ל"ג בעומר

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

ל"ג בעומר הוא יום קדוש שבו יש סודות גדולים ועצומים. על מה כדאי להתפלל ביום זה ולאיזו תחומים שערי שמיים פתוחים עבורנו ביום זה? כל הסגולות מובאות כאן


12/05/22 | י"א אייר התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

יום המסוגל לזיווג הגון משורש הנשמה!

אנשים המחכים לזיווגם הם אנשים לחוצים, שמנסים להבין באיזה כיוון חייהם מתקדמים. העניין "והציל לחוצים" נאמר על בר יוחאי, ולכן ביום זה יש סגולה גדולה לבקש על הזיווג. מעבר לכך, היום נקרא גם "הילולת רשב"י" והוא עצמו התחתן ביום זה. הילולה זוהי חתונה – וזהו רמז נוסף לסגולה לזיווג.

יום המסוגל לטוב ולאור!

ישנו מנהג להדליק ביום זה 17 נרות שבגימטריה יוצאים את המילה "טו"ב". זאת משום שיש 17 ימים טובים מל"ג בעומר עד שבועות. הסגולה היא להדליק את הנרות ולבקש שאכן 17 הימים האלו יהיו רצופי אור עבורך ועבור הקרובים לך ועבור כל עם ישראל.

יום המסוגל לזרע של קיימא!

 

מסופר בדברי הימים כי "וַיִּהְיוּ בְנֵי אוּלָם אֲנָשִׁים גִּבֹּרֵי חַיִל דֹּרְכֵי קֶשֶׁת וּמַרְבִּים בָּנִים וּבְנֵי בָנִים מֵאָה וַחֲמִשִּׁים". לאולם 150 ילדים שעסקו בחץ וקשת והיו גיבורי חיל. לכן, ישנה סגולה לקנות חץ וקשת עבור יום זה כי חז"ל אמרו שקשת היא סגולה לזרע של קיימא. בנוסף, אומר המהר"ל הקדוש ש"קשת" היא מילה שראשי התיבות שלה הן: "קווצותיו תלתלים שחורות". לכן, להבטיח בלי נדר שכאשר הילד יגיע בעזרת ה' לגיל 3 יעשו לו חלאק'ה במירון.

 

יום המסוגל לתורה!
 

ביום זה יש שני רגשות מעורבים: שמחה ופחד מהאש. זה השילוב הנכון ללימוד תורה ויראת שמיים: יראה ושמחה. בנוסף, כותב ה"פרי צדק" שבל"ג בעומר יכול כל אדם, לפי כוחו, להשיג את דברי התורה שבעל פה שירדו ביום זה משמיים.
 

יום המסוגל לפרנסה!

 

ביום ל"ג בעומר ירד לראשונה המן עבור בני ישראל. מעבר לכך, רשב"י נחשב בצדיק האחראי על הפרנסה. לכן, בקשו על הפרנסה ביום קדוש זה.

 

יום המסוגל לדירה!

 

רשב"י היטלטל ממקום למקום בחייו, הוא יודע מה הם נדודים וקושי של מעברים. ביום זה, סגולה לבקש על דירה.

 

יום המסוגל לחינוך!
 

ביום זה סגולה להתפלל על חינוך ילדנו, וגם על האופן בו אנו מחנכים אותם – שיהא נכון ומאוזן.

 

יום המסוגל לשמחה!

 

ל"ג בעומר תמיד יוצא ביום בשבוע שבו חל פורים באותה השנה. לכן, יש פה עניים של היפוך הדין ויש להרבות בשמחה.
 

יום המסוגל להכרת הטוב!

 

סגולה לומר ביום זה את מזמור ס"ז 7 פעמים – זהו מזמור של הודיה, הלל וברכה לה'.

 

יום המסוגל לישועה!

 

"רוטל" זוהי שתייה. ישנה סגולה למי שצריך ישועה שביום זה ישלח ח"י רוטל למירון ויקבל על עצמו שכשייושע ישלח שוב ח"י רוטל למירון (ניתן לשלוח את השתייה או את הכסף עבור השתיה – סך הכל 54 בקבוקי שתייה). את ברכת האורח חיבר ר' שמעון וכאשר אדם במירון צמא ושותה מהבקבוק שתרמת – ר' שמעון מברך את התורם. בדבר זה התורם הוא מכניס האורחים של אותו אדם צמא ומכך מתברך. גם כאשר בנה של השונמית מת, היא נותנת לנביא לשתות והשתייה היתה הכלי לברכה, ואכן – חזר הילד לחיים.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא ל"ג בעומר

X
  • © כל הזכויות שמורות