סגולות חשובות ליום ז’ באדר

בזכותו יכולות הנשים בתפילתן לעשות 'ונהפוך הוא': סגולות חשובות ליום ז' באדר – יום פטירתם של משה רבנו ואסתר המלכה

05/03/17 | ז' אדר התשע"ז

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

ליום ז' באדר – יום לידתו ופטירתו של משה רבינו ע"ה, וכן יום פטירתה של אסתר המלכה – מיוחסות סגולות רבות ועצומות. יום זה מסוגל ביותר לתפילות, וחשוב להשקיע בו את מלוא מרצנו ומחשבתנו. רצוי להדליק נר לכבוד משה רבינו ונר לכבוד אסתר המלכה, ולומר בכוונה גדולה את פרק כ"ב בתהילים, שאותו חיברה אסתר המלכה בבקשה 'ונהפוך הוא'.
כמותה גם אנחנו יכולים לבקש את 'ונהפוך הוא' הפרטי שלנו – בכל מה שלא הולך לנו, ובכל מה שאנחנו מרגישים 'תקועים' בו, ברוחניות וגשמיות. טוב לכוון בתפילה על ה'עמלק' הפנימי שבתוכנו, שלוחש לנו עד כמה אנחנו לא טובים או לא מסוגלים, ולדמיין כיצד אנו רומסים אותו כליל.
כוח התפילה ביום זה הוא עוצמתי וגדול, בפרט עבור הנשים. עד כדי כך שמסופר עליו על הרבי מבריסק, שכשהיה נכנס לבית הכנסת ביום ז' באדר, היה פונה אל הקהל ואומר: "גברים – נא לצאת, נשים – נא להיכנס". וכשהאולם היה נמלא בנשים, פצח בדרשתו וגילה להן את הכוח העוצמתי שבתפילתן, שבכוחו להשיג את 'ונהפוך הוא' ממש כשם שזכתה אסתר המלכה בשעתה.
בתפילתה, אסתר המלכה אומרת 'זכרוני לדורות' וכן 'העביר את מחשבת המן האגגי'. מובא בשם ה'אש קודש' (האדמו"ר מפיאסצנה) שאסתר בעצם התפללה על שני דברים: קודם כל, היא מבקשת שמסירות הנפש שלה על עם ישראל, תיזכר לדורות. דהיינו, שעם ישראל יזכור מה היא עשתה בשבילו, דהיינו בשביל השמחה והתשועה שלו. וכשנזכור זאת, לא נרשה לעצמנו ליפול לעצבות.
דבר שני, אסתר לא רק מבקשת ישועה לעמה, כי אם 'מחה תמחה את זכר עמלק'. לא די בזה שתעביר את מחשבת המן האגגי, אלא מחה תמחה. אומר 'האש קודש' שאסתר לא רק מבקשת את הישועה ה'חיצונית' כי אם גם ישועה 'פנימית' – שהמחשבות הרעות, הפחדים והרשימו שהאיום הזה עשה על הנפש של היהודי – יימחקו כלא היו.
וזו גם אחת הסיבות שאנו מצווים לשמוח בפורים, יותר מאשר בשאר ימות השנה. ככתוב 'משנכנס אדר, מרבין בשמחה'. למרות שפורים הוא מציאות של 'הסתר פנים', אנחנו מבינים שההשגחה הפרטית על כל יהודי איננה סרה לעולם – גם לא בתוך ההסתר פנים. וזו סיבה נוספת לשמחה, שמלמדת אותנו אסתר המלכה.
יום ז' באדר הוא גם יום לידתו ופטירתו של משה רבנו עליו השלום – שגדל בשיא הטומאה וה'סיטרא אחרא', בביתו של פרעה שליט מצרים. מכיוון שכך, יכל משה בנקל להתבולל בתוך התרבות הגויית, אולם לאורך כל הדרך שמר על עצמו ועל הקשר עם השורש היהודי שלו. לכן, החל מז' באדר ועד ליום פורים – טוב להתפלל ולבקש מהקב"ה שזכות משה רבנו ע"ה תעמוד לנו לשמור נפשנו ונפשות הקרובים לנו, לבל ניטמא ברעיונות 'זרים' ולבל נתעה בדרכנו חלילה. טוב גם לתת פרוטה לצדקה לפני התפילה, ואף לפקוד ביום זה את ציונו של ר' שמעון בר יוחאי – שעל פי המקורות, היה בו ניצוץ של משה רבנו.

צפו ברב משה סוסנה - מעלת יום ז' באדר יום פטירת משה רבינו

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (231 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

פורים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


8 סגולות מיוחדות לפורים

יש להשתדל לקרוא את כל ספר התהילים וכך לחבר בין חושך הלילה לאור היום החדש. כדאי לסיים את ספר התהילים עד זריחת החמה, כי זוהי שעת רצון גדולה ועצומה בשמיים

מאמר לתענית אסתר - הסתר פנים

השיבם הרופא: "אדם אשר רואה תכלית בכל מה שקורה לו, אינו מאבד את צלם האלקים. הוא יבכה, הוא יכאב, הוא יצעק, אולם הוא לא יתייאש..."

מעלת השמחה בפורים - היהודי שהתעשר בזכות השמחה

באותו היום הלך רבי משה לבית הגביר סוחר היינות, וביקש לקבל בהקפה יין טוב, שהרי פורים היום. לאחר מכן הלך למוכר הפירות וגם ממנו ביקש לקבל בהקפה תפוחים טובים, שהרי פורים היום, כולם נענו ונתנו לו.

תענית אסתר - כל ההלכות וההנהגות בתענית אסתר

ברוב רחמיו וחסדיו של השם יתברך עלינו, ביטל את גזרתו של המן הרשע, ששלח אגרות למאה ועשרים ושבע מדינות, להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים מנער ועד זקן טף ונשים ביום אחד, בשלשה עשר לחודש אדר וזכר לנס נהגו להתענות כל שנה בתאריך זה

פרשת זכור - כל ההלכות שחשוב לדעת

תקנו חכמים לקרוא פרשה זו בשבת שלפני פורים, כדי להסמיך את מחיית עמלק למחיית המן, שאף הוא היה מזרע עמלק, כמו שקוראים במגילה: "המן בן המדתא האגגי", ואגג היה מלך עמלק

פטירת משה רבנו - כל מה שרציתם לדעת

מנהגי יום ז' באדר, פטירת משה רבנו: כתב בספר תיקון יששכר: ונהגו פה בעיר הקודש צפת באלו המשמרות בכל ערב ראש חודש, שמתקבצים ובאים עשרה מתענים מכל קהילות צפת, ויושבים כל היום וקוראים את כל התהילים עד לתפילת המנחה

תפילה לז’ באדר, יום פטירת משה רבנו

"וּשְׁמַע קוֹל צַעֲקַת וְזַעֲקַת הַשְּׁכִינָה וּכְנֶסֶת יִשְׂרָאֵל, אֲשֶׁר הִיא זוֹעֶקֶת בְּקוֹל מַר עַל צָרוֹת נַפְשֵׁנוּ אֲשֶׁר הָעַכּוּ"ם מִתְגַּבְּרִים עָלֵינוּ בְּכָל יוֹם". תפילה מיוחדת לז' באדר - הנוסח המלא בפנים

סגולה מיוחדת לימי הפורים

"רִבּוֹנוֹ דְעָלְמָא כֹּלָּא, יָחִיד קַדְמוֹן, יְהֹוָה אֱלֹהִים אֱמֶת, אַתָּה לְבַד יוֹדֵעַ לְהֵיכָן נוֹגְעִים דְּבָרַי אֵלֶּה, כִּי בֶאֱמֶת בַּעַר אֲנִי וְלֹא אֵדַע תֹּקֶף הַנֵּס שֶׁל פּוּרִים בְּגַשְׁמִיּוּת וְרוּחָנִיּוּת, וּבִפְרָט אֵיךְ לִזְכּוֹת לְהַמְשִׁיךְ עָלַי תֹּקֶף הַנֵּס וְהַיְשׁוּעָה הַזֹּאת, אֲבָל אַתָּה לְבַד יוֹדֵעַ הַכֹּל, וְאַתָּה מְרַמֵּז לִי מֵרָחוֹק לְהִתְקָרֵב אֵלֶיךָ בְּכָל עֵת". תפילה לפורים - הנוסח המלא בפנים

סגולות נבחרות


סגולה לשלום בית

בעיות בשלום בית? מחפשים פרקי תהילים שיוכלו להועיל? אתם יכולים להפסיק לחפש! לפניכם לתפילה לשלום בית

סגולה לשמחה

לקרוא תהילים פרק קד פסוק לד ולכוון ל"שמע ישראל"

סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |