סגולות חודש אדר

אדר – מזלו של חודש דגים: מדוע דווקא בחודש הזה מרבין בשמחה, ואיך זה קשור לרפואת העיניים? ומהי סגולתו של ר' חיים ויטל לראש חודש אדר?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

חכמי הקבלה מסבירים שבחודש אדר, ישנה מסוגלות מעל לטבע – של שמחה, דווקא מאותו מקום של חוסר תקווה וייאוש חלילה. בחודש זה, עם ישראל הגיע ל'תחתית' - למצב שבו כלו כל הקיצין ולכאורה לא נותרה תקווה לישועה. הגזירה להשמדתם יצאה בכל מדינות כוש, כך שאיך שלא מסתכלים על כך, לא היה להם לאן לברוח.
אולם, דווקא שם, במקום הכי נמוך והכי בלתי אפשרי לקיבול הישועות – מתבצע הליך שנקרא 'ונהפוך הוא'. דווקא שם, הכל מתהפך לטובה. אומר הרב זמיר כהן שדווקא מחודש זה, אדם יכול לקחת כוחות ומחשבות של חיזוק באמונה, גם אם הגיע כבר ל'בירא עמיקתא' – למקום חושך, ייאוש ועצבות, שנאמר "אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם, אל יתייאש מן הרחמים".
העבודה הרוחנית של פורים, זה להתבונן במעשים הטובים שלנו ולשמוח בהם. להתרכז במה שכן השגנו בעבודת השם ובכלל, לטפוח לעצמנו על השכם ולהחמיא לעצמנו על הדרך שעשינו ועל מה שכן הצלחנו להשיג.
מדוע? כי כשאדם מסתכל בטוב שבו ומתרכז במה ש'הוא כן יכול', הוא מקבל מוטיבציה לעלות ולהתרומם מעל לכל קושי, ולהתגבר על כל מכשול ומהמורה רוחנית-נפשית. סגולה נהדרת לראש חודש אדר, המובאת בשמו של הרב עמנואל מזרחי ומיוחסת לר' חיים ויטל (תלמידו של האר"י הקדוש) היא לקרוא את כל ספר התהילים ומיד לאחר מכן – לבקש מהקב"ה בקשה אחת.
סגולה נוספת לראש חודש אדר, המיוחסת לאדמו"ר מברניב היא שכל מי שיש לו איזו מחלה בעיניו או נזקק לטיפול וישועה בעיניים – טוב שייגש לאותו טיפול/ניתוח בחודש אדר – היות וחודש זה מסוגל במיוחד לרפואת העיניים.

צפו ברב עמנואל מזרחי - סגולות חודש אדר:


 
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (407 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)



מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

פורים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כך תכינו משלוח מנות יוקרתי

מדי שנה אנו שולחים משלוחי מנות ובכל שנה אנחנו רוצים להעניק להם ייחוד מחדש, הסרטון הבא מציע רעיון מקורי לשדרג את המראה שלהם

8 סגולות מיוחדות לפורים

יש להשתדל לקרוא את כל ספר התהילים וכך לחבר בין חושך הלילה לאור היום החדש. כדאי לסיים את ספר התהילים עד זריחת החמה, כי זוהי שעת רצון גדולה ועצומה בשמיים

מאמר לתענית אסתר - הסתר פנים

השיבם הרופא: "אדם אשר רואה תכלית בכל מה שקורה לו, אינו מאבד את צלם האלקים. הוא יבכה, הוא יכאב, הוא יצעק, אולם הוא לא יתייאש..."

מעלת השמחה בפורים - היהודי שהתעשר בזכות השמחה

באותו היום הלך רבי משה לבית הגביר סוחר היינות, וביקש לקבל בהקפה יין טוב, שהרי פורים היום. לאחר מכן הלך למוכר הפירות וגם ממנו ביקש לקבל בהקפה תפוחים טובים, שהרי פורים היום, כולם נענו ונתנו לו.

סגולות נבחרות


סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית

תפילה סגולית לחיילים

מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ וְאִמּוֹתֵינוּ הוּא יבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל, מְגִנֵּי אֶרֶץ קָדְשֵׁנוּ

8 סגולות ללידה קלה

מחפשת סגולה ללידה קלה, שתסתיים בהצלחה ובלידה תקינה בע"ה? קראי את 8 הסגולות שאספנו עבורך
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |