זאת חנוכה - היום השמיני והאחרון של חנוכה - מסוגל לניסים ונפלאות, ולכל הישועות

אוסף סגולות נפלאות לחנוכה – לזרע של קיימא, להינצל ממקטגרים ולקבלת תפילותינו ברצון

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

כל שנה רואים ניסים בהילולת רבי מאיר בעל הנס - השנה גם אתם תזכו בע"ה! לחצו כאן, השירות בחינם. רק לשלוח שמות - להתברך ולזכות לישועות בע"ה!

 האדמו"ר מרוז'ין אמר שמה שצדיק הדור יכול לפעול בראש השנה ויום כיפור, יכול כל יהודי פשוט לפעול ב'זאת חנוכה'.
 
מובא בספרים, שהתארים שאנחנו משבחים להשם יתברך בכל בוקר - פועל גבורות, עושה חדשות, בעל מלחמות, זורע צדקות, מצמיח ישועות, בורא רפואות, נורא תהילות, אדון הנפלאות – הם שמונה שבחים כנגד שמונת ימי החנוכה, כל שבח כנגד יום אחד בחנוכה. ביום השמיני, שהוא יום שהוא מעל הטבע, אז הקב"ה מתנהג אתנו בבחינת 'אדון הנפלאות'.
 
בתהילים כתוב "מאת ה' היתה זאת היא נפלאת בעינינו". ב'זאת חנוכה' אפשר ממש להרגיש, למשש ולראות בחוש את הנפלאות בעינינו שעושה עמנו השם יתברך.
 
דוד המלך אומר בתהילים (מ"א) "בזאת ידעתי כי חפצת בי כי לא יריע אויבי עלי"; ב'זאת חנוכה' אפשר לראות את הניסים והנפלאות שעושה עמנו השם ולהרחיק מעלינו כל צר ואויב.
 
וכך כותב השפת אמת: "כי יום האחרון, כולל כל הימים כמו שמיני עצרת, מאסף כל ימי החג הסוכות - כן בחנוכה. וע"י שהוא יום האחרון, קשה עלינו פרידות הימים טובים. לכן משאיר יותר הארה על כל השנה, ומתעורר בו נרות המנורה...".
 
סגולה להנצל מכל אויבים וליסטים ומקטרגים בזאת השנה, לשמור בכל לילה את הפתילות של נרות החנוכה. ובלילה האחרון, אחר שכבו הפתילות, יקח את כל הפתילות של כל השמונה ימים, וישרפן עם שאר השמן שנשאר (האח נפשנו מערכת ח אות ג).
 
סגולה נפלאה להתפלל בחנוכה לזכות בזרע של קיימא, בנים זכרים, כי ימי החנוכה מסוגלים לפקידת עקרים ועקרות. ועיקר הסגולה הוא ביום השמיני של חנוכה הנקרא "זאת חנוכה" (בני יששכר, מאמר חודש כסלו, מערכה ב אות י).
 
הגאון מוילנא כותב שיום "זאת חנוכה" הוא כקדושת יום הכיפורים.
 
מובא בבני יששכר שיש בשבמים כמין תבנית יד פתוחה מראש השנה עד יום אחרון של חנוכה, לקבל את כל מי שרוצה לשוב בתשובה ומתחרט על מעשיו. למעשה, "זאת חנוכה" היא גמר וסיום של הימים הנוראים.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (200 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

חנוכה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פרסום הנס: הסגולה שעבדה

הסגולה הזו עוברת מפה לאוזן. נשים רבות מספרות כי זכו לישועה בזכות הסגולה, ואנו שמחים לחלוק אתכם את פרסום הנס של אחת מהן

זאת חנוכה - יום של ישועות

היום הזה מוגדר על ידי גדולי החסידות כיום של יושעות, יום בו אתה יכול לפנות לקב"ה ולבקש כל מה שחפץ לבך

סגולות נבחרות


סגולה לישוב הדעת

כנסו לקריאת פרקי תהילים לישוב הדעת וכן משנה במסכת אבות. קַבְיָא בֶּן מַהֲלַלְאֵל אוֹמֵר, הִסְתַּכֵּל בִּשְׁלֹשָׁה דְּבָרִים וְאֵין אַתָּה בָּא לִידֵי עֲבֵרָה. דַּע מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן

תפילה סגולית להצלחה במשפט

עומדים לקראת משפט? לפניכם תפילה להצלחה במשפט. א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד: ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם: ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ: ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת

מזמור לתודה

מזמור לתודה בתהילים - מזְמוֹר לְתוֹדָה: הָרִיעוּ לַיהוָה, כָּל-הָאָרֶץ. עִבְדוּ אֶת-יְהוָה בְּשִׂמְחָה; בֹּאוּ לְפָנָיו, בִּרְנָנָה

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |