מצמרר: "הרב אברג’ל אמר שעוד לא הגיע הזמן שלי, ופקחתי את עיניי"

רני רביבו לקה בליבו והיה במצב אנוש. הרופאים התייאשו ורצו לקבוע את מותו, אך באותה העת, בעולם האמת, מגיע הרב אברג'ל ואומר: "עוד לא הגיע הזמן שלך". סיפור מצמרר

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

 

"אני ממש נולדתי מחדש", כך פותח את דבריו רני רביבו, חשמלאי בן 45 מיבנה, וחושף סיפור מזעזע, ששופך מעט אור על נסתרות החיים לאחר המוות ועל כוחם של צדיקים בעולם העליון. לפני כשנתיים רני רביבו לקה בליבו בעת שהיה בעבודתו. צוותים רפואיים של איחוד הצלה ומד"א הגיעו למקום ומצאו אותו שרוע בכניסה למקום עבודתו, ללא דופק וללא נשימה.

הצוות הרפואי החל מיד בפעולות החייאה, אך כשראו כי ההחייאה אינה מצליחה, הם הפעילו את מכשיר השוק החשמלי – הדפיברילטור. רביבו הובהל לבית חולים "קפלן" במצב אנוש. הרופאים ביצעו החייאה במשך כ-66 דקות עם מכות חשמל. משראו הרופאים כי ההחייאה לא עוזרת וכי רביבו נמצא בכשל רב מערכתי חמור, החליטו לקבוע את מותו. הם סברו כי אין טעם להמשיך ולנסות משום שלא נותר סיכוי. אולם, אישה אחת מהצוות הרפואי התעקשה להמשיך בפעולות ההחייאה.

"פתאום הגיעה איזו אישה שאני לא יודע מי זו וקשה לי לתאר אותה, והיא התעקשה להמשיך לעשות עיסויים. כשנתנו מכת חשמל אחרונה – פתאום גילו שיש דופק", אומר רביבו בהתרגשות. חזרת הדופק לא ניחמה את הצוות הרפואי, משום שמצבו עדיין היה קשה מאוד והם לא נתנו לו סיכוי להחלים. רביבו שהה במחלקה לטיפול נמרץ, ושם ביקשו הרופאים מאשתו להכין את המשפחה להיפרד ממנו. 12 יום נאבקו הרופאים על חייו, נעים בין תקווה לייאוש.

 בתוך כך, נשמתו של רביבו עוזבת את בית החולים ומגיעה לישיבה של הרב יורם אברג'ל זצ"ל, אשר אותו הוא הכיר עוד לפני המקרה והיה קשור אליו. רביבו מתאר שהוא מגיע לישיבה של הרב ומבחין מסביבו בהדסים מונחים בכדים עם מים. רביבו לקח הדס אחד, בירך והריח. לאחר מכן המשיך לפסוע בצעדים חרישיים בבית הכנסת. בשלב זה הוא מבחין בקופסה ליד ההיכל, שבתוכה הטלית של הרב. רביבו מתקרב לעבר הקופסה, נוטל את הטלית ומריח אותה.

ריח גן עדן עלה מן הטלית, שאותה הריח כשעיניו עצומות. רביבו פקח את עיניו, ולפתע ראה את הרב עומד מולו. הרב התבונן עם עיניו הטובות ברביבו, נסך בו תחושה של אמונה וביטחון ואמר: "בן אדם, לפני שנפטר ועולה לשמיים, 30 יום לפני כבר יודעים ואין מה לעשות. אבל זה לא הזמן". הרב חיבק את רביבו, אחז בידו והוליך אותו לעבר דלת הישיבה. כשהגיעו לפתח הישיבה, הרב סימן לרביבו לצאת וסגר את הדלת. "ואז הבנתי שכנראה זה לא הזמן", אמר רביבו.

באותה העת פקח רביבו את עיניו בבית החולים, לעיניהם ההמומות של הרופאים, שכבר איבדו תקווה. המשפחה הוזעקה על ידי הצוות הרפואי, והודתה להשם על הנס המופלא. דבריו של הרב אברג'ל עוד הדהדו בראשו של רביבו, הוא הבין כי חייו ניתנו לו במתנה וסיפר לאשתו על פגישתו השמימית עם הרב יורם אברג'ל זצ"ל.

רביבו סיכם את דבריו ואמר כי "התובנות שלי מהאירוע הזה הן שצריך לחיות את הרגע וליהנות מהמשפחה, כי אי אפשר לדעת מה יקרה. אני ממש נולדתי מחדש, ואין ספק שראש השנה כבר לא אותו דבר מבחינתי".

 

צפו בשיעורו המרטיט של הרב יוסף מזרחי שליט"א על החיים שלאחר המוות:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפלה על החולים - סגולה לרפואה

פרקי תהילים: כ, ו, ט, יג, טז, יז, יח, כב, כג, כח, ל, לא, לב, לג, לז, לח, לט, מא, מט, נה, נו, סט, פו, פח, פט, צ, צא, קב, קג, קד, קז, קטז, קיח, קמב, קמג, קמח. ואחר כך יאמרו את הפסוקים בפרק קי"ט בהתאם לשם החולה. ואח"כ את הפסוקים של אותיות קר"ע שט"ן.

סגולה להצלחה

אמירת תהילים פרק א: 'התעוררות לעסוק בתורה בלא חטא, ואז יהא בטוח שכל מעשה ידיו מצליחים….'

סגולה לעין הרע משם רבי יהודאי גאון

ובעוד שהוא מטיף יאמר בְּשֵׁם גַּבְרִיאֵל בְּשֵׁם מִיכָאֵל בְּשֵׁם רְפָאֵל אֲנִי עוֹשֶֹה זֶה. וּכְשֵׁם שֶׁאֵלּוּ הַטִּפּוֹת נֶאֱבָדִים וּמִתְבַּטְּלִים בַּמַּיִם. כַּךְ יִתְבַּטְּלוּ וְיֹאבְדוּ כָּל מַכְאוֹב וְכָל חוֹלִי וְכָל עַיִן הָרָע מפלוני/ת בן/ת פלוני/ת 

כיצד יצליח בבניית בית בהצלחה?

יַעֲמֹד וְיֹאמַר שֶׁבּוֹנֶה הוּא בַּיִת זֶה לְשֵׁם ה', דְּהַיְנוּ שֶׁבְּבַיִת זֶה יִשְׁמֹר מִצְווֹת ה' כָּרָאוּי לְבַיִת יְהוּדִי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |