עד איזו שעה מותר להתפלל שחרית ולומר קריאת שמע?

רציתי לדעת, עד מתי אפשר להתפלל שחרית ולקרוא קריאת שמע?

18/08/19 | י"ז אב התשע"ט

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

קריאת שמע יש לקרוא עד זמן סוף שלוש שעות מתחילת היום (שלחן ערוך אורח חיים סימן נ"ח סעיף א'). ותפילת שחרית יש להתפלל עד סוף ארבע שעות מתחילת היום (שלחן ערוך אורח חיים סימן פ"ט סעיף א'). זמן זה יכול להשתנות מיום ליום ומאזור לאזור, ומשום כך עליך לבדוק בלוח שנה של אזור מגוריך, על מנת לדעת מתי סוף זמן קריאת שמע וסוף זמן תפילה.

אדם שלא התפלל עד סוף ארבע שעות, יכול להתפלל עד חצות היום, ולמרות שאין הוא מקבל שכר תפילה בזמנה, בכל אופן שכר תפילה הוא כן מקבל על זה (שלחן ערוך שם).

גם לאחר סוף זמן תפילה בזמנה (כלומר, אחרי ארבע שעות, עד חצות) אומרים פסוקי דזמרה עם ברכת ברוך שאמר וישתבח בשם ומלכות (עיין שו"ת אז נדברו חלק י"ג סימן ל' אות א', וילקוט יוסף סימן פ"ט סעיף ה'. וע"ע בספר אור לציון חלק ב' פרק ה' סעיף ג' בהערה, ובספר הלכה ברורה סימן נ"א סעיף ו').

עם זאת, אין לאדם לברך ברכות קריאת שמע לאחר סוף זמן תפילה בזמנה (שו"ע אורח חיים סימן נ"ח סעיף ו'. ועיין במשנה ברורה וביאור הלכה שם).

 

הרב יום סרי - הלכות ודיני קריאת שמע של שחרית. צפו

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.4 (7 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לפסל חיות לצורך אמנות?

הייתי רוצה להירשם לחוג פיסול ואמנות – לשם כך רציתי לדעת מה נכלל באיסור "לא תעשה לך פסל", והאם מותר לפסל חיות קטנות לצורך קישוט?

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |