האם אני בררנית בשידוכים?

כבוד הרב, אני יוצאת לשידוכים כבר זמן מה אך טרם מצאתי את שאהבה נפשי. איך אוכל לדעת מיהו זיווגי? האם עלי להמתין להופעתם של רגש ומשיכה או שניתן להשתדך גם בלעדיהם? האם אני בררנית?

19/06/19 | ט"ז סיון התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

שלום רב,

שאלות חשובות שאלת. ראשית אתייחס לסייפא דבריך, קשר רגשי ומשיכה אמתית אינם מתעוררים במהלכם של פגישות. יכולה להתעורר תאוות בשרים, אך גם אם היא אינה הכרח. אילו אינם הדברים אותם צריכה לבדוק בשידוכים. לענייני שידוכין, משיכה משמעותה משיכה רגשית, אשר מתבטאת ברצון לבלות זמן רב יחד זה עם זו.

לעניין בררנות בשידוכים, לטעמי מדובר במי שמבקשים לקבל בן זוג משלם ללא חסרונות, אך אדם מושלם אין מקומו בעולם השקר. הנוהגים בעצת רבם ויוצאים לשידוכים למספר פגישות עד האירוסין, צריכים לבדוק אם יש להם תקשורת טובה עם המיועד/ת, האם יש יכולת להיות בקשר. אם השיחה קולחת בפגישות הראשונות והתקשורת טובה, והמראה החיצוני נושא חן בעיני הצדדים, יש לבחון את האפשרות לחיבור רגשי על ידי דיון בנושאים רגשיים ולראות אם השיחה עליהם נוחה. כמו כן יש לבחון מה דין השתיקות במהלך השיחה, האם הן מתקבלות בהבנה על ידי שני הצדדים או שיוצרות תחושת חוסר נוחות.

אם כל הסעיפים שהוזכרו כאן קיימים במפגש הרי שיש בסיס לקשר.

בשורות טובות

 

צפו בשיעור של הרב יגאל כהן: איך מוצאים זיווג:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (17 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

האם מותר לצפות באתר לא חוקי?

האם מותר לצפות בתכנים כגון וידאו באתרים לא חוקיים או שזה נחשב למסייע לעוברי עבירה, בכך שעל ידי הגדלת מספר הצפיות הרווח שלו עולה?

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה בעסק

מתוך סגולות החיד"א – איזה פרק תהילים יש לקרוא להצלחה בעסק, ומתי יש לקרוא אותו?
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |