10 עובדות על רבי גדליה משה גולדמן, האדמו"ר החמישי מזועהיל, אשר יום פטירתו כ"ד חשון

כבר בימי חייו נודע רבי גדליה משה גולדמן כמי שפועל לישועות גדולות, לאחר שהלך לעולמו נודע כי הפוקדים את קברו שלוש פעמים ברציפות בימים שני, חמישי ושני, זוכים לישועות רבות

21/11/19 | כ"ג חשון התש"פ

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

1. רבי גדליה משה גולדמן נולד בכ"ו אייר תרמ"ז (1887), לרבי שלמה גולדמן.

2. בשנת תרפ"ו (1926), כאשר מלאו לו 39,  החל הרב לכהן כרב העיר זוועהיל אשר באוקראינה, לאחר עלייתי אביו, רבי שלמה גולדמן, לארץ ישראל.

3.  הרב נהג להחמיר עם עצמו, אך השתדל בפסקיו להקל עם אחרים.

4. הרב גדליה משה גולדמן נשפט נדון לשבע שנות עבודת פרק בסיביר ובתגובה אמר לשופטיו: "אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה".

הרב יצחק בצרי - האדמור מזוויעהל (בעקבות הצדיקים)


מספרים כי בעת שהותו בסיביר נענש הרב והושם בבור ובמשך שלושה ימים נמנעו מלהביא לו מזון. ביום השלישי, כאשר הרב חש כי סופו קרב, התגלגלו אל תוך הבור פירות ראויים לאכילה והרב אכלם ונפשו חייתה. כשנשאל למהות הנס השיב: "פשוט לומר כי החיילים ששמרו עליי על גדות הבור השתעממו, והחליטו לשחק ביניהם בפירות אלו, ובלי משים נפלו כמה פירות לבור"

5. עם תום ריצוי עונשו, החל לכהן כרב עיירה הסמוכה לעיר מוסקבה..

6. בשנת תרצ"ז (1937)), כשהוא בן 50, עלה הרב גדליה משה גולדמן לארץ ישראל והתיישב בירושלים.

7. כשמלאו לרב גדליה משה גולדמן 58, בכ"ו אייר בשנת תש"ה (1945), נפטר אביו, אשר היה האדמו"ר הרביעי מזוועהיל והוא החל לכהן כאדמו"ר על פי בקשתם של החסידים.

8. רבי גדליה משה גולדמן הלך לעולמו ביום כ"ד חשון תש"י (1949) והוא בן 62. הרב נקבר בבית העלמין גבעת רם.

9. בנו של רבי גדליהו משה גולדמן, רבי מרדכי, הוא האדמו"ר השישי של חסידות זווהעיל.

10. כבר בימי חייו נודע רבי גדליה משה גולדמן כמי שפועל לישועות גדולות, לאחר שהלך לעולמו נודע כי הפוקדים את קברו שלוש פעמים ברציפות בימים שני, חמישי ושני, זוכים לישועות רבות בכל נושא. רבים מספרים על הנס שאירע להם לאחר הביקור בציונו. אנשים רבים פוקדים את הציון בכל ימות השנה, ובייחוד לקראת יום ההילולה של הרב החל בכ"ד חשון.


הילולת אדמו"ר גדליה משה מזוועהיל: המקובל הרב יעקב עדס בתיקון

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (3 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לשלום בין בני המשפחה

אנו מתפללים כל הזמן לשלום בין האחים שלנו וצריכים לחשוב על הכבוד של השני. כל אחד מהאחים צריך להכיר את מעלת שאר אחיו ולתת את הכבוד בזמן ובמקום הראוי להם: איך עושים זאת? 

עצה גדולה ונפלאה להחדרת האמונה

הַדִּבּוּרִים מַשְׁפִּיעִים מְאֹד עַל הַלֵּב, וְגַם כַּאֲשֶׁר הַלֵּב עֲדַיִן אֵינוֹ חָזָק בֶּאֱמוּנָה, חֲזָקָה וְהַבְטָחָה עַל דִּבּוּרֵי הָאֱמוּנָה שֶׁיִּכָּנְסוּ בְּלִבּוֹ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |