קורונה - בידוד בית עם ילדים

שהות בבית במשך שבועיים ימים, ללא אפשרות לעזוב את הבית או לפגוש חברים ובני משפחה, קשה לכולנו ולילדים במיוחד. מה אפשר לעשות?

09/03/20 | י"ג אדר התש"פ

 

קמחא דפסחא 2020 - היו שותפים, דווקא בימי הקורונה! לחצו כאן

למכירת חמץ אונליין לחצו כאן

אם יש חשש כי נדבקתם בנגיף הקורונה, אתם מתבקשים להיות 14 יום בבידוד בית, אסור לכם לעזוב את הבית או לפגוש חברים ובני משפחה. בידוד בית קשה למבוגרים אך קשה במיוחד לילדים, אשר מתקשים להיות סגורים בבית 14 ימים ברציפות ולהבין מדוע נאסר עליהם לעזוב אותו.

עבור ילדים, בידוד ביתי עשוי להיות מקור מתח ודאגות, בראש ובראשונה חשוב להעניק להם תחושה של ביטחון. על המבוגרים השוהים אתם בבידוד להסביר להם על הנגיף ועל מטרת בידוד הבית באופן המתאים לגילם. 

 

מהו נגיף הקורונה? למה אנחנו בבידוד?

ניתן להסביר לילדים בקצרה כי קורונה הוא וירוס שהתגלה בסין לפני כשלושה חודשים ורוב החולים בו הם סינים או תושבים מן המדינות הסמוכות אליהן ולכן הסיכוי שנדבק קטן מאוד. לציין כי מחלת הקורונה דומה לשפעת שהם מכירים, יש חום וכאבי גרון, מתעטשים, ומשתעלים ולפעמים גם כואב הראש. ולהסביר להם כי הרבה אנשים חלו בקורונה וכבר החלימו ממנה (ממש כמו כל שפעת אחרת).
חשוב לומר להם כי מטרת הבידוד היא לשמור על בריאותם ועל בריאות הקרובים והחברים שלהם. אל תסתירו מהילדים את החששות והפחדים שלכם, אלא הראו להם כיצד אתם עצמכם מתמודדים עם אותם החששות והפחדים ושואבים תחושת ביטחון ורגיעה מן העובדה כי אתם נתונים בידיים טובות וסומכים על הרשויות במדינת ישראל כי הן דואגות לביטחון כל אזרחי המדינה.

מקורות מידע אמינים, עבורכם ועבור התיווך שלכם את הנושא לילדים, יכולים להיות רופא המשפחה, אתר משרד הבריאות ואתר מגן דוד אדום.

 

אני רוצה לדעת עוד

חשוב להימנע ככל הניתן מחשיפת הילדים לדיון אודות נגיף הקורונה בכלי התקשורת השונים. המידע הרב הנידון שם, בחלקו אינו מדויק והעיסוק הרב בקורונה מגביר את המתח והחרדה של מי שנחשפים אליו.

ילדים בוגרים מטבע הדברים נחשפים למידע רב יותר, חשוב להפנות אותם למקורות מידע אמינים בלבד: אתרי משרד הבריאות, מגן דוד אדום וקופות החולים השונות, על מנת שלא יחשפו למידע מוטעה ולא מבוסס. 

 

עם מי אני יכול לדבר?

העובדה כי על ילדים השוהים בבידוד בית נאסר להיפגש עם קרובים וחברים אינה אומרת כי אינם יכולים לשמור עמם על קשר. חשוב לאפשר לילדים לשמור על תקשורת רציפה, גם מתוך הבית, עם חבריהם וקרובי משפחה עמם הם חפצים לשוחח. בעידן הנוכחי ישנם כלי תקשורת רבים המאפשרים להם לעשות זאת מהבית: שיחות טלפון, שיחות וידאו בסקייפ ועוד. כל משפחה והכלים העומדים לרשותה במהלך השנה.

 

מה עושים?

השהות בבית זמן ממושך אינה פוטרת את הילדים משמירה על שגרת החיים ועל סדר יום קבוע. יש להקפיד עם הילדים על שעות המנוחה הרגילות, על מועדי הארוחות ועל סדר יום שיקבע במשותף ויכלול פעילות גופנית, לימוד - תוך שמירה על קשר עם בית הספר וקבלת המטלות השונות.

קבעו שעות קבועות לפעילות פנאי משותפת המסיבה הנאה לכל בני המשפחה, למשל::

  • אתם יכולים ליצור יומן בידוד משפחתי בו כל אחד מבני המשפחה יספר על חוויותיו, לצרף תמונות ועוד - כיד הדמיון הטובה עליכם. 

  • להתבונן עם הילדים באלבומי התמונות שלכם ולספר להם על ילדותכם.

  • משחקי קופסא אהובים

יש להקפיד ככל הניתן בשמירה על הכללים וההגבלות הנהוגות בבית בכל ימות השנה בכל הנוגע לזמן מול המסכים ומשחקי המחשב.

פסח מתקרב בצעדי ענק, ואתם יכולים לנצל את השהות הממושכת בבית כדי לסדר, למיין ולנקות ביחד עם הילדים. זו העת גם למיין את התמונות ולארגן את האלבומים (פיזיים או דיגיטליים).

הקפידו לשלב בסדר היום שלכם זמן לעדכון אודות הקורונה באופן מרגיע.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (27 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"קיום מצוות מילה בזמנה"

הידיעות אודות דחייה בקיום בריתות, הוציאו בשבוע שעבר הרבנים הראשיים לישראל, הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, מכתב הקורא לקיים את מצוות המילה בזמנה ולא לדחותה

עתיד העולם בראי נגיף הקורונה - תעסוקה

ד"ר רועי צזנה, ישראלי השוהה כרגע בארצות הברית, הוא חוקר עתידנות ישראלי. הוא עמית מחקר במכון מחקר לחקר סייבר באוניברסיטת תל אביב, ועמית מחקר ביוזמה לרובוטיקה מכוונת אדם באוניברסיטת בראון אשר בארצות הברית

"רק על הפסים"

מה עושים בתקופה בה החששות מתרבים ותחושת אי הודאות מתגברת, אנחנו מביאים לכם את מילותיה של הניה שוחט שמצאהה דרך משלה להתמודד עם הנושא

קורונה - אל תפיצו מידע לא מאומת

ארגון הבריאות העולמי אסף שורה של ידיעות כזב אודות אמצעים להתגוננות ממגיפת הקורונה, ומפריך אותן בזו אחר זו, אנו מביאים לכם את המידע שפרסם

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לאישה בהריון

נמצאת בהריון? לפניך תפילה לאישה בהריון. יהי רצון מלפניך ד' אלוקיי ואלוקי אבותיי שתקל מעליי את צער עיבורי, ותוסיף ותיתן לי כוח ואון בכל ימי העיבור, שלא יותש כוחי ולא כוח העובר בשום דבר בעולם

עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל

פרק שירה 40 יום

סגולת פרק שירה שירת הבריאה, לקרוא במשך 40 יום. היכנסו ותקבלו תזכורת יומית למייל שלכם, לקריאה רצופה במשך 40 יום
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |