שאל את הרב

האם אני בררנית בשידוכים?

כבוד הרב, אני יוצאת לשידוכים כבר זמן מה אך טרם מצאתי את שאהבה נפשי. איך אוכל לדעת מיהו זיווגי? האם עלי להמתין להופעתם של רגש ומשיכה או שניתן להשתדך גם בלעדיהם? האם אני בררנית?


19/06/19 | ט"ז סיון התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

שלום רב,

שאלות חשובות שאלת. ראשית אתייחס לסייפא דבריך, קשר רגשי ומשיכה אמתית אינם מתעוררים במהלכם של פגישות. יכולה להתעורר תאוות בשרים, אך גם אם היא אינה הכרח. אילו אינם הדברים אותם צריכה לבדוק בשידוכים. לענייני שידוכין, משיכה משמעותה משיכה רגשית, אשר מתבטאת ברצון לבלות זמן רב יחד זה עם זו.

לעניין בררנות בשידוכים, לטעמי מדובר במי שמבקשים לקבל בן זוג משלם ללא חסרונות, אך אדם מושלם אין מקומו בעולם השקר. הנוהגים בעצת רבם ויוצאים לשידוכים למספר פגישות עד האירוסין, צריכים לבדוק אם יש להם תקשורת טובה עם המיועד/ת, האם יש יכולת להיות בקשר. אם השיחה קולחת בפגישות הראשונות והתקשורת טובה, והמראה החיצוני נושא חן בעיני הצדדים, יש לבחון את האפשרות לחיבור רגשי על ידי דיון בנושאים רגשיים ולראות אם השיחה עליהם נוחה. כמו כן יש לבחון מה דין השתיקות במהלך השיחה, האם הן מתקבלות בהבנה על ידי שני הצדדים או שיוצרות תחושת חוסר נוחות.

אם כל הסעיפים שהוזכרו כאן קיימים במפגש הרי שיש בסיס לקשר.

בשורות טובות

 

צפו בשיעור של הרב יגאל כהן: איך מוצאים זיווג:

 

משהו בחיים עדיין תקוע? כנראה שזה מה שאתם צריכים לעשות >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא שאל את הרב
X
  • © כל הזכויות שמורות