מצמרר: "הרב אברג’ל אמר שעוד לא הגיע הזמן שלי, ופקחתי את עיניי"

רני רביבו לקה בליבו והיה במצב אנוש. הרופאים התייאשו ורצו לקבוע את מותו, אך באותה העת, בעולם האמת, מגיע הרב אברג'ל ואומר: "עוד לא הגיע הזמן שלך". סיפור מצמרר

17/12/18 | ט' טבת התשע"ט

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

 

"אני ממש נולדתי מחדש", כך פותח את דבריו רני רביבו, חשמלאי בן 45 מיבנה, וחושף סיפור מזעזע, ששופך מעט אור על נסתרות החיים לאחר המוות ועל כוחם של צדיקים בעולם העליון. לפני כשנתיים רני רביבו לקה בליבו בעת שהיה בעבודתו. צוותים רפואיים של איחוד הצלה ומד"א הגיעו למקום ומצאו אותו שרוע בכניסה למקום עבודתו, ללא דופק וללא נשימה.

הצוות הרפואי החל מיד בפעולות החייאה, אך כשראו כי ההחייאה אינה מצליחה, הם הפעילו את מכשיר השוק החשמלי – הדפיברילטור. רביבו הובהל לבית חולים "קפלן" במצב אנוש. הרופאים ביצעו החייאה במשך כ-66 דקות עם מכות חשמל. משראו הרופאים כי ההחייאה לא עוזרת וכי רביבו נמצא בכשל רב מערכתי חמור, החליטו לקבוע את מותו. הם סברו כי אין טעם להמשיך ולנסות משום שלא נותר סיכוי. אולם, אישה אחת מהצוות הרפואי התעקשה להמשיך בפעולות ההחייאה.

"פתאום הגיעה איזו אישה שאני לא יודע מי זו וקשה לי לתאר אותה, והיא התעקשה להמשיך לעשות עיסויים. כשנתנו מכת חשמל אחרונה – פתאום גילו שיש דופק", אומר רביבו בהתרגשות. חזרת הדופק לא ניחמה את הצוות הרפואי, משום שמצבו עדיין היה קשה מאוד והם לא נתנו לו סיכוי להחלים. רביבו שהה במחלקה לטיפול נמרץ, ושם ביקשו הרופאים מאשתו להכין את המשפחה להיפרד ממנו. 12 יום נאבקו הרופאים על חייו, נעים בין תקווה לייאוש.

 בתוך כך, נשמתו של רביבו עוזבת את בית החולים ומגיעה לישיבה של הרב יורם אברג'ל זצ"ל, אשר אותו הוא הכיר עוד לפני המקרה והיה קשור אליו. רביבו מתאר שהוא מגיע לישיבה של הרב ומבחין מסביבו בהדסים מונחים בכדים עם מים. רביבו לקח הדס אחד, בירך והריח. לאחר מכן המשיך לפסוע בצעדים חרישיים בבית הכנסת. בשלב זה הוא מבחין בקופסה ליד ההיכל, שבתוכה הטלית של הרב. רביבו מתקרב לעבר הקופסה, נוטל את הטלית ומריח אותה.

ריח גן עדן עלה מן הטלית, שאותה הריח כשעיניו עצומות. רביבו פקח את עיניו, ולפתע ראה את הרב עומד מולו. הרב התבונן עם עיניו הטובות ברביבו, נסך בו תחושה של אמונה וביטחון ואמר: "בן אדם, לפני שנפטר ועולה לשמיים, 30 יום לפני כבר יודעים ואין מה לעשות. אבל זה לא הזמן". הרב חיבק את רביבו, אחז בידו והוליך אותו לעבר דלת הישיבה. כשהגיעו לפתח הישיבה, הרב סימן לרביבו לצאת וסגר את הדלת. "ואז הבנתי שכנראה זה לא הזמן", אמר רביבו.

באותה העת פקח רביבו את עיניו בבית החולים, לעיניהם ההמומות של הרופאים, שכבר איבדו תקווה. המשפחה הוזעקה על ידי הצוות הרפואי, והודתה להשם על הנס המופלא. דבריו של הרב אברג'ל עוד הדהדו בראשו של רביבו, הוא הבין כי חייו ניתנו לו במתנה וסיפר לאשתו על פגישתו השמימית עם הרב יורם אברג'ל זצ"ל.

רביבו סיכם את דבריו ואמר כי "התובנות שלי מהאירוע הזה הן שצריך לחיות את הרגע וליהנות מהמשפחה, כי אי אפשר לדעת מה יקרה. אני ממש נולדתי מחדש, ואין ספק שראש השנה כבר לא אותו דבר מבחינתי".

 

צפו בשיעורו המרטיט של הרב יוסף מזרחי שליט"א על החיים שלאחר המוות:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית למציאת דירה

מחפשים דירה וזקוקים לתפילה? הנוסח המלא לפניכם, מתוך פרק צ"א בתהילים. יֹשֵׁב, בְּסֵתֶר עֶלְיוֹן; בְּצֵל שַׁדַּי, יִתְלוֹנָן. אֹמַר--לַיהוָה, מַחְסִי וּמְצוּדָתִי; אֱלֹהַי, אֶבְטַח-בּוֹ. כִּי הוּא יַצִּילְךָ, מִפַּח יָקוּשׁ; מִדֶּבֶר הַוּוֹת.

עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל

סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |