סגולות לפסח שני ולהילולת רבי מאיר בעל הנס

לא מתייאשים מהישועה: סגולות מופלאות לפסח שני ולהילולת רבי מאיר בעל הנס. אל תפספסו

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

ביום י"ד באייר – יחול יום מיוחד במינו, שסגולותיו רבות ונפלאות ומצוינות במקורות שונים בתורתנו הקדושה. יום זה מיוחס להילולת רבי מאיר בעל הנס זיע"א וטוב מאוד לתת צדקה לעילוי נשמתו, ולהתפלל על כל העניינים הצריכים לנו – בגשמיות וברוחניות.
בעת מתן הצדקה, טוב לומר שלוש פעמים 'אלהא דמאיר ענני', וסגולה משובחת היא לתת דווקא בקופת צדקה של רבי מאיר בעל הנס – ורבים הם סיפורי הישועות שנראו בזכות זה.
ביום זה יחול אף 'פסח שני' ובטרם נפרוש לפניכם את הסגולות שלו, נבקש למנות מספר עובדות חשובות על קדושת היום ומשמעותו:
יום זה היה יום השנה הראשון שבו ציינו בני ישראל את צאתם ממצרים, והם חגגו אותו על ידי כך שהקריבו את קורבן הפסח – בשנית. למה היו צריכים להקריב בפעם השנייה, ומי עשה זאת? יפה שאלתם.
פסח שני הוא הזדמנות שנייה שניתנה ל'טמאי העם' – להיות חלק מהמצווה החשובה. את ההזדמנות הזו קיבלו חוטאים שנכשלו בעברות חמורות, ולא היו ראויים להקריב את הקורבן יחד עם כל עם ישראל.
אנשים אלו הגיעו למשה רבנו, שפכו באוזניו את כאבם והתלוננו על כך שאין להם חלק במצווה חשובה זו. "ולמה נגרע לבלתי הקריב את קורבן ה' במועדו, בתוך בני ישראל?", זעקו, והשם שמע את תפילתם. הפיתרון היה שטמאים אלו יוכלו להקריב את קורבן הפסח – אולם כשלושים יום אחרי חג הפסח, שיוצא בי"ד באייר.

סגולות היום:
1. הגחיד"א בספרו 'מורה באצבע' כותב שביום זה יש להרבות קצת בשמחה, לכבוד קדושת היום.
2. הגאון היעב"ץ כתב כי ביום זה יש לאכול מצה כזכר לקורבן הפסח, וסגולה היא לעשות תשובה כאותם טמאי מתים שקיבלו את ההזדמנות לתקן מעשיהם.
3. בזוהר הקדוש ובספר 'עבודת ישראל' על פסח שני, מבואר שמיום זה, למשך שבוע ימים – שערי שמיים פתוחים ויש עת רצון גדולה בשמיים לקיבול תפילות וקבלות טובות.
4. מובא בשל"ה הקדוש שטוב ביום זה לקרוא את פרשת פסח שני שכתובה בתורה, וזה יהא שקול כהקרבת הקורבן, ככתוב 'ונשלמה פרים שפתינו'.
5. סגולה גדולה ויעילה ליום זה הוא לעשות תשובה ולתקן את מעשינו הרעים, וזהו עיקר עניינו של פסח שני. איך זוכים לתשובה אמיתית ושורשית? מובא בספר הזכירה דף נ"ח, בשם כתבי האר"י הקדוש, כי מי שיצא לתרבות רעה וכבר נכשל באי אלו מעשים רעים ורוצה לעשות עליהם תשובה, יפעל באופן הבא:
ייקח לבנה חדשה ויניח אותה בתנור, בזמן שהוא אופה חלות לכבוד שבת. אחרי האפייה, צריך להשאיר את הלבנה בתנור למשך שבוע, ולאחר מכן להוציא אותה ולכתוב עליה את שם האדם שנפל לתרבות רעה, ושמה של אימו.
בזמן שהוא כותב, יאמר את הנוסח הבא 3 פעמים: "כשם שהלבנה הזו בערה בתנור אש – כך יבער ליבו של פלוני בן פלונית שיצא לתרבות רעה – שיהפוך ליבו לשמיים, לטובה". את הלבנה יש לקחת לקבר של צדיק כלשהו, ולהשאיר אותה שם.
 

צפו ברב ניסים פרץ - פסח שני  - הילולת רבי מאיר בעל הנס

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (116 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


8 סגולות ללידה קלה

מחפשת סגולה ללידה קלה, שתסתיים בהצלחה ובלידה תקינה בע"ה? קראי את 8 הסגולות שאספנו עבורך

סגולה לשלום בית

בעיות בשלום בית? מחפשים פרקי תהילים שיוכלו להועיל? אתם יכולים להפסיק לחפש! לפניכם לתפילה לשלום בית

סגולה להריון

סגולה לעקרה שתלד - ראיה מן התורה, הנביאים ומן הכתובים

עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |