קורונה: פרנסה מן השמים

קרוא וצפו בדבריו של הרב יגאל כהן על הפרנסה בימי הקורונה

01/04/20 | ז' ניסן התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

פרנסה מהשמים גם בימי הקורונה

"בוטח בה' ישוגב. טרפו מובטח לו מכל ענייני העולם הזה" (חובת הלבבות) זה אומר במילים פשוטות ככה:

רבינו של עולם, אני לא יודע מה יהיה המצב הכלכלי בעולם, אבל דבר אחד אני יודע, שהפרנסה שלי לא תיפגע במאומה. כי אתה זן ומפרנס אותי באופן ישיר.

 

הרב יגאל כהן

אני, הפרנסה שלי מגיעה מבורא עולם. יש לי ידיות, שתי ידיות בבוקר: "פותח את ידיך ומשביע לכל חי רצון". לא משנה לי מה אמרו בחדשות.  לא משנה לי מה המצב בכל העולם. "כי מלאכיו יצוה לך לשמרך בכל דרכיך, ה' ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם".

הקדוש ברוך הוא שולח לך את המלאכים שלו שיישלחו לך את הפרנסה שלך ברווח. בתנאי שהעיניים שלך נשואות רק אליו. בתנאי שאתה בוטח רק בבורא עולם ולא בשום דבר אחר. אם אתה בוטח בשאר הדברים, "מסיר האלוהים השגחתו מעליו ומניח אותו ביד מי שבטח בו". אם אדם בוטח בשאר דברים, אחים יקרים, אוי ואבוי לו. הוא פותח חדשות ואומר "הבורסה ירדה", הוא סומך על הבורסה והבורסה קורסת, מה הוא יעשה?

 

יש לנו הבטחה מבורא עולם

זה הזמן שכל העולם בכאוס, כל העולם כולו משתולל. כולם בירידות, כולם בהפסדים, כולם יוצאים לחופשות, כולם מבקשים דמי אבטלה. ואנחנו יש לנו דמי אבטלה מבורא עולם, ישתבח שמו לעד. יש לנו הבטחה מבורא עולם: "פותח את ידיך ומשביע לכל חי רצון".

אתם יודעים למי הוא "פותח את ידיך ומשביע לכל חי רצון"? למי שמקיים את הפסוק לפני כן: "עיני כל אליך ישברו ואתה נותן להם את אכלם בעתו". מי שהעיניים שלו נשואות לבורא עולם.

התרופה היא להתחנן לבורא עולם, להתחנן לבורא עולם: שלח לי את הפרנסה שלי בשפע. שלח לי פרנסתי ברווח, שלח לי פרנסתי ברווח, שלך לי פרנסתי ברווח. והקדוש ברוך הוא לא מאכזב את מי שהלב שלו נמצא אתו. אבל בשביל זה צריך הכנה.

 

חובת הלבבות

אמרתי כמה פעמים, הספר החזק ביותר בעולם זה "חובת הלבבות", שער הביטחון. מי שיש לו קניין בספר הזה, מי שלומד אותו בכל יום. אני מרגיש ש-20 שנה למדתי "חובת הלבבות" בשביל התקופה הזו.

דווקא בתקופה הזו הקב"ה יכול לשלוח לך כפליים, יבוא לך רעיון, תגיע אליך הצעה, יגיע אליך איזה מבצע, יבוא לך משהו שתעשה. ישתבח שמו לעד, הקדוש ברוך הוא לא חסרים לו רעיונות. הוא יכול להביא לך את הרעיון הכי מבריך שהיה לך בחייך ולהפוך אותך למילייונר דווקא עכשיו, בתקופה הכי קשה בעולם.

 

ניסיון

זה נסיון? כן זה ניסיון, אבל כולנו צריכים לעמוד בו. לא לפחד מפרנסה אחים יקרים. אני יודע, אני בעצמי, שלא תגידו שאני לא נמצא בחבילה הזאת. ביטלו לי את כל ההרצאות. כל ההרצאות, אין הרצאות. ובשיעור הזה אני לא מקבל כסף בכלל. הנה, אני באתי להרצאה ואני לא מקבל כסף. בחינם. ביטלו לי את הכל. ואני יושב ואומר: ריבונו של עולם. הבנות שלי באות אלי, "אבא, אני יכולה לקנות נעליים?" הכי קל להגיד לה: גברת, קורונה. אין נעליים, סגר נעליים, גמרנו.

 

מהקורונה רק דבר רע?

יש גם דברים טובים בקורונה: אין טיולים, אין בזבוזים אין שום דבר, אין ....

רצו תחבורה ציבורית בשבת, תראו כמה מצחיק, רצו תחבורה ציבורית בשבת ועוד, והנה הקדוש ברוך הוא סגר להם את כל התחבורה עכשיו. למה ללכת נגד בורא עולם? למה? דווקא בשבת לעשות תחבורה ציבורית? תראו, כל מרכזי הבילוי סגורים, הכל סגור. אין תחבורה ציבורית. משרד הבריאות אומר: רק דברים חיוניים. במה הוא פגע? דווקא במרכזי הפנאי, בתרבות הפנאי.

לא הולכים נגד בורא עולם. אנשים לא מבינים את זה. תסתכל, תתבונן, מה היה פה לפני כן? קפצו על החרדים, שונאים את הדתיים, שונאים את התורה. ועכשיו על מי יש לנו להישען? תגידו לי אתם, על מי יש לנו להישען? 

אני שמעתי אנשים ממשרד הבריאות אומרים: יכול להיות שמסתובבים פה עשרות אלפי אנשים שיש להם קורונה. הם לא יודעים את זה פשוט, הם לא מודעים לזה כי אין להם תסמינים. על מי יש לנו להישען? אני שואל אתכם. אם לא נישא עיניים אל הקדוש ברוך הוא שיישמור את עם ישראל, ישתבח שמו לעד, אין לנו על מי להישען. נגד מי אתה הולך? תחבורה ציבורית- נגד בורא עולם.

שבת היא מקור הברכה - "אות היא ביני וביניכם, אות היא לעולם".

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.4 (45 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"הפתק הזה מחזיר אותי בתשובה"

מגיפת הקורונה גרמה לכולנו לבחון מחדש את חיינו, גם רגעים שלכאורה לא עצרנו לתת עליהם דעתנו. הרב ישראל קליין שליט"א במכתב קצר אודות רגעי ההודיה היומיים שזימנה לחייו מגיפת הקורונה

מרן קנייבסקי שליט"א : "איסור חמור להכנס לביהכנ"ס להתפלל עם פלאפון שאינו כבוי"

בשעה טובה נפתחים היום בתי הכנסת, עם ישראל ייחל לחזרה לבית הכנסת, לתפילות ולשיעורי התורה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א פרסם השבוע מכתב מיוחד לעת זו ובו הוא קורא להקפיד על קדושת בית הכנסת, קראו את לשון המכתב

נגיף הקורונה עדין כאן

עטיית מסיכת פה ואף היא ההגנה החשובה ביותר, המאפשרת את ההקלות. חובה לעטות מסיכה בכל יציאה מהבית למרחב הציבורי ובעבודה! קראו וצפו בהנחיות. ונשמרתם לנפשותיכם

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך

מזמור לתודה - סגולתו ונוסח מלא

פרק ק' בתהילים, המכונה גם 'מזמור לתודה' על שם הפתיח שלו, מיוחס למשה רבנו. בספרים הקדושים מצוין כי פרק זה מסוגל להשפיע על האדם שפע רוחני וגשמי גדול, אם יתמיד באמירתו מדי יום

פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט

סגולה נגד עין הרע

הרב יגאל כהן מסביר מה הסגולה הטובה ביותר כנגד עין הרע: "טוב עין הוא יבורך"

סגולה גדולה להצלחה בכל

נמצא בכתבי הרב הקדוש ר' לוי יצחק מברדיטשוב זצ"ל : שיאמרו אנשים, נשים וטף, בקשה זו בכל מוצאי שבת קודם ההבדלה שלוש פעמים ובטוח אני שיצליחו בוודאי אי"ה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |