דבר תורה לפרשת תרומה

לומר אמן, לומר תודה: דבר תורה קצר לקראת פרשת תרומה – מאת הרב מנדל

אנו במוקד תהילים ארצי זכינו ליחס מיוחד מהרב אדלשטיין זצ"ל, אשר חיזק ידינו להרבות באמירת תהילים ועשיית חסד לעם ישראל


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

אתמול הסתיימה השבעה לפטירתו של גאון ישראל בתורה ובחסד, רבה של רמת השרון - הרב יעקב אדלשטיין, זכר צדיק וקדוש לברכה.
 
רבים נהרו ושחרו לפתחו, לקבלת עצה וברכה. רבים נושעו מברכותיו.
אנו במוקד תהילים ארצי זכינו ליחס מיוחד מהרב, אשר חיזק ידינו להרבות באמירת תהילים ועשיית חסד לעם ישראל.

הנה מה שכתב לפני תקופה ידידיה מאיר: "הרב יעקב אדלשטיין לא יכול לדבר. הרב הנערץ בן ה-92 עבר לאחרונה ניתוח מסובך בגרון, ומאז הוא מתקשר בעיקר באמצעות כתיבה. תלמידיו מפיצים ביניהם את המכתבים ודברי התורה שהוא כותב בימים אלה בכתב היד המסודר והמזוהה שלו, אבל לשמוע אותו – הם לא שומעים.

"בתקופה האחרונה הוא החל בסוג של שיקום. מדובר בתהליך ארוך של עבודה ותרגול, שמטרתו לאפשר למטופל להתבטא איכשהו גם בלי מיתרי הקול. במפגש הראשון במחלקת אף אוזן גרון בבית החולים 'שיבא', שאל אותו המטפל על אילו שתי מילים ראשונות הוא ירצה להתאמן תחילה. כלומר, מה הכי דחוף לו לומר. יש לו רק שתיים כאלה. שיבחר.

"עכשיו תעשו הפסקה ותחשבו בעצמכם. מה אתם הייתם עונים? לו הייתם צריכים לבחור רק שתי מילים מתוך כל אוצר המלים בעברית, ולהשתמש רק בהן, מה הייתם מבקשים? הרב אדלשטיין ענה מיד. זאת אומרת כתב מיד: אני רוצה לתרגל את אמירת המילה 'תודה' ואת אמירת המילה 'אמן'".
 
הדברים מרגשים בהחלט, ונותנים פרופורציות לחיים – על הדברים החשובים באמת בחיינו. הכרת תודה והתבוננות בחצי הכוס המלאה. בחודש שמרבים בו בשמחה, נרבה גם אנו באמירת תודה, ונודה להשם על כל חסדיו. על ידי כך תרבה שמחתנו וירווח לנו בע"ה.
 
שבת שלום,
הרב מנדל  

ידעתם שלדברי תורה יש כח לפעול ישועות? נסו את זה >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא דבר תורה לפרשת תרומה

X
  • © כל הזכויות שמורות