עד איזו שעה מותר להתפלל שחרית ולומר קריאת שמע?

רציתי לדעת, עד מתי אפשר להתפלל שחרית ולקרוא קריאת שמע?

18/08/19 | י"ז אב התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

קריאת שמע יש לקרוא עד זמן סוף שלוש שעות מתחילת היום (שלחן ערוך אורח חיים סימן נ"ח סעיף א'). ותפילת שחרית יש להתפלל עד סוף ארבע שעות מתחילת היום (שלחן ערוך אורח חיים סימן פ"ט סעיף א'). זמן זה יכול להשתנות מיום ליום ומאזור לאזור, ומשום כך עליך לבדוק בלוח שנה של אזור מגוריך, על מנת לדעת מתי סוף זמן קריאת שמע וסוף זמן תפילה.

אדם שלא התפלל עד סוף ארבע שעות, יכול להתפלל עד חצות היום, ולמרות שאין הוא מקבל שכר תפילה בזמנה, בכל אופן שכר תפילה הוא כן מקבל על זה (שלחן ערוך שם).

גם לאחר סוף זמן תפילה בזמנה (כלומר, אחרי ארבע שעות, עד חצות) אומרים פסוקי דזמרה עם ברכת ברוך שאמר וישתבח בשם ומלכות (עיין שו"ת אז נדברו חלק י"ג סימן ל' אות א', וילקוט יוסף סימן פ"ט סעיף ה'. וע"ע בספר אור לציון חלק ב' פרק ה' סעיף ג' בהערה, ובספר הלכה ברורה סימן נ"א סעיף ו').

עם זאת, אין לאדם לברך ברכות קריאת שמע לאחר סוף זמן תפילה בזמנה (שו"ע אורח חיים סימן נ"ח סעיף ו'. ועיין במשנה ברורה וביאור הלכה שם).

 

הרב יום סרי - הלכות ודיני קריאת שמע של שחרית. צפו

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.4 (7 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


האם מותר לעזור להורים לעבור איסור?

האם בן או בת חייבים לעזור להוריהם כאשר הדבר שאותו הם מבקשים כולל ספק איסור או איסור ממש? והאם מותר להעיר להורים על כך שהם עוברים איסור או שיש בזה משום חוסר כיבוד הורים?

האם מותר לצפות באתר לא חוקי?

האם מותר לצפות בתכנים כגון וידאו באתרים לא חוקיים או שזה נחשב למסייע לעוברי עבירה, בכך שעל ידי הגדלת מספר הצפיות הרווח שלו עולה?

סגולות נבחרות


סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |