דבר תורה פרשת וישב

מוסר השכל גדול באמונה ובטחון לומדים ממכירת יוסף ע"י אחיו הקדושים

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

מתפלל/ת לזיווג הגון? אנו כאן עבורכם, בהזדמנות של פעם בשנה - ט"ו באב 2020. לפרטים לחצו כאן

בפסוק כתוב על יוסף הצדיק שחיפש את אחיו "‏וימצאהו איש, והנה תועה בשדה"  ‏

אומר הרמב"ן: להודיענו שהגזירה אמת והחריצות שקר! ‏והראיה, שזימן לו הקב"ה מורה דרך שלא מדעתו להביאו בידם. ‏להודיענו כי עצת ה' היא תקום!

אומר רבנו אברהם בן הרמב"ם: יעקב אבינו כל חייו שמר על יוסף מהאחים, כי הוא ידע שהם מקנאים בו ועלולים להצר לו... ‏אבל כשהגיעה העת ונגזר משמיים שיוסף ירד למצרים, יעקב אבינו בעצמו שלח אותו היישר אל תוך ידיהם של האחים! ‏מה שנגזר על האדם - את זה הוא יקבל! ‏וכל מה שאדם ישתדל לעשות - הכל הבל  ‏הדברים מושגים,

אומרת הגמרא: כל המחזר על הגדולה, גדולה בורחת ממנו. ‏וכל הבורח מן הגדולה, גדולה מחזרת אחריו. ‏אומר הגאון מוילנא: לא מדובר רק על כבוד ועל רבנות... ‏הגמרא מדברת גם על כסף. ‏אם אדם רודף אחרי הפרנסה, וכל היום הוא עסוק בלהשיג כסף, ‏אז הכסף בורח ממנו. ולכן לפני אותיות כ'ס'פ' יש אותיות ע'נ'י'. ‏אם אדם  רץ אחרי הכסף ואינו מאמין שיד השם בכל דבר  סימן שהוא עני ...

חנוכה בפתח, וצריך להבין שההשתדלות היא כמו סביבון. ‏אם לא תסובב את זה, שום דבר לא יסתובב. ‏צריך לעשות השתדלות ,אבל אם אתה חושב שתסובב בכל הכח חזק חזק... ‏גם זה לא יעזור שיצא לך מה שאתה רוצה. ‏ואפילו אם אתה שחקן טוב, שאתה יודע לסובב בדיוק בצורה שיצא לך מה שאתה רוצה... ‏כל מה שתרוויח זה עוד כמה סיבובים בסביבון... ‏עוד קצת ביזנס בדרום אפריקה, ואיזו עליית מניות בוול סטריט, ‏אבל יכול מאוד להיות שתפסיד במקום אחר.

 הכל כבר נכתב ונקבע מראש השנה! ‏הסביבון לא יכול להסתובב מלמטה, אלא אם כן מסובבים אותו מלמעלה! ‏.


שבת שלום ומבורך

הרב מנדל

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (142 מדרגים)

מתפלל/ת לזיווג הגון? אנו כאן עבורכם, בהזדמנות של פעם בשנה - ט"ו באב 2020. לפרטים לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |