י"ב כסלו - סגולה לישועות גלויות

י"ב כסלו, יום ההילולא של בעל ה'בת עין' הוא יום מסוגל לישועות גלויות, בפרט בזיווגים ובזרע בר קיימא

02/12/19 | ד' כסלו התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

רבי אברהם דב מאבריטש (הרבי מאבריץ), ה'בת עין' ,נולד באוקראינה בשנת ה'תק"ך (1760) לרבי דוד מגיד מישרים.

הוא נישא לבתו של רבי נתן נטע מאבריטש, תלמידו של הבעל שם טוב.

היה תלמידם של רבי מנחם נחום מצ'רנוביל (ה'מאור עיניים' ומייסד חסידות צ'רנוביל), ובנו רבי מרדכי מצ'רנוביל (רבי מרדכי טברסקי, המגיד מצ'רנוביל), ורבי לוי יצחק מברדיצ'ב (סנגורם של ישראל).

הרב כיהן כרב הערים ז'יטומיר ואבריץ ובשנת ה'תקצ"א (1831) עלה לארץ ישראל והשתכן בצפת, שם מונה לרב עדת החסידים. בשנת ה'תקצ"ז (1837) התרחשה רעידת אדמה בצפת אשר הובילה למותם של רבים. הרב שהה אז בבית מדרשו ועם תחילתה, קרא למתפללים להתאסף סביבו ולהשתטח על הארץ. באותה רעידה התמוטטו חלקים רבים מבית המדרש, אך החלק בו הצטופפו המתפללים נותר על כנו. על השלט המופיע עד היום בבית המדרש כתוב: "מה נורא המקום הזה, בית מדרש של רבי אברהם דוב האדמו"ר מאווריטש זצ"ל, שחזה את הרעש הגדול על צפת תובב"א בתקצ"ז ובזכותו הגדולה ניצל חצי ביהמ"ד מחורבן והאדמו"ר ותלמידיו שרדו בחיים".

בשנת ה'תר"א (1840) פרצה בצפת מגיפה שהובילה למותם של רבים, הרב חלה בה אף הוא, אך הבטיח כי יהיה קורבנה האחרון, וכך אומנם היה. ביום י"ב כסלו ה'תר"א הלך הרב לעולמו והמגיפה פסקה. הרב נקבר בבית הקברות העתיק בצפת, לצדם של רבי דוד שלמה אייבשיץ (ה'ערבי נחל) ורבי אריה לייב מוואלטשיסק.

הרב הרצל חודר: רבי אברהם דב מאבריטש (הבת עין)

 

ספרו של הרב, 'בת עין' הוא אחד מספרי היסוד בחסידות. בספר עסק הרב בחשיבותה של מידת ההכנעה וחשיבות ההתרחקות מגאווה ומגסות הרוח. הרב נהג לומר כי על ידי הכנעה זוכים להנהגה ניסית מן השמיים.

סגולה גדולה היא לערוך סעודה ביום פטירתו של הצדיק, י"ב כסלו, וידוע כי העורכים סעודה לכבודו זוכים לראות ישועות גלויות, בפרט בזיווג ובזרע של קיימא. מלבד הסעודה שעורכים לעילוי נשמת הצדיק, יש להדליק גם נר וללמוד את תורתו. 

רבי אלימלך בידרמן: הילולת ה'בת עין' בצפת

דרגו את המאמר: 

ממוצע 3.7 (198 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולה מיוחדת לחודש כסלו

כל ראש חודש הוא זמן סגולי ומיוחד, בו ניתן לקבל שפע רוחני שלא יסולא בפז. אך חודש כסלו, חודש הניסים, יוצא דופן

סגולות נבחרות


סגולה לכל הישועות: פתח אליהו הנביא. לפניך הנוסח המלא

סגולה נפלאה לכל נושא ועניין, פתיחת אליהו הנביא קודם התפילה - פָּתַח אֵלִיָּהוּ (הנביא זכור לטוב) וְאָמַר, רִבּוֹן עָלְמִין דְּאַנְתְּ הוּא חָד וְלָא בְחֻשְׁבָּן, אַנְתְּ הוּא עִלָּאָה עַל כָּל עִלָּאִין, סְתִימָא עַל כָּל סְתִימִין, לֵית מַחֲשָׁבָה תְּפִיסָא בָךְ כְּלָל...

תפילה סגולית לזוגיות

תפילה לזוגיות - לכל מי שמחפש זוגיות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה

תפילה סגולית למציאת דירה

מחפשים דירה וזקוקים לתפילה? הנוסח המלא לפניכם, מתוך פרק צ"א בתהילים. יֹשֵׁב, בְּסֵתֶר עֶלְיוֹן; בְּצֵל שַׁדַּי, יִתְלוֹנָן. אֹמַר--לַיהוָה, מַחְסִי וּמְצוּדָתִי; אֱלֹהַי, אֶבְטַח-בּוֹ. כִּי הוּא יַצִּילְךָ, מִפַּח יָקוּשׁ; מִדֶּבֶר הַוּוֹת.

סגולה גדולה להצלחה בכל

נמצא בכתבי הרב הקדוש ר' לוי יצחק מברדיטשוב זצ"ל : שיאמרו אנשים, נשים וטף, בקשה זו בכל מוצאי שבת קודם ההבדלה שלוש פעמים ובטוח אני שיצליחו בוודאי אי"ה

פרק תהילים לרפואה - סגולה מיוחדת בקריאת תהילים ק"ב

לפניכם פרק ק"ב בתהילים, המסוגל לרפואה. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי יְהוָה יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ. (ב) יְהוָה שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא.(ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי הַטֵּה אֵלַי אָזְנֶךָ בְּיוֹם אֶקְרָא מַהֵר עֲנֵנִי. (ד) כִּי כָלוּ בְעָשָׁן יָמָי וְעַצְמוֹתַי כְּמוֹ קֵד נִחָרוּ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |