האם אני בררנית בשידוכים?

כבוד הרב, אני יוצאת לשידוכים כבר זמן מה אך טרם מצאתי את שאהבה נפשי. איך אוכל לדעת מיהו זיווגי? האם עלי להמתין להופעתם של רגש ומשיכה או שניתן להשתדך גם בלעדיהם? האם אני בררנית?

19/06/19 | ט"ז סיון התשע"ט

 

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו >>

שלום רב,

שאלות חשובות שאלת. ראשית אתייחס לסייפא דבריך, קשר רגשי ומשיכה אמתית אינם מתעוררים במהלכם של פגישות. יכולה להתעורר תאוות בשרים, אך גם אם היא אינה הכרח. אילו אינם הדברים אותם צריכה לבדוק בשידוכים. לענייני שידוכין, משיכה משמעותה משיכה רגשית, אשר מתבטאת ברצון לבלות זמן רב יחד זה עם זו.

לעניין בררנות בשידוכים, לטעמי מדובר במי שמבקשים לקבל בן זוג משלם ללא חסרונות, אך אדם מושלם אין מקומו בעולם השקר. הנוהגים בעצת רבם ויוצאים לשידוכים למספר פגישות עד האירוסין, צריכים לבדוק אם יש להם תקשורת טובה עם המיועד/ת, האם יש יכולת להיות בקשר. אם השיחה קולחת בפגישות הראשונות והתקשורת טובה, והמראה החיצוני נושא חן בעיני הצדדים, יש לבחון את האפשרות לחיבור רגשי על ידי דיון בנושאים רגשיים ולראות אם השיחה עליהם נוחה. כמו כן יש לבחון מה דין השתיקות במהלך השיחה, האם הן מתקבלות בהבנה על ידי שני הצדדים או שיוצרות תחושת חוסר נוחות.

אם כל הסעיפים שהוזכרו כאן קיימים במפגש הרי שיש בסיס לקשר.

בשורות טובות

 

צפו בשיעור של הרב יגאל כהן: איך מוצאים זיווג:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (17 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה

סגולה נגד עייפות

צפו בסגולה שמביא הרב עמנואל מזרחי בשם הרב יוסף דיין זצ"ל כנגד עייפות

תהילים נגד עין הרע

פרק ל"א בתהילים - תהילים לעין הרע. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד. בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי. הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |