אהבה כלהבה: דבר תורה לקראת פרשת אחרי מות-קדושים, מאת הרב מנדל – מנהל מוקד תהילים ארצי

כל אבא שרואה לראות את ילדיו חיים בשלום ואהבה - הדבר גורם לו להנאה גדולה, ואז הוא מוכן לתת ולהעניק להם מה שרק ירצו. כך גם אבינו בשמים

05/05/17 | ט' אייר התשע"ז

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

האדמו"ר רבי ישראל מרוזי'ן זי"ע מפרש את הפסוק בפרשתנו, "ואהבת לרעך כמוך אני ה'".

לכאורה אין קשר בין תחילת הפסוק לסופו, 'אני ה". אך הפירוש הוא, שכאשר ה' רואה שני יהודים שאוהבים כל כך זה את זה, 'ואהבת לרעך כמוך' ממש, הוא אומר 'אני ה".  כלומר, גם אני מצטרף לחברות הזו, להיות לשניכם אוהב נאמן. כך השכינה תשרה ביניהם.

אהבה וקרבה כזו בעם ישראל גורמת להשראת השכינה. כל אבא שרואה לראות את ילדיו חיים בשלום ואהבה - הדבר גורם לו להנאה גדולה, ואז הוא מוכן לתת ולהעניק להם מה שרק ירצו. כך גם אבינו בשמים, בראותו את בניו אוהבים ומכבדים זה את זה, הוא פותח את ידו הרחבה, ומשביע לכל אחד כרצונו ובקשתו.
 

ספרי החסידות מבארים שנשמתו של אדם דומה לנר, כפי שכתוב 'נר ה' נשמת האדם'. אם נדליק נר בודד, האור שהוא מפיק יהיה חלש. בנוסף לכך, כל רוח קטנה תכבה את הנר. אבל אם נחבר נר לנר, הם יהפכו ללהבה אחת גדולה. מעבר לאורו החזק של הנר הגדול, תהיה לו גם עמידות גבוהה. הוא לא ייכבה מכל רוח, ואם נחבר הרבה מאד נרות שייהפכו למדורה גדולה - שום רוח לא תוכל לכבות אותה.כך היא הנשמה היהודית. כשהיא לבד היא אמנם מאירה, אך היא תאיר בכפלים ככל שיתווספו אליה עוד ועוד נרות.
 

וכך מבוארת המצווה בספר החינוך (מצוה רמ״ג): ״לאהוב כל אחד מישראל אהבת נפש, כלומר שנחמול על ישראל ועל ממונו כמו שאדם חומל על עצמו וממונו, שנאמר ואהבת לרעך כמוך, ואמרו בספרי זה כלל גדול בתורה. כלומר, שהרבה מצוות שבתורה תלויים בכך, שהאוהב את חבירו כנפשו לא יגנוב ממונו ולא יונהו בממון, ולא ישיג גבולו ולא יזיק לו בשום צד, וכן כמה מצוות אחרות תלויות בזה״.

 

שבת שלום,
הרב מנדל

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם

תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך

סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"

3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |