דבר תורה מהרב מנדל, מנהל מוקד תהילים ארצי, לקראת פרשת כי תשא

וזו האמונה הגדולה ביותר, שבשעה שקשה לאדם ועובר עליו יסורים וכדומה - עליו להאמין שהכל מאיתו יתברך והכל לטובה. ובזכות האמונה הזו יזכה שאכן יראה את הטובה המונחת לפניו

21/02/19 | ט"ז אדר א' התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

בפרשה השבוע נאמר: "וראית את אחרי ופני לא יראו"  

החתם סופר מפרש את הפסוק, הנה אנו רואין כמה דברים סיבות מסיבות שונות הנעשים בארץ אשר אנו שואלים למה עשה השם ככה  ונראה על פניו שזה רעה ולא טובה בשבילנו, אבל לאחר רבות הזמן אנו רואים ומבינים למפרע הכל כאשר לכל כל הסיבות תכלית כוונתם כי כולם היה הכנות כדי שתיעשה דבר גדול .

כמו שהיה בנס פורים הריגת ושתי ולקיחת אסתר וכל הסיבות שהסביבו לדבר הזה והכל היה  הכנה להצלת ישראל אבל קודם שנעשה פתגם המלך אין אנו מבינים רק מאמינים כי בלי ספק רק הוא רק ממנו טעם הדבר כמוס ונעלם .

וזו האמונה הגדולה ביותר, שבשעה שקשה לאדם ועובר עליו יסורים וכדומה - עליו להאמין שהכל מאיתו יתברך והכל לטובה. ובזכות האמונה הזו יזכה שאכן יראה את הטובה המונחת לפניו.

"וראית את אחרי" לאחר שנעשה תכלית הדבר תראה ותבין למפרע מה שהי' ומה שנעשה אבל "לפני לא יראו" קודם עשיית הדבר לא יראו ולא יבינו תכליתו .

ועל זה מפרשים  את מה שאומר דוד המלך ע"ה "המכסה שמים בעבים המכין לארץ מטר" , כשהכל נראה לך מכוסה בשמים בעננים כבדים ושחורים ואין שום מוצא של פתרון לבעיות שלך זכור תזכור ש"המכין לארץ מטר" שהכל זה הכנה לשפע של מטר וישועות שיגיע במהרה.

והכל בזכות האמונה של היהודי בהשם יתברך בימים שלא הכל נראה טוב ובזכות זה  יזכה שיראה את התכלית הטובה במהרה.  

שבת שלום

הרב מנדל

 

זמני כניסת ויציאת שבת: פרשת כי תשא

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת

תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך

3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |