אזני השם: דבר תורה קצר לפרשת בהעלותך - מהרב מנדל, מנהל מוקד תהילים ארצי

וזה מה שהיה בטעות של אותו דור. הם חשבו שאמת היא שהשם הגדול משגיח על כל הבריות, אבל "אזני השם" לא קשובות ח"ו לשמוע תפילתם של ישראל ולשנות את הנגזר

31/05/18 | י"ז סיון התשע"ח

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

בפרשת השבוע נאמר "ויהי העם כמתאוננים רע באזני השם, וישמע ה'".

ומבאר החתם סופר' זי"ע יסוד גדול באמונה: "מזונותיו של אדם קצובים לו מראש השנה ועד ראש השנה". כל הקורה לאדם במהלך כל השנה כולה נגזר כבר בראש השנה, אך ה' תמיד מקשיב למתפללים אליו, ושומע תפלותם ובקשותיהם. הקדוש ברוך הוא משנה את הנגזר בכל עת ורגע, בזכות התפילות שעם ישראל מבקש ופונה אליו יתברך.

וזה מה שהיה בטעות של אותו דור. הם חשבו שאמת היא שהשם הגדול משגיח על כל הבריות, אבל "אזני השם" לא קשובות ח"ו לשמוע תפילתם של ישראל ולשנות את הנגזר. וזהו "ויהי העם כמתאוננים רע ב'אזני' ה'", שרצו להכחיש בחינה הנקראת 'אזני השם', ועל כן אומרת התורה "וישמע השם" - פירוש, הראה להם שהוא שומע לקול התרעומת שלהם, ומזה ילמדו בנפשם כי אם את קול תרעומת שלנו שמע ה', בוודאי שישמע לקול שוועתנו ויאזין תפילתנו, למלא כל משאלותנו.

אדם צריך לזכור ולדעת שאין תפילה ששבה ריקם. חז"ל אומרים: מה יעשה אדם והתפלל ולא נענה? יחזור ויתפלל. כי בזה שהוא חוזר ומתחזק שוב בתפילה, מראה הוא שמאמין שגם התפילה הקודמת שלא נענתה - עדיין גם היא לא שבה ריקם, ויש בכוחה לפועל ישועה.

תפילה לתפילה מצטרפת לישועה, שתגיע במהרה. 

שבת שלום,
הרב מנדל

זמני כניסת השבת - פרשת בהעלותך

אנו מזכירים לציבור שטרם הצטרף לשירות פרק תהילים יומי (אחד בלבד) בווטסאפ, שניתן להצטרף בהקלקה כאן

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (96 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

פרק תהילים לרפואה - סגולה מיוחדת בקריאת תהילים ק"ב

לפניכם פרק ק"ב בתהילים, המסוגל לרפואה. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי יְהוָה יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ. (ב) יְהוָה שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא.(ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי הַטֵּה אֵלַי אָזְנֶךָ בְּיוֹם אֶקְרָא מַהֵר עֲנֵנִי. (ד) כִּי כָלוּ בְעָשָׁן יָמָי וְעַצְמוֹתַי כְּמוֹ קֵד נִחָרוּ

סגולה לסובל מנדודי שינה

"וַיְהִי הַשֶּׁמֶשׁ לָבוֹא וְתַרְדֵּמָה נָפְלָה עַל אַבְרָם וְהִנֵּה אֵימָה חֲשֵׁכָה גְדֹלָה נֹפֶלֶת עָלָיו"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |