מוות קליני - הסיפור עליו אמר הרב ניסים יגן ז"ל: "זעזע אותי עד עמקי נפשי"

את הסיפור הזה ביקש הרב ניסים יגן זצוק"ל מכל השומעים להעביר הלאה: "לשמוע טוב את הסיפור ולספר אותו ברבים"

06/07/21 | כ"ו תמוז התשפ"א

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית


 

מדברי הרב בסרטון:


הסיפור הזה זעזע אותי עד עמקי נפשי. חזרתי בתשובה בעקבות הסיפור הזה, נכנס פי פחד יום הדין. רבותי, לשמוע טוב את הסיפור ולספר אותו רבים.


מאיר פרנס מטבריה סיים שירות צבאי בסיירת גולני. בשבוע האחרון לשירות, כשהם על מדים, הוא והחברים שלו עשו מסיבה. לפנות בוקר במכונית, בסיבוב, הוא נרדם לשניה. האוטו התגלגל 200 מטר. הוא נזרק אחרי 30 מטר והראש שלו התרסק על סלע. החבר'ה שלו נוסעים ורואים שמאיר לא אחריהם. הם חוזרים בחזרה אבל אין אוטו, מחפשים ורואים שהאוטו זרוק למטה והוא מת. מאיר פרנס מת.

הזמינו אמבולנס, הליקופטר, משטרה. יורד רופא עם חובשים, אין דופק. הרופא אומר לאחראי הראשי, לך תביא את השק של המתים. והאחראי עולה על ההר להביא את השק של המתים. החובש השני היה תורן, הוא שאל את הרופא: "אתה מרשה לי לעשות החיאה?". ענה לו הרופא: "מה החייאה? מת. אין כלום, הוא מת".  אמר לו החובש השני: "מה איכפת לך?". והרופא השיב: "טוב, עד שהוא יבוא, תעשה החייאה".

לא תאמינו, הלב התחיל לעבוד. טוק, טוק, טוק... הלב התחיל. הרופא ראה שהלב עובד, מיד הזמינו הליקופטר והטיסו אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה. הוא היה צמח ושכב כשהגוף שלו מחובר למכונות כדי לעבוד. מנהל המחלקה הנוירולוגית אמר לאבא שלו: "כדאי שהבן שלך לא יתעורר. אם הוא יתעורר, הוא יהיה צמח". אחרי שבועיים, הוא התעורר והוציא את המכשירים מהגוף שלו. הוא קם והתלבש, ניגש לפרופסור: "שלום פרופסור", שואל אותו הפרופסור: "כן, את מי אתה מחפש?". משיב לו: "אני מאיר פרנס". כשהפרופסור שאל אותו מה קרה, השיב לו מאיר פרנס: "לא יודע. קמתי, התעוררתי. זה אני. הנה אני" בקיצורו של דבר הפרופסור אמר לו שיחזור אליו אם יהיו לו כאבים.

מאיר פרנס קיבל חיים בחזרה בזכות הבעל שם טוב, ולא חזר בתשובה. עובר זמן ומאיר פרנס טס עם החבר שלו לדרום אמריקה. שם הם מפליגים שעתיים בים עד לצמד איים, ביניהם מפרידים מים בגובה של כחצי מטר, כשיש באותו איזור גאות או סערה, מי שנמצא שם טובע. באחד הימים כשטיילו על האי והתקרבו לנקודת החיבור, עלה הים לגובה של 150 מטרים. בבת אחת. מאיר פרנס הרגיש שהוא עומד רגע לפני המוות  הוא פנה לאלוקים ואמר: "ריבונו של עולם, אם אתה קיים ותציל אותי, אני נשבע בשמך הגדול לחזור בתשובה". איך שהוא אמר את זה, המים ירדו בחזרה לגובה הרגיל שלהם, כחצי מטר. בשנייה. ומאיר פרנס נותר לעמוד על הקרקע. נס גלוי.

הגויים שם אמרו לו: "זה נס. דבר כזה מעולם לא קרה. שהמים יעלו וירדו מיד? זה לוקח שבוע או לפחות כמה ימים. זה נס". מאיר פרנס פסע לאי הסמוך אחרי שניצל ממוות ונשבע שהוא יחזור בתשובה.

כעת מאיר פרנס טס לארצות הברית. הוא שכר דירה במנהטן, בבניין של קונסול ישראל ועבד ב"משה הובלות" בקווינס. אבל לא חזר בתשובה. הוא נשבע לאלוקים שיחזור בתשובה. באחד הימים כשהגיע בבוקר למשרד ההובלות והתיישב, ראה שחור בעיניים. הכל נהיה שחור ולא הייתה לו תחושה בידיים. הוא תפס דברים ולא הרגיש. הוא הבין שהוא הולך למות. הוא מיד ירד למטה לשדרה בקווינס, עצר נהג מונית וביקש ממנו לנסוע מיד לכתובת הבית בו גר במנהטן, ולהביא אותו לשוטרים שיהיו שם, הם כבר ידעו מה לעשות. נפל בספסל מאחורה ומת. נשמתו של מאיר פרנס יצאה מהגוף.

שני מלאכי חבלה שחורים כמו פחם, מלאים עיניים מכל הצדדים, סחבו אותו בתוך מנהרה שחורה ואפלה עד כיסא הכבוד. הוא הגיע לבית דין של מעלה וראה שלושה רבנים דנים אותו. הם הראו לו את כל העבירות שהוא עושה, איזו בושה. "כשהראו לי את העבירות שאני עושה אותם, הרגשתי כאילו אני בתוך העבירה. כאילו מראים לך שאתה עושה את העבירה והקדוש ברוך הוא מסתכל, ואתה רואה אותו מסתכל איך שאתה עושה אותה. מתתי מבושה. הייתי מעדיף לקפוץ לגיהנום הכי רותח ולא לעמוד מבויש מול הקדוש ברוך הוא. איזו בושה. איזו בושה. אוי לנו מיום הדין".

הקטגור צעק עליו: "מאיר פרנס אתה רשע מרושע, 2,800 שנה כף הקלע. נשבעת לאלוקים לחזור בתשובה, לא חזרת בתשובה. עכשיו אנחנו לוקחים אותך לדראון עולם". מאיר פרנס התחיל בכות: "תנו לי צ'אנס. עוד פעם אחת ודי. אני נשבע, אני מבטיח. רק פעם אחת". התחלתי לבכות בבית דין של מעלה, מאיר פרנס מספר, והבעל שם טוב הופיע: "תנו לו עוד צ'אנס. תנו לו לחזור בשבילי, אני מבטיח שהוא יחזור בתשובה". השיב הקטגור: "טוב. אי אפשר לסרב לבעל שם טוב. אם הוא חוזר לגוף, יש תנאי אחד, שלא יזכור כלום ממה שהוא ראה בעולם הבא. אחרת מה הסיכוי שיחזור בתשובה? שלא יזכור את יום הדין".

"התחלתי לצעוק" מספר מאיר פרנס, בבית דין של מעלה, לבכות: "אם אני לא אזכור, אני עוד פעם רשע ועוד פעם אעמוד לפני כיסא הכבוד, לפני בית דין של מעלה מבויש. תעשה טובה, תן לי לזכור את מה שראיתי פה, לספר לאחרים". הקטגור הסכים בזכות הבעל שם טוב ואמר למלאכי החבלה: "קחו אותו שיזכור הכל". לקחו אותו 2 מלאכי החבלה מהבמה, דרך המנהרה השחורה והכניסו אותו לגוף. 

הוא התעורר במנהטן, מיד הלך לברוקלין, חיפש רב וחזר בתושבה.

רבותיי היקרים, להתחזק בעבודת ה'. אין זמן. לא לאבד את הרכבת האחרונה. להתחזק בעבודת ה', שנזכה לגאולה קרובה ויתקיים בנו הפסוק: "וּבָ֤א לְצִיּוֹן֙ גּוֹאֵ֔ל וּלְשָׁבֵ֥י פֶ֖שַׁע בְּיַֽעֲקֹ֑ב נְאֻ֖ם יְהוָֽה׃" (ישעיהו, נט, כ') וַתֶחֱזֶינָה עֵינֵינוּ בְּשׁוּבְךָ לְצִיוֹן בְּרַחֲמִים.

 

בערב ראש חודש הקרוב נערוך תיקון נפטרים מיוחד ע"י רבני מוקד תהילים ארצי.
הזדמנות נפלאה לסייע לעילוי נשמות יקיריכם. 
לפרטים והצטרפות הקליקו >>
  

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הנערה שחזרה מהעולם הבא

האירוע הזה התרחש ממש לאחרונה, בחודש אלול תשפ"א, נערה שחוותה מוות קליני הייתה בבית דין של מעלה וחזרה עם מסר לבנות ישראל

אמרו לה: "הגיע זמנך להיפטר מן העולם"

רעיית האברך נפטרה בלידתה הרביעית והגיעה לבית דין של מעלה, גם כשביקשה לחזור כדי לגדל את ילדיה, סירבו לה. מה שכנע את בית דין של מעלה להחזיר אותה לגופה?

איך מבקשים סליחה מאדם שנפטר?

לבקש סליחה מהשכן, החברה או האח, כולנו יודעים. אבל איך מבקשים סליחה מאדם שכבר נפטר? האם יש מה לעשות או שזה כבר חסר תקנה?

סגולות נבחרות


סגולה לפרי בטן

צפו בסיפור מרגש של הרב יגאל כהן על עקרה שזכתה בפרי בטן בזכות סגולה זו

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |