כל מה שהשם עושה - הכל לטובה! דבר תורה קצר לפורים, מאת הרב מנדל

היסוד הגדול ביותר שלומדים מהמגילה, הוא שכל פרט ופרט שעובר על בן אדם בחיים - הכל מתוכנן בדקדוקי הדקדוק, והכל לטובתו. גם אם נראה לו בתכלית שהדבר לרעתו, לעתיד לבוא עוד יתברר לו שזה בדיוק הפוך – נהפוך הוא!

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

ביום שישי בציון הרמב"ם בטבריה - תיקון מיוחד לרפואה, ביום הילולת הרמב"ם. לפרטים לחצו

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

פעם היה מלך שהיה לו יועץ, שכל הזמן היה אומר לו 'הכל לטובה'.
 
יום אחד המלך יצא לצוד ביער, והחליט לקחת איתו רק את היועץ הזה. המלך ירה, ולפתע חץ אחד השתחרר מן הקשת טרם זמנו, ונכנס בטעות ברגל של המלך... הרגל שתתה דם, אך המלך, שהיה בקי בכל החכמות, חבש לעצמו את הרגל. תוך כדי החבישה שמע את היועץ לוחש לו: "הכל לטובה... זה הכל לטובה...". המלך התרגז ואמר ליועץ: "תחפור עכשיו בור!".
היועץ החל לחפור, וכשסיים אמר לו המלך: "עכשיו תיכנס לתוך הבור ותישאר כאן, ושיהיה לך  הכל לטובה!".
 
היועץ עשה כציווי המלך, והמלך הלך לבדו לדרכו. בדרך פגשה בו חבורת שודדים. כמובן שמיד תפסו אותו, קשרו אותו ורצו להורגו ולשדוד את כל אשר לו. אך לפתע הבחינו כי יש לו פצע מדמם ברגל, והם חששו כי מי יודע, אולי הפצע מזוהם והם יידבקו. לכן שחררו אותו.
 
המלך כבר הבין שכל הפציעה שלו אכן היתה לטובה, וכשהוא חזר אל הבור, הוא מצא שם את היועץ רוקד משמחה, ושר בקולי קולות: "הכל לטובה, הכל לטובה!". סיפר לו המלך את כל הקורות אותו, ואמר לו: "דע לך שאכן הפציעה שלי היתה לטובה, כי אם לא - הם היו הורגים אותי. אבל למה אתה חושב שהעובדה שהיית בבור, היתה לטובה?!". ענה לו היועץ: "אם אני הייתי נמצא איתך - הם היו הורגים אותי".
 
היסוד הגדול ביותר שלומדים מהמגילה, הוא שכל פרט ופרט שעובר על בן אדם בחיים - הכל מתוכנן בדקדוקי הדקדוק, והכל לטובתו. גם אם נראה לו בתכלית שהדבר לרעתו, לעתיד לבוא עוד יתברר לו שזה בדיוק הפוך – נהפוך הוא!
 
תתארו לכם - מרדכי היהודי מציל את המלך הגדול בעולם ממוות שתכננו לו שני הסריסים שלו... הוא הציל את המלך, ועוד ממוות בטוח! ומה הפרס שהוא מקבל? הוא זכה להיכתב בספר הזכרונות... איזה מן פרס זה?! המלך אחשוורוש שהיה פזרן בממון, אותו מלך שעשה משתה של 180 יום וחילק יין לכל אורח לפי הגיל שלו - לא יכול היה לשחרר לפחות כמה זהובים? לא, "רק" ספר הזכרונות... זה הזוי רק בעיני בשר ודם.
 
אך אוי ואבוי מה היה קורה לעם היהודי, אם הפרס היה משהו אחר. שהרי כל הנס התחיל בכך ששכתבו את ההצלה בספר הזכרונות. וכמובן שגם זה היה לטובה. רק לטובה!
 
שבת שלום ופורים שמח,
הרב מנדל

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (188 מדרגים)

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

פורים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


8 סגולות מיוחדות לפורים

יש להשתדל לקרוא את כל ספר התהילים וכך לחבר בין חושך הלילה לאור היום החדש. כדאי לסיים את ספר התהילים עד זריחת החמה, כי זוהי שעת רצון גדולה ועצומה בשמיים

מאמר לתענית אסתר - הסתר פנים

השיבם הרופא: "אדם אשר רואה תכלית בכל מה שקורה לו, אינו מאבד את צלם האלקים. הוא יבכה, הוא יכאב, הוא יצעק, אולם הוא לא יתייאש..."

מעלת השמחה בפורים - היהודי שהתעשר בזכות השמחה

באותו היום הלך רבי משה לבית הגביר סוחר היינות, וביקש לקבל בהקפה יין טוב, שהרי פורים היום. לאחר מכן הלך למוכר הפירות וגם ממנו ביקש לקבל בהקפה תפוחים טובים, שהרי פורים היום, כולם נענו ונתנו לו.

תענית אסתר - כל ההלכות וההנהגות בתענית אסתר

ברוב רחמיו וחסדיו של השם יתברך עלינו, ביטל את גזרתו של המן הרשע, ששלח אגרות למאה ועשרים ושבע מדינות, להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים מנער ועד זקן טף ונשים ביום אחד, בשלשה עשר לחודש אדר וזכר לנס נהגו להתענות כל שנה בתאריך זה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |