פורים

סגולות חודש אדר

אדר – מזלו של חודש דגים: מדוע דווקא בחודש הזה מרבין בשמחה, ואיך זה קשור לרפואת העיניים? ומהי סגולתו של ר' חיים ויטל לראש חודש אדר?


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

חכמי הקבלה מסבירים שבחודש אדר, ישנה מסוגלות מעל לטבע – של שמחה, דווקא מאותו מקום של חוסר תקווה וייאוש חלילה. בחודש זה, עם ישראל הגיע ל'תחתית' - למצב שבו כלו כל הקיצין ולכאורה לא נותרה תקווה לישועה. הגזירה להשמדתם יצאה בכל מדינות כוש, כך שאיך שלא מסתכלים על כך, לא היה להם לאן לברוח.
אולם, דווקא שם, במקום הכי נמוך והכי בלתי אפשרי לקיבול הישועות – מתבצע הליך שנקרא 'ונהפוך הוא'. דווקא שם, הכל מתהפך לטובה. אומר הרב זמיר כהן שדווקא מחודש זה, אדם יכול לקחת כוחות ומחשבות של חיזוק באמונה, גם אם הגיע כבר ל'בירא עמיקתא' – למקום חושך, ייאוש ועצבות, שנאמר "אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם, אל יתייאש מן הרחמים".
העבודה הרוחנית של פורים, זה להתבונן במעשים הטובים שלנו ולשמוח בהם. להתרכז במה שכן השגנו בעבודת השם ובכלל, לטפוח לעצמנו על השכם ולהחמיא לעצמנו על הדרך שעשינו ועל מה שכן הצלחנו להשיג.
מדוע? כי כשאדם מסתכל בטוב שבו ומתרכז במה ש'הוא כן יכול', הוא מקבל מוטיבציה לעלות ולהתרומם מעל לכל קושי, ולהתגבר על כל מכשול ומהמורה רוחנית-נפשית. סגולה נהדרת לראש חודש אדר, המובאת בשמו של הרב עמנואל מזרחי ומיוחסת לר' חיים ויטל (תלמידו של האר"י הקדוש) היא לקרוא את כל ספר התהילים ומיד לאחר מכן – לבקש מהקב"ה בקשה אחת.
סגולה נוספת לראש חודש אדר, המיוחסת לאדמו"ר מברניב היא שכל מי שיש לו איזו מחלה בעיניו או נזקק לטיפול וישועה בעיניים – טוב שייגש לאותו טיפול/ניתוח בחודש אדר – היות וחודש זה מסוגל במיוחד לרפואת העיניים.

צפו ברב עמנואל מזרחי - סגולות חודש אדר:


 
 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא פורים

X
  • © כל הזכויות שמורות