השרשת האמונה בליל הסדר: דבר תורה קצר לפסח, מהרב מנדל - מנהל מוקד תהילים ארצי

אשר אדם רוצה להשריש בלב בניו דבר אמונה - צריך הוא בעצמו להאמין באותו הדבר אמונה שלימה, ואז יהיו דבריו '"יוצאים מהלב ונכנסים אל הלב"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

ג' בתמוז הוא היום הקדוש של הרבי מלובביץ'. ביום זה ממש, שליחי "מוקד תהילים ארצי" יתפללו עבורכם בציונו. השירות ללא תשלום. ניתן לשלוח שמות בחינם כאן! ​>>

ליל הסדר מוכשר להשריש בלבנו אמונה בהשם יתברך, ולהנחילו לילדינו היקרים.
 
הרה"ק רבי יהושע רוקח מבעלזא דקדק בלשון הכתוב (שמות י ב) 'ולמען תספר באזני בנך ובני בנך את אשר התעללתי במצרים ואת אותותי אשר שמתי בם, וידעתם כי אני ה''.
לכאורה היה צריך לומר  'וידעו כי אני ה'', שהרי המדובר הוא על 'אזני בנך ובן בנך', שהם  ידעו את יד ה' וגבורתו, אלא ביאורו כזה:
 
כאשר אדם רוצה להשריש בלב בניו דבר אמונה - צריך הוא בעצמו להאמין באותו הדבר אמונה שלימה, ואז יהיו דבריו '"יוצאים מהלב ונכנסים אל הלב".
אבל אם לא יחזק בתוך עצמו  את האמונה, לא יוכל להשפיע אותה לאחר. וזהו פירוש הפסוק, "ולמען תספר באזני בנך ובן בנך". שהרי כדי לקבוע האמונה בלב הילדים - צריך אתה בתחילה לדעת בעצמך ולהשריש בלבך "כי אני השם" .
 
ליל הסדר הוא הזמן לבקש ולהתפלל על נפש צאצאינו, כמו שמובא בזוהר הקדוש: כשמברך האדם בליל הקדוש, בורא פרי האדמה, הזמן מסוגל לבקש על הילדים שילכו בדרך הטוב והישר באמונה תמימה בהשם יתברך, כמו שכתוב בפסוק "למען ירבו ימיכם וימי בניכם על האדמה".
 
שיהיה לכולנו חג פסח כשר ושמח,
 
הרב מנדל,
מוקד תהילים ארצי
www.tehillim-center.co.il

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

פסח

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מכירת חמץ באינטרנט - דרך מוקד תהילים ארצי

מכירת חמץ בחינם - מלאו פרטים, ואנו במוקד תהילים ארצי נדאג למכור את החמץ עבורכם! המכירה תבוצע דרך הרב הראשי, הרב דוד לאו שליט"א, ושמותיכם יועברו ללשכת הרב בערב פסח תש"פ 2020

סגולת "ונצעק" בליל הסדר - עוצמתה וסיפור מחזק

ושאלוהו כל המסובים: "מה נצעק ואיך נצעק?" התלהב מאניש ואמר בתמימות ובפשטות: "תזעקו ג' פעמים אל ה' – 'כבר אין בכוחו של מאניש לסבול ולהמתין יותר. מאניש מוכרח כבר לבוא בברית האירוסין'"… ואכן הכל החרו אחריו ואמרו ג' פעמים באותו נוסח שנצטוו ממאניש.

סגולה ליום קודם ערב ראש חודש ניסן: תפילת השל"ה על הפרנסה

כך כתב השל"ה הקדוש, בספרו "מסכת תמיד", פרק "נר מצוה": ראוי לצום שלא יאכילנו הקדוש ברוך הוא זכויותיו בעולם הזה. ויהיה זה התענית יום קודם ערב ראש חודש ניסן, כי בניסן טללים שהם לברכה נפתחים (ויכול לאמרה אפילו אם אינו מתענה, ואפשר לפדות התענית במעות לצדקה)

סגולות נבחרות


סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |