העוצמות המיוחדות של קריאת התהילים - חובה לקרוא

 "מי שרגיל באמירת תהילים, שקול כאילו למד את כל התורה כולה" – עובדות על מעלת חשיבותו של הרגיל באמירת פרקי תהילים

28/02/17 | ב' אדר התשע"ז

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

בעשורים האחרונים רואים אנו מגמה ברוכה ומבורכת של התעוררות רוחנית, שבאה לידי ביטוי בין היתר בתחושת 'רעב' למעט מזון רוחני. המזון הזה ניתן לנשמה דרך לימוד תורה, קיום המצוות ותפילות שבכללן אמירת מזמורי תהילים.
לא בכדי, אדם שאומר תהילים מרגיש קרבה מיוחדת לעצמו ולמי שכתבם ברוח קדשו – דוד המלך, שנשמתו כללה בה את כלל נשמות ישראל.
בידוע הוא שקריאת מזמורי תהילים מדי יום, מוחזקת לדבר גדול ועצום מבחינה רוחנית ומושכת  שפע של ישועות בגשמיות ורוחניות על האדם הדבק בה. עד כדי כך שגדולי ישראל בדורות עברו אמרו עליו על הרגיל באמירת תהילים, כי בזכותו נדחים כל מיני פורענויות ופגעים שהיו אמורים לבוא עליו, על בני ביתו ועל בני דורו, ותחת זאת הוא מזכה אותם ואת עצמו בשפע ברכות והצלחות (ספר 'עמק המלך').
ב'מדרש פנחס' מובא כי מי שנמצא בצרה ונזקק לישועה גדולה כגון פרנסה, בריאות איתנה או זיווג – יאמר את כל ספר התהילים מההתחלה ועד הסוף ללא שום הפסק, ובאותו עניין מובא בשם 'עמק המלך' כי לימוד של מזמורי התהילים בכוונה גדולה – נחשב לפדיון לכל מיני פורענויות (150 מזמורי התהילים הם כמספר 'פדיון' בגימטרייה).
ה'פרדס מנחם' כותב כי מי שאומר תהילים בכל יום זוכה לקרב את הגאולה ואת ביאת משיח צדקנו, ובשם ר' חיים פלאג'י נאמר כי "מי שחשקה נפשו לידבק בו יתברך ובשבחיו – אז ידבק עצמו בספר תהילים".
פרקי התהילים נקראים 'מזמורים', היות והם מזמרין ומכריתין ומחתכין את הקליפות השורות בתפילה, ומעכבות אותן מלהגיע אל כיסא הכבוד ולפעול פעולתן כראוי אצל השי"ת. ועל כן בספר 'יסוד יוסף' מובא שבעצם אמירת התהילים, מביאים הרבה הצלות לעולם, ואין לנו דבר גדול יותר מספר תהילים, שעל ידי אמירת המזמורים שבו כלולים גם השבח וההודיה להשם יתברך, וכן בקשות סליחה ומחילה על חטאינו.
היות וחמשת ספרי התהילים כלולים כנגד חמישה חומשי תורה – מי שרגיל באמירתם מתחילתם ועד סופם, הדבר שקול כאילו למד את כל התורה כולה (דגל מחנה אפרים).
מעוניינים שאלפי קוראי תהילים יתפללו עליכם ועל קרוביכם? הקליקו כאן.

צפו ברב יניב נגר - מעלת התהילים 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (92 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

תהילים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פרקי תהילים לעילוי נשמת נפטר

קרו פרקים מ"ט, ט"ז מתהילים, המסוגלים להועיל לנשמת הנפטר. "לַמְנַצֵּחַ לִבְנֵי קֹרַח מִזְמוֹר: שִׁמְעוּ זֹאת כָּל הָעַמִּים. הַאֲזִינוּ כָּל ישְׁבֵי חָלֶד: גַּם בְּנֵי אָדָם"

כח הנדר, השבועה, הקללה...

למילה יש כח עצום ולכן השבועה והנדר והקללה כל כך חמוּרים, ויכולים לפגוע קשה בנשבע, בנודר, במקולל, אך גם במקלל

סגולות נבחרות


תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |