האם אני בררנית בשידוכים?

כבוד הרב, אני יוצאת לשידוכים כבר זמן מה אך טרם מצאתי את שאהבה נפשי. איך אוכל לדעת מיהו זיווגי? האם עלי להמתין להופעתם של רגש ומשיכה או שניתן להשתדך גם בלעדיהם? האם אני בררנית?

19/06/19 | ט"ז סיון התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

שלום רב,

שאלות חשובות שאלת. ראשית אתייחס לסייפא דבריך, קשר רגשי ומשיכה אמתית אינם מתעוררים במהלכם של פגישות. יכולה להתעורר תאוות בשרים, אך גם אם היא אינה הכרח. אילו אינם הדברים אותם צריכה לבדוק בשידוכים. לענייני שידוכין, משיכה משמעותה משיכה רגשית, אשר מתבטאת ברצון לבלות זמן רב יחד זה עם זו.

לעניין בררנות בשידוכים, לטעמי מדובר במי שמבקשים לקבל בן זוג משלם ללא חסרונות, אך אדם מושלם אין מקומו בעולם השקר. הנוהגים בעצת רבם ויוצאים לשידוכים למספר פגישות עד האירוסין, צריכים לבדוק אם יש להם תקשורת טובה עם המיועד/ת, האם יש יכולת להיות בקשר. אם השיחה קולחת בפגישות הראשונות והתקשורת טובה, והמראה החיצוני נושא חן בעיני הצדדים, יש לבחון את האפשרות לחיבור רגשי על ידי דיון בנושאים רגשיים ולראות אם השיחה עליהם נוחה. כמו כן יש לבחון מה דין השתיקות במהלך השיחה, האם הן מתקבלות בהבנה על ידי שני הצדדים או שיוצרות תחושת חוסר נוחות.

אם כל הסעיפים שהוזכרו כאן קיימים במפגש הרי שיש בסיס לקשר.

בשורות טובות

 

צפו בשיעור של הרב יגאל כהן: איך מוצאים זיווג:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (13 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפריון

מעוניינים להתפלל לפוריות? יהי רצון מלפניך ה’ אלוקי אלוקי אבותי שתזכה אותי ואת אשתי בפרי בטן. שידענו ה’ אלוקינו שזה רצונך, כי "לא תהו בראה - לשבת יצרה". ועל כן אנו באים אליך בתחינה

סגולה להריון קל

סגולה להריון קל: תאמר לפני ברכת 'המפיל' (לפני השינה) פרק כ' בספר תהלים, ולאחר מכן תאמר שוב את הפסוק השני
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |