תפילות וסגולות

אם תפתחו כך את היום, הסגולה הזו תמשוך עליכם ברכה

הרב רפאל אביטן מביא ומבאר את דברי הזוהר הקדוש על האופן בו צריך אדם לפתוח את יומו כדי למשוך עליו ברכה


28/07/21 | י"ט אב התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

סוד גדול מהזוהר הקדוש. נכתב בזוהר הקדוש כי בדרך שהולך האדם, הוא מדבק בה. היינו, אם הולך לצד הרע, מדבק בקליפות. ואם הולך לצד הטוב, מדבק בקדושה. ואותו עניין מושך עליו כוח ממונה שהולך כנגדו ושווה לו לפי דרכו.

מבאר הרב רפאל אביטן:

כל אחד ואחד יש לו בחירה. את יכולה לבחור ללכת בדרך הטובה, את יכולה לבחור ללכת בדרך הרעה. את יכולה לבחור פעם ללכת ככה, פעם ללכת ככה. אומר הזוהר, יש לכל אחד את המלאך הפרטי שלו, שהוא מיועד לשמור עליו או חלילה להזיק לו, תלוי באיזה דרך הוא הולך. אם הוא הולך בדרך טובה, אז מלאכים טובים נדבקים בו ויש לו אנרגיות טובות והוא פועל ועושה ומצליח. אם הוא הולך חלילה בדרך לא טובה, אז שם ממתינים מלאכים לא כאלה סימפטיים והם מפילים אותו לעצבות ודיכאון ועצבים וחוסר הצלחה וכו'.


אומר הזוהר, אבל היסוד של ההליכה, היכן אנחנו מתחילים את הדרך, מתחיל בדבר אחד: "בוא וראה, כל בני העולם בשעה שישנים על מיטותיהם בלילה, והלילה פורש כנפיו על כל בני האדם, כל העולם טועמים טעם מיתה. ומחמת שטועמים טעם מיתה, אז רוח הטומאה משוטטת בעולם ומטמאה את ידיו. כשאדם מתעורר בבוקר משנתו, אז נשמתו חוזרת אליו ובכל מה שיגע בידיו הכל נטמא, משום ששורה עליהם רוח הטומאה.

מבאר הרב רפאל אביטן:

אומר הזוהר, כשאדם רוצה להתחיל את היום, הוא צריך להתחיל את היום בטוב. מה זה להתחיל את היום בטוב? הפוך מהרע. מה זה רע?: רע זה טומאה, קליפה, אנרגיות שליליות. כל זה נקרא רע. אומר הזוהר, בלילה כשכולם הולכים לישון, שורה על האדם רוח רעה. לכן כשהוא קם בבוקר, הדבר הראשון שהוא צריך לעשות זה ליטול ידיים.  לא קודם כל לרחוץ פנים, וקודם כל להתלבש, וקודם כל לראות בוואטסאפ מי שלח הודעות, להגיב...כי אז מה קורה? יש טומאה על הידיים, ואז הטומאה הזו נדבקת על הפנים. נטל ידיים אחרי זה, זה כבר לא יעזור כי הטומאה כבר נמצאת על הפנים.

לכן הזהירו המקובלים, מי שיש באפשרותו, לעשות משהו מאוד פשוט: לקחת נטלה של מים עם קערה, לכסות מלמעלה עם קערה ולשים ליד המיטה. וכך בבוקר לא צריך ללכת, כי הזוהר אומר שיש בעיה ללכת ארבע אמות (2 מטר) בלי נטילה, זה ממשיך אחרי האדם טומאה. ברגע שאדם בבוקר קם, נוטל את הידיים ליד המיטה שלו, לוקח את המים, משליך אותם בשירותים ומוריד את המים, הוא מתחיל את היום בברכה. ואחר כך מה שהוא נוגע, אין בזה טומאה.

עוד לפני שאומר אדם מודה אני, שייטול ידיים. יש כאלה שנוהגים לומר מודה אני אחר כך, זה לא משנה. העיקר הוא לא לרדת מהמיטה. אם נמצאים במקום שאין נטלה ואין דברים כאלה, בסדר, יש כוס או דברים דומים, אבל אם אין- אין. אבל אם אפשר, כדאי מאוד אומר הזוהר, אם אתה רוצה ללכת בדרך טובה, להתחיל את הדרך, להתחיל את היום עם טהרה, עם שמחה וקדושה ולא חס ושלום להיפך. אדם שיש לו טומאה בידיים, לוקח את הטומאה הזו, נוגע בטלפון ואחר כך משתמש כל היום בטלפון וכל הטלפון טמא. גם כך הטלפונים שלנו לא טהורים כל כך.

טומאה מביאה היפך מהברכה, היא לא מביאה הצלחה לאדם. לכן כדאי מאוד להשתדל לתת נטלה עם מים ליד המיטה ואם אין אפשרות מבחינה מעשית ליד המיטה, אז דבר ראשון ליטול ידיים. קמת, הלכת, תיטול ידיים ואחר כך תעשה את שאר הדברים.

 

סגולה אדירה ליום מוצלח:השם יתברך יזכה אותנו ללכת בדרך הטובה והישרה מתוך נחת ושמחה.

מחפשים את הסגולה שתביא לכם סוף סוף את ההצלחה שאתם מייחלים לה?

לחצו כאן לפרטים

סגולות לפרנסה

אל תחמיצו: סגולות נפלאות לערב ראש חודש ניסן

סגולות לשבת

מיוחד לשבת: סגולות עוצמתיות לבנים צדיקים וגידול קל

סגולות לכל הישועות

סגולת תוספת שבת - הסגולה שהמליץ עליה שר התורה זצ''ל לכל הישועות

סגולות לפרנסה

סגולת מרים הכובסת: סגולה בדוקה להיפקד בזרע של קיימא

סגולות שונות

חוששים מעין הרע? סגולה מיוחדת להינצל מעינא בישא

סגולות לפרנסה

הסגולה שאסור להחמיץ: כיצד בכמה מילים פשוטות תורידו שפע עצום?

סגולות לפרנסה

היום המיוחד בשנה: לקט סגולות מיוחד שאסור לכם לפספס

סגולות לפרנסה

מרגישים חנוקים? הפרנסה 'תקועה'? הסגולות שיפתחו עבורכם שערים

סגולות לפרנסה

ראש חודש אדר בפתח: סגולות מיוחדות שאסור לכם להחמיץ

סגולות לזיווג

סגולה מיוחדת: כך נושע בחור לאחר שנות המתנה ארוכות

סגולות לפרנסה

סגולה מיוחדת לכל עניין: כך תסלקו את הסטרא אחרא מביתכם

סגולות לכל הישועות

סגולת התיקון הכללי

סגולות לכל הישועות

הסגולה הטמונה בקריאת ספר דברים

סגולות לפרנסה

סגולה מיוחדת לפרנסה בשפע- אל תפספסו

סגולות לזיווג

סגולה מיוחדת לזיווג

סגולות לשמירה והגנה

קניתם רכב חדש? מזל טוב! כך תשמרו עליו מעין הרע

סגולות לפרנסה

עובד כמו קסם: אכילת תפוח בליל שבת כסגולה לפרנסה בשפע

סגולות לשמירה והגנה

הסגולה שאם תעשו אותה בבוקר - תשמור עליכם כל היום!

סגולות למעגל החיים

הרב קנייבסקי זצ''ל: בזכות הסגולה הזו נולד בני החמישי

סגולות לחינוך הילדים

סגולה להרגיע בכי של תינוק

עוד מאמרי תוכן בנושא סגולות להצלחה

X
  • © כל הזכויות שמורות