סגולות לט"ו בשבט, שלא כדאי לפספס

ריבת אתרוגים כסגולה ללידה קלה, וסגולות נוספות לרגל ט"ו בשבט: ראש השנה לאילנות

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

להקדשת פרקים - אלפי אומרי תהילים ישאו עבורכם תפילה עוצמתית ומהירה - הקליקו כאן

רגע לפני התקדש ראש השנה לאילנות – זמן סגולי שעליו דובר רבות במקורותינו, לפניכם כמה עובדות ומנהגים, וגם סגולה בדוקה ומנוסה ללידה קלה.
- בחמישה עשר (ט"ו) בשבט, היום בו מלבלבים עצי הפרי בארץ ישראל – אנו מצווים לאכול מפירותיהם ולהרבות בברכות על 15 מינים. ביום זה אף מתפללים על תנובת הארץ (כולל על אתרוג מהודר לשנה הבאה) ומצווה לברך 'שהחיינו' על פרי חדש, שטרם אכלנו ממנו.
- יש הנוהגים לחלק את הפירות השונים בין בני המשפחה, באופן כזה שכל אחד מהם מברך על מין אחר. לדוגמה: האיש מברך על החיטה, האישה מברכת על הגפן, הבן מברך על הזיתים, הילדים הקטנים מברכים על תפוח טבול בדבש וכן הלאה.
- מנהג טוב הוא לתת 91 פרוטות לצדקה כמניין אילן, ויש הנוהגים אף לשלוח משלוחי מנות המורכבים מפירות איש לרעהו. סדר הברכות יתחיל ראשית מברכת 'שהחיינו' לאחר מכן כפי הסדר הבא: חיטים, שעורים, זיתים, תמרים, ענבים, תאנים ורימון.
- היות ועם ישראל נמשל לאילן שעומד עירום וקפוא נוכח הסופות (רדיפת העמים וגזירותיהם) שמטלטלות אותו אנה ואנה. על כן, ביום ראש השנה לאילנות מרומזת גם הגאולה העתידית של עם ישראל, דווקא מתוך אותו מצב שנראה מחוסר תקווה, כמו אותו העץ שנראה כי כבר לא יצמיח ממנו אף פרי הראוי למאכל.
- אחת הסגולות היותר מדהימות המיוחסת לט"ו בשבט – היא סגולה ללידה קלה, באמצעות ריבת אתרוגים מאתרוג ששמרנו מחג הסוכות האחרון. הסגולה היא להכין את הריבה מבעוד מועד, ולשמור אותה לט"ו בשבט. אופן הכנת ריבת האתרוגים: קלפו את קליפת האתרוג וחתכו אותו לפרוסות דקות. לאחר מכן הוציאו ממנו את כל הגרעינים והשרו אותו בתוך כלי עם מים למשך שלושה ימים (החליפו את המים מדי יום).
לאחר שלושה ימים הרתיחו את האתרוג שבע פעמים, ובכל פעם החליפו את המים שלו. אחרי ההרתחה שימו אותו בסיר עם סוכר (כמות הסוכר צריכה להיות זהה לזו של הפרי) והמתינו כ-12 שעות עד להמסת הסוכר. אז בשלו את האתרוג על אש נמוכה למשך כשלוש שעות או עד לריכוך. כשהוא מתרכך, ניתן להוסיף מעט מיץ לימון, לשמר בכלי סגור ולתת לנשים בהריון – כמובן, עם ברכה.

להקדשת פרקים - אלפי אומרי תהילים ישאו עבורכם תפילה עוצמתית ומהירה - הקליקו כאן

צפו ברב אבנר קוואס - ט"ו בשבט: הנהגות, סודות וסגולות


 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (143 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מעלת ט"ו בשבט

הרב רביד נגר בסרטון קצר על הסגולות המיוחדות ליום ט"ו בשבט

תפילה לזכות באתרוג נאה - מיוחד לט"ו בשבט

"יהי רצון מלפניך ה' אלקינו ואלקי אבותינו שתברך כל אילנות האתרוג, להוציא פירותיהם בעתם ויוציאו אתרוגים טובים יפים ומהודרים ונקיים מכל מום ולא יעלה בהם חזזית ויהיו שלמים ולא יהיה בהם שום חסרון ואפילו עקיצת הקוץ ויהיו מצויים לנו ולכל ישראל אחינו בכל מקום שהם"

תפילה מסוגלת לט"ו בשבט

"רבונו של עולם חוס וחננו ביום קדוש זה שהוא בחינת ראש השנה ראש השנה לאילנות שנאצלו בו נשמות ישראל לשיטת ( רבי יהושוע ) יום אשר אתה מחדש בו את כל הבריאה ומוריד שפע של שכל ושפע של מוחין חדשים לנשמות ישראל, המשולות לאילנות"

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה טובה

מחפשים סגולה לפרנסה טובה? לפניכם תהילים פרק כ"ג, הידוע כסגולה לפרנסה טובה

חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים

סגולה לעושר

סגולה בדוקה ומנוסה לעושר, מצווה בה מותר לנו לנסות את ה'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |