חדשות יהדות

אנשי ציבור כואבים ומתאבלים על פטירתו של מרן זצ''ל

המערכת הפוליטית כולה מגיבה בכאב רב לפטירתו של מרן ראש הישיבה הרב אדשלטיין זצ''ל


30/05/23 | י' סיון התשפ"ג
תהילים

עוד לא מחוברים לכל מה שיש לנו להציע? הצטרפו לכל הטוב שהכנו לכם ותישארו תמיד מחוברים! הקליקו כאן עכשיו >>>

 

נשיא המדינה יצחק הרצוג מסר: "יחד עם המוני בית ישראל בארץ ובעולם אני כואב את פטירתו של מרן ראש ישיבת פוניבז', הגאון הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל".

"הרב אדלשטיין היה מנהיג רוחני בעל שיעור קומה עצום שגדלותו בתורה וביראה השפיעה על דורנו ותשפיע לדורות קדימה. תפיסתו התורנית-יהודית – שמצאה את ביטויה לא אחת בעקרונות החינוכיים שאותם הורה לרבים – ראתה את העם ולא פחות מכך את האדם. זה אובדן גדול לעולם הישיבות ולעם ישראל כולו. תנחומים למשפחתו, תלמידיו ומוקיריו. יהי זכרו ברוך".

 

יו"ר ש"ס אריה דרעי ביכה את לכתו של הרב: "'נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים'. בלב מוכה הלם ויגון נסתלק מאיתנו שריד לדור דעה, ראש הישיבה הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל. אוי לה לספינה שאבד קברניטה. ברוך דיין  האמת".

 

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, ספד לרב: "אנחנו מבכים מרה, יחד עם כל בית ישראל, את פטירתו של מרן, רבן של כל בני הגולה, ראש הישיבה, אשר הנהיג את עם ישראל במשך שנים רבות, הנהיג אותנו את 'דגל התורה', והיה מורה דרך בכל הנושאים המשמעותיים על סדר היום. אנחנו מצטערים צער עצום על לכתו מאיתנו. האיש שהיה גאון וצדיק, וכל הוראותיו והדברים שלימד אותנו היו למשיב נפש ולמורה דרך. גדולה האבידה ואין לה תמורה. מי ייתן לנו תמורתו. אנחנו מצטערים בדמע על פטירתו".

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, ספד גם הוא לראש הישיבה: "יחד עם כל בית ישראל, תלמידיו הרבים ומוקירי זכרו, אני מבכה מרה את הסתלקותו לגנזי מרומים של מרן הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל, ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה'".

"הרב זצוק"ל היה חטיבה אחת של תורה ויראת שמים, לחם בעוז למען קודשי ישראל ושמירת השבת, שריד לדור דעה שזכה להעמיד רבבות תלמידים וקיבל כל אדם שחילה את פניו לעצה ולתבונה בסבר פנים יפות. 'וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".

 

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, הספיד: "ברוך דיין האמת. צער רב ויגון קודר בכל שדרות היהדות הנאמנה על הסתלקותו לשמי מעלה של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוקללה"ה, ענק התורה וענק ההנהגה. מרן ראש הישיבה זצוק"ל כיוון את כולם כיצד ללכת בדרך התורה, חינך במשך עשרות שנים אלפים רבים של תלמידים לתורה ויראה והנהיג בעוז עד ימים אלו רבבות מעמך בית ישראל בכל הנושאים שעל הפרק. וַכָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל יִבְכּוּ אֶת הַשְּׂרֵפָה".

 

שרת התחבורה מירי רגב אמרה: "קיבלתי בכאב עמוק את הידיעה על פטירתו של מרן הגאון רבי גרשון אדלשטיין - מענקי המנהיגות היהודית בדורנו. מנהיגותו, תפילותיו וברכותיו של הרב היו נתונות תמיד לטובת כלל הציבור הרחב. גישתו ועצותיו בנושאים שעמדו  על סדר היום הלאומי, היו תמיד נטועות באהבת ואחדות ישראל. אני מבקשת להשתתף בצערם הכבד של רבים בעם היהודי בישראל ובתפוצות, שאבלים היום על לכתו. שר וגדול נפל בישראל. יהי זכרו ברוך".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין, כתב: "הצטערתי לשמוע על לכתו של הרב אדלשטיין זצ"ל לעולמו. 100 שנות היסטוריה אישית ולאומית היו לו, וסימלו את האדם שהיה. מאבקים בלתי מתפשרים לטובת עם ישראל לצד יחס חם וחיבוק לכל מי שהיה בקרבתו".

"הרב אדלשטיין היה אדם של מעשה ושל הבנת נפש. ההבנה כי לכל אדם דרך משלו - הייתה נר לרגליו, וכך אמר: 'לפעמים בני אדם מתנהגים שלא כפי טבעם הישר מחמת חשבונות וטעויות שונות, וכגון מי ששקוע בלימודו ואינו רוצה לדבר דברים בטלים, עד כדי כך שאינו שם לב להתייחס כראוי לבני ביתו ולסובבים אותו'. בתקופת הקורונה הרב אדלשטיין סייע להציל נפשות רבות בישראל עם פסיקותיו והנחיותיו. הוא היה אדם חכם, צלול ופרגמט - אך מעל הכל, היה אדם האוהב את עמו".

סגנית שר האוצר, ח"כ מיכל וולדיגר, ספדה: "‏מרן הרב גרשון אדלשטיין היה גדול דור, איש בעל שיעור קומה עצום. 100 שנות חיים של תורה והנהגה. הלכותיו היו מגדל אור לשומעי לקחו והארת פניו לכל אדם הייתה מופת של ענווה. פטירתו היא אבידה גדולה לעולם התורה, החינוך והחסד. זכר צדיק לברכה".

ח"כ קטי שטרית מסרה: "'נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים'. ‏כואבת יחד עם כל בית ישראל על פטירתו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין זצ״ל".

 

מחוברים רק לקבוצת ווטסאפ אחת מבית מוקד תהילים ארצי? יש לנו 4! לחצו על אחת מהן להצטרפות:
פרק תהילים יומי | הסגולה היומית | הלכה יומית לנשים | החיזוק היומי המעוצב

תפילות נוספות מומלצות

זקוקים לרפואה? פרקי תהילים לרפואה

רוצים להודות לה'? קראו מזמור לתודה

מייחלים להצלחה? תהילים להצלחה

תהילים להצלחה בניתוח

מכירים אדם יקר שחלה במחלה? סגולת הרב כדורי זצ"ל למחלת הסרטן

הפרנסה לוחצת? פרקי תהילים לפרנסה וגם פרשת המן

תפילה עוצמתית וסגולתית - נשמת כל חי וגם פיטום הקטורת וגם התיקון הכללי

אדם יקר לכם הלך לעולמו? תפילה לעילוי נשמת נפטר

סגולה גדולה לכל דבר - תהילים קי"ט

חוששים מעין הרע? תפילה נגד עין הרע

חדשות יהדות

מצמרר: "נתן את נשמתו כדי שהקדוש ברוך הוא ישחרר את הבן שלו"

חדשות יהדות

בזכות התפילות: הילד נדרס עקב טעות אנוש, נפצע קשה והתעורר בנס

חדשות יהדות

איך המלחמה תסתיים תוך שלושה ימים? הרב ראובן אלבז בסגולה מופלאה

חדשות יהדות

יוזמה מרגשת: הנחת תפילין עבור החטופים בשבי על ידי מי שעד היום לא הניח תפילין

חדשות יהדות

עדות מצמררת של החטופה לשעבר: "המטרה שלהם, בראש ובראשונה, זה לשבור אותך"

חדשות יהדות

בחפירות בוורשה: התגלו למעלה מ-5000 פריטים יהודיים עתיקים!

חדשות יהדות

מצמרר: החטופה שנרצחה באה לחייל בחלום ואמרה לו: "אני אתן לך את הסימנים להגיע אליי"

חדשות יהדות

המכתב המצמרר שהתגלה מימי השואה ורלוונטי לימינו: "שה' יעשה את הנדרש שתהיה שליח טוב מפדיון שבויים"

חדשות יהדות

לאחר המבצע המורכב הלוחמים מספרים: "זכות גדולה להשיב גופות הביתה לקבורה בישראל"

חדשות יהדות

מה גרם לבכיר בהונגריה לחגוג בר מצווה והוא בן 63? גם אתם תתרגשו!

חדשות יהדות

האם האיש שרוקד 70 שנים במירון עלה לשם השנה בל"ג בעומר?

חדשות יהדות

"התחלתי לכתוב הספד ואז הוצאתי את זה מהראש": קרובי המשפחה של החטופים שגופותיהם הוחזרו - מספרים

חדשות יהדות

מזעזע: בית המשפט קבע להוציא להורג את הצעיר היהודי מאיראן. קראו כעת תהילים עבורו!

חדשות יהדות

"לבכות לה' יתברך בכל הכוח": הרב יעקב עדס במסר לעם ישראל

חדשות יהדות

נשיא ארגנטינה בפה מלא מול כל העולם: "עם שהשיג את החיבור בין הרוחני לגשמי"

עוד מאמרי תוכן בנושא חדשות יהדות
X
  • © כל הזכויות שמורות