"זאת חנוכה" סגולה מיוחדת

"זה היום שלי", אמר המקובל רבי חיים משה מנדל על זאת חנוכה, יום בו פעל לישועות גדולות, הדליקו נר לזכור והתפללו לישועה

18/12/19 | כ' כסלו התש"פ

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

הרב המקובל חיים משה מנדל נולד ברומניה בשנת תרס"ב (1902) והיה תלמידו של הרב אליעזר דוד גרינוולד (בעל הקרן דוד), ומקורב לרב אברהם ישעיהו קרליץ (החזון איש) והרב יואל מסטמר. 

הרב מנדל הוסמך לרבנות בהונגריה ומגיל צעיר למד קבלה. לפני השואה שימש כדיין בטמשווער ולאחריה, בשנת 1945, עלה לארץ ישראל עם משפחתו. הרב מנדל חי בצניעות כל ימיו והתפרסם כבעל ישועות. גם גדולי ישראל פקדו את ביתו, ביניהם  הרב שך ,האדמו"ר מויז'ניץ, הרב ואזנר, האדמו"ר מאנשינוב, האדמו"ר מבעלז, אחרים אף שלחו להתברך מפיו.


בשנת תשנ"ו הביא העיתון יתד נאמן את הסיפור הבא על המקובל רבי חיים משה מנדל:

בשעתו כאשר היה גר ברמת עמידר התפרנסו בני המשפחה מקיוסק קטן. אולם במשך השנים התברר כי הקיוסק, אותו ניהלה הרבנית ע"ה, לא היה רווחי כלל. מבדיקה עלה כי שתי סיבות לדבר: 

האחת, כאשר הייתה הרבנית נוסעת להביא סחורה, חילק רבי חיים משה שתיה קרה לילדי השכונה על מנת שילמדו לברך 'שהכל'. 
בנוסף התברר, כי מהמשקל אשר בחנות פחד עד מאוד, והעדיף להפסיד רק לא לקחת פרוטה שאינה שלו. לשם כך הסיט את מחוג המשקל והפחיתו ב-50 גרם, כך שכל קונה קיבל עוד גרם נוסף על מה שקנה. "אינני רוצה שתאבד פרוטה אחת ללקוח", הסביר.

כשהגיע לארץ ישראל היה גר תקופה בצפת, אז עדיין לא יכול היה ללכת כלל בעצמו. באחד הימים שמעה אשה אחת, פליטת שואה גם היא, כי רבי חיים משה זצ"ל אמר שאם יוכל להגיע למירון יעזור לו הדבר מאוד. מירון באותם הימים היתה ללא כביש סלול, אלא הר תלול הקשה למסע גם לאדם בריא, ק"ו לאדם המרותק לכסאו. אולם האישה שכרה אמבולנס וארבעה עוזרים שישאו אותו עד לציון, שם ביקש הרב מנדל כי ישאירוהו לבד, ולאחר שעה ארוכה יצא משם על רגליו!

הסיפור מסתיים שנים רבות לאחר מכן. במשפחה ידעו לספר כי הסבא ברך את הישישה, שהגיעה כל שנה להתברך ב'גוט יאר', שתחיה עד גיל מאה. לפני מספר שנים נפטרה הזקנה, ואחד מבני המשפחה הלך לנחם. כבדרך אגב התעניין בת כמה היתה, ונענה: "בדיוק ביום מותה היתה בת 98". 

כששב נכנס לסבו וסיפר לו כי היה בניחום אבלים; "אבל", הוסיף בחיוך, "היא לא הגיעה לגיל מאה, אלא רק ל-98". 

"נו", אמר הרב, "אמרתי לה שתזכה להגיע למנין 'לחיים'.

 

בזאת חנוכה נהגו אלפי אנשים לפקוד את ביתו של המקובל רבי חיים משה מנדל, על מנת להתברך, ובמקום השתרכו תורות ארוכים. הרב אמר בעצמו ש"זאת חנוכה זה היום שלי "  פעל ישועות גדולות ביום זה.

נקרא פרקי תהילים לעילוי נשמת הצדיק, זכותו תגן בעדנו. 

לפני אמירת התהילים יש להדליק נר לזכרו  רצוי לתת פרוטה לצדקה ולומר:

יהי רצון שזכות אמירת תהילים ביום זאת חנוכה, נר שמיני של חנוכה, תהיה לעילוי נשמתו הטהורה של הרב חיים משה בן הרב מאיר יוסף מנדל, זכותו תגן בעדנו שנזכה, וכאן יפרט כל אחד בקשותיו.

הקליקו כאן לקריאה בספר התהילים לעילוי נשמת המקובל הצדיק רבי חיים משה בן רבי יוסף מאיר מנדל זצ"ל.


הרב זמיר כהן: מעלת היום השמיני של יום החנוכה

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (41 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


תפילה מסידור השל"ה להינצל ממגיפה ח"ו

בזמן שמידת הדין מתוחה בעיר חס וחלילה, אומרים תפילה זו, והורו רבותינו לומר תפילה זו אחר אמירת פרשת הקטורת (אחר "חנינא בר קפרא") כפי הנדפס בסידור השל"ה

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה בעסק

מתוך סגולות החיד"א – איזה פרק תהילים יש לקרוא להצלחה בעסק, ומתי יש לקרוא אותו?

תפלה על החולים - סגולה לרפואה

פרקי תהילים: כ, ו, ט, יג, טז, יז, יח, כב, כג, כח, ל, לא, לב, לג, לז, לח, לט, מא, מט, נה, נו, סט, פו, פח, פט, צ, צא, קב, קג, קד, קז, קטז, קיח, קמב, קמג, קמח. ואחר כך יאמרו את הפסוקים בפרק קי"ט בהתאם לשם החולה. ואח"כ את הפסוקים של אותיות קר"ע שט"ן.

סגולה נגד עין הרע

הרב יגאל כהן מסביר מה הסגולה הטובה ביותר כנגד עין הרע: "טוב עין הוא יבורך"

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם

תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |