רבי גדליה משה גולדמן האדמו"ר החמישי מזוועהיל

10 עובדות על רבי גדליה משה גולדמן, האדמו"ר החמישי מזועהיל, אשר יום פטירתו כ"ד חשון

כבר בימי חייו נודע רבי גדליה משה גולדמן כמי שפועל לישועות גדולות, לאחר שהלך לעולמו נודע כי הפוקדים את קברו שלוש פעמים ברציפות בימים שני, חמישי ושני, זוכים לישועות רבות


21/11/19 | כ"ג חשון התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

1. רבי גדליה משה גולדמן נולד בכ"ו אייר תרמ"ז (1887),לרבי שלמה גולדמן.

2. בשנת תרפ"ו (1926),כאשר מלאו לו 39,  החל הרב לכהן כרב העיר זוועהיל אשר באוקראינה, לאחר עלייתי אביו, רבי שלמה גולדמן, לארץ ישראל.

3.  הרב נהג להחמיר עם עצמו, אך השתדל בפסקיו להקל עם אחרים.

4. הרב גדליה משה גולדמן נשפט נדון לשבע שנות עבודת פרק בסיביר ובתגובה אמר לשופטיו: "אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה".

הרב יצחק בצרי - האדמור מזוויעהל (בעקבות הצדיקים)


מספרים כי בעת שהותו בסיביר נענש הרב והושם בבור ובמשך שלושה ימים נמנעו מלהביא לו מזון. ביום השלישי, כאשר הרב חש כי סופו קרב, התגלגלו אל תוך הבור פירות ראויים לאכילה והרב אכלם ונפשו חייתה. כשנשאל למהות הנס השיב: "פשוט לומר כי החיילים ששמרו עליי על גדות הבור השתעממו, והחליטו לשחק ביניהם בפירות אלו, ובלי משים נפלו כמה פירות לבור"

5. עם תום ריצוי עונשו, החל לכהן כרב עיירה הסמוכה לעיר מוסקבה..

6. בשנת תרצ"ז (1937)),כשהוא בן 50, עלה הרב גדליה משה גולדמן לארץ ישראל והתיישב בירושלים.

7. כשמלאו לרב גדליה משה גולדמן 58, בכ"ו אייר בשנת תש"ה (1945),נפטר אביו, אשר היה האדמו"ר הרביעי מזוועהיל והוא החל לכהן כאדמו"ר על פי בקשתם של החסידים.

8. רבי גדליה משה גולדמן הלך לעולמו ביום כ"ד חשון תש"י (1949) והוא בן 62. הרב נקבר בבית העלמין גבעת רם.

9. בנו של רבי גדליהו משה גולדמן, רבי מרדכי, הוא האדמו"ר השישי של חסידות זווהעיל.

10. כבר בימי חייו נודע רבי גדליה משה גולדמן כמי שפועל לישועות גדולות, לאחר שהלך לעולמו נודע כי הפוקדים את קברו שלוש פעמים ברציפות בימים שני, חמישי ושני, זוכים לישועות רבות בכל נושא. רבים מספרים על הנס שאירע להם לאחר הביקור בציונו. אנשים רבים פוקדים את הציון בכל ימות השנה, ובייחוד לקראת יום ההילולה של הרב החל בכ"ד חשון.


הילולת אדמו"ר גדליה משה מזוועהיל: המקובל הרב יעקב עדס בתיקון

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא רבי גדליה משה גולדמן האדמו"ר החמישי מזוועהיל

X
  • © כל הזכויות שמורות