שאל את הרב

עד איזו שעה מותר להתפלל שחרית ולומר קריאת שמע?

רציתי לדעת, עד מתי אפשר להתפלל שחרית ולקרוא קריאת שמע?


18/08/19 | י"ז אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

קריאת שמע יש לקרוא עד זמן סוף שלוש שעות מתחילת היום (שלחן ערוך אורח חיים סימן נ"ח סעיף א'). ותפילת שחרית יש להתפלל עד סוף ארבע שעות מתחילת היום (שלחן ערוך אורח חיים סימן פ"ט סעיף א'). זמן זה יכול להשתנות מיום ליום ומאזור לאזור, ומשום כך עליך לבדוק בלוח שנה של אזור מגוריך, על מנת לדעת מתי סוף זמן קריאת שמע וסוף זמן תפילה.

אדם שלא התפלל עד סוף ארבע שעות, יכול להתפלל עד חצות היום, ולמרות שאין הוא מקבל שכר תפילה בזמנה, בכל אופן שכר תפילה הוא כן מקבל על זה (שלחן ערוך שם).

גם לאחר סוף זמן תפילה בזמנה (כלומר, אחרי ארבע שעות, עד חצות) אומרים פסוקי דזמרה עם ברכת ברוך שאמר וישתבח בשם ומלכות (עיין שו"ת אז נדברו חלק י"ג סימן ל' אות א', וילקוט יוסף סימן פ"ט סעיף ה'. וע"ע בספר אור לציון חלק ב' פרק ה' סעיף ג' בהערה, ובספר הלכה ברורה סימן נ"א סעיף ו').

עם זאת, אין לאדם לברך ברכות קריאת שמע לאחר סוף זמן תפילה בזמנה (שו"ע אורח חיים סימן נ"ח סעיף ו'. ועיין במשנה ברורה וביאור הלכה שם).

 

הרב יום סרי - הלכות ודיני קריאת שמע של שחרית. צפו

 

משהו בחיים עדיין תקוע? כנראה שזה מה שאתם צריכים לעשות >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא שאל את הרב
X
  • © כל הזכויות שמורות