ברכת הצדיקים

לפרטים

תלמד אותי להיות צדיק: דבר תורה לפרשת בחוקתי מהרב מנדל - מנהל מוקד תהילים ארצי

כשם שאדם זקוק למזון כדי להחיות גופו, ובאם במשך מס' ימים לא יכניס אוכל לפיו - גופו לא יוכל להחזיק מעמד וימות, כך האדם צריך לדעת שמזון לנפשו הוא התמודדות והתגברות, ובלא התמודדות רוחנית - אין זכות קיום לנפש היהודי.

10/05/18 | כ"ה אייר התשע"ח

לא תגיע/י למירון בל"ג בעומר, חמישי הקרוב? אנחנו נהיה שם עבורך! לפרטים לחצ/י כאן

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

 

בפרשת השבוע נאמר "אם בחוקתי תלכו". ברש"י: "שתהיו עמלים בתורה".

מסופר שפעם הגיע חסיד אל רבי צבי זצ"ל, בנו של הבעל שם טוב הקדוש זיע"א, וביקש שילמד אותו כיצד להיות צדיק. ענהו רבי צבי: בעירנו פינסק ישנם שני עשירים מופלגים. האחד זכה לכך ללא כל מאמץ, שכן עושרו המופלג בא לו בירושה מאת אביו, ואילו השני - עמל על עשרו עמל רב. על כל פרוטה ופרוטה יגע והתאמץ עד שהגיע אליה, והיה לאחד מעשירי העיר. והנה, המשיך ואמר רבי צבי, אם יבוא אדם אל העשיר הראשון ויבקש ממנו 'למדני נא איך להתעשר', ודאי ישיב לו, 'אין לי מושג כיצד עושים זאת', שהרי לא פעל מאומה להשגת עושרו. דבר זה עליו לשאול את העשיר השני אשר יגע ועמל על עשרו, וממנו יש ללמוד את הדרך לצבור עושר כזה. כן אני, השיב רבי צבי ברוב ענוותנותו - אבי, הבעל שם טוב הקדוש, הוריש לי מסגולותיו הרוחניות. על כן אין לי מושג איך הופכים לצדיק, שאל נא את מי שעמל על כך והגיע לכך בכוח עמל ויגיעה.       
                                                      
וידוע מה שאמר פעם החפץ חיים לתלמידיו: רע עלי המעשה שיושבים חבורת אנשים ומדברים אודות גדלותו וקדושתו של הצדיק זה או אחר, ולא מדברים כמה התייגע וטרח כדי להשיג את מבוקשו.

וכמו שכתוב בספרים הקדושים, שכשם שאדם זקוק למזון כדי להחיות גופו, ובאם במשך מס' ימים לא יכניס אוכל לפיו - גופו לא יוכל להחזיק מעמד וימות, כך האדם צריך לדעת שמזון לנפשו הוא התמודדות והתגברות, ובלא התמודדות רוחנית - אין זכות קיום לנפש היהודי.

ועל זה אומרים בשם רבי נחמן מברסלב "כל העולם כולו גשר צר מאוד, והעיקר לא לפחד כלל". לא הכוונה שלא לפחד ליפול בגשר, כי זה בוודאי שבגשר צר מאוד יפול האדם, אלא שבאם נפל לא יפחד כלל להתרומם מחדש וימשיך, ובכך יוכל לנצח בכל עת.

שבת שלום ומבורך,
הרב מנדל

זמני כניסת השבת - פרשת בחוקתי

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

ביכולתך לעזור לעילוי נשמת יקיריך! בוא והוסף להם זכויות. לפרטים לחצ/י כאן.

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


תלמד אותי להיות צדיק: דבר תורה לפרשת בחוקתי מהרב מנדל - מנהל מוקד תהילים ארצי

כשם שאדם זקוק למזון כדי להחיות גופו, ובאם במשך מס' ימים לא יכניס אוכל לפיו - גופו לא יוכל להחזיק מעמד וימות, כך האדם צריך לדעת שמזון לנפשו הוא התמודדות והתגברות, ובלא התמודדות רוחנית - אין זכות קיום לנפש היהודי.

סגולות נבחרות


תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת

פרקי תהילים סגוליים - תפילה לרפואה

תפילה לרפואה, עבור כל מי שנזקק לרפואה שלמה. "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם".

סגולה למכירת רכב

קראו פרקי תהילים, כ"ג ו-ס"ה המסוגלים למכירת רכב בהקדם: מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר: בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:

סגולה להצלחה בטסט

ריבונו של עולם הריני עומד\ת לפני מבחן בנהיגה. עזרני להיות מרוכז\ת במבחן ולנהוג בדרך נכונה. כולל תהילים נז ותהילים קח
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |