מעל לכל חשובה היא התפילה, והיות וחודש אלול הוא זמן של רחמים גדולים, עלינו לנצל את הזמן הזה ככל שניתן, ולתעל אותו לטובת תפילה – הידועה כפעולה המבטלת גזירות קשות, מאז ומתמיד.


בזמן זה כרויות אוזניו של הקב"ה לשמוע אנקת אסירים – התפללו על עם ישראל השבוי בבתי הכלא של הצרות, הניסיונות, הייסורים והבלבול. כתוב בתהילים: "כִּי חֲמַת אָדָם תּוֹדֶךָּ שְׁאֵרִית חֵמֹת תַּחְגֹּר" שפירושו הוא את שארית החימה, הכעס שלך, בורא עולם – תחגור כחגורה על גופך, ואל תוציאו החוצה, לכלות אותו על האדם. וזוהי בדיוק התפילה שעלינו להתפלל מעומק הלב.


עלינו לקוות ולייחל שיכפר ה' לכלל ישראל – הרשעים על הצדיקים והבינוניים בתווך, לבל יכלה בהם את חמתו. כי הרי 'עוד מעט ואין רשע. והתבוננת על מקומו, ואיננו'.
במקורות מובא שהצום מוחק לנו שליש מעוונותינו, ועל השליש השני – מכפרים לנו בעשרת ימי תשובה, לאחר שעשינו תשובה אמיתית מעומקא דליבא ואילו השליש השלישי, מתכפר אחרי יום הכיפורים.


תענית דיבור שמצטרפת לצום בימים אלו, משפיעה רבות על עוצמת התשובה והתפילה – כי בזכות זה שאנחנו סוגרים את פינו, סוגר הקב"ה את פיותיהם של אלו הרוצים לקטרג עלינו, ואומר להם: 'כשם שהאדם הזה שותק מלמטה, כך אתם תשתקו מלמעלה'.

 

הרב דוד ברוורמן: המלך בשדה - חודש אלול

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (95 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

תפילה אלול

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הסגולה הנדירה של השבת האחרונה בשנה

הרב רפאל אביטן על הכוח העצום שיש בשבת האחרונה בשנה, אל תפספסו אותו כדי שתוכלו לקבל ברכה מהקב"ה בכבודו ובעצמו לשנה הקרובה ולזכות לגאולה פרטית בכל מה שאתם צריכים

אלול - ישועות למעלה מהטבע

הרב רפאל אביטן על הסגולה העצומה הטמונה בחודש אלול עליה כתבו בעל התניא, האר"י הקדוש, הרבי הקדוש מסלונים ורבי פנחס 'בעל ההפלאה'

סגולות נבחרות


שמע ישראל - תפילת שמע ישראל

קריאת שמע ישראל - וְאָהַבְתָּ אֵת אֲדֹנָי אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם. עַל לְבָבֶךָ

תפילה קצרה המסוגלת להחלמה

מי שברך אבותינו ואמותינו אברהם יצחק ויעקב, משה ואהרן, דוד ושלמה, שרה רבקה רחל ולאה, הוא יברך וירפא את כל חולינו

סגולה לרפואה

סגולה לרפואה, להתפלל על החולה ולקרוא בתהילים פסוקים על פי שמו של החולה

סגולת החיד"א לפרנסה - קצר וחזק

סגולה לפרנסה, מתוך ספר כתיבת יד: "מי שרוצה להצליח בעסקו בכל מקום שהולך, יאמר בבוקר שלושה פעמים מזמור זה קודם צאת השמש". לפניכם תהילים פרק ד'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |