הסיפור שירגש אתכם: רגע לפני ניתוק מכשיר ההחייאה של התינוק

לאחר שאפסו התקוות, הרופאים ביקשו מהאם לנתק את מכשיר ההחייאה של תינוקה, אך באותו הזמן הצליחה האם לחשוב על פתרון שהציל את חיי בנה

01/01/19 | כ"ד טבת התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

 

טרישה לונג בל מארה"ב הייתה בהריונה השני. ההיריון עבר בצורה תקינה. "ההיריון עבר בצורה הכי טובה שיכולתי לבקש. הכול היה בסדר גמור וכל הבדיקות שעברתי נמצאו תקינות", מספרת טרישה. היא ציפתה בקוצר רוח לרגע המיוחל, בו תוכל לחבוק את בנה התינוק בזרועותיה.

 

התקווה והשמחה דעכו מול עיניה כאשר הבחינה בכאוס בחדר הלידה: רופאים ואחיות רצים ממקום למקום בתוך חדר הלידה, מבצעים פעולות החייאה על תינוקה, שזה עתה הגיח לאוויר העולם. היולדת הטרייה שוכבת מנגד, ואף אחד לא מסביר לה מה קורה. כולם מתרכזים כעת במאמצי החייאת התינוק הקטן. קול חרישי בליבה בישר לה נוראות, אך היא הבטיחה לעצמה שלא משנה מה יהיה, היא תילחם על חייה בנה, וכך היא עשתה.

 

"הם ביקשו ממני פשוט למשוך את התקע"

 

טרישה משחזרת את רגעי האימה בפוסט מרטיט שפרסמה בפייסבוק. "עזרא שלי נולד ללא פעימות לב, דופק או חמצן במוח", כתבה בראשית הפוסט, ותיארה את פעולות ההחייאה הרבות שעשו הרופאים לבנה התינוק, ללא הועיל. הרופאים חיברו את התינוק למכונת הנשמה, אך כדי להקל על סבלה של האם, המייחלת להתאוששותו הבלתי אפשרית מבחינתם, ייעצו לה לנתק את בנה ממכונת ההנשמה.

 

"אבל לא היה לי לב לעשות את זה. נכון שהתינוק שלי נולד בלי דופק והחמצן לא מגיע למוח שלו, אבל בחרתי בכל זאת להקשיב לחמותי ולא לקחת ממנו חיים. לאף אחד מאיתנו אין זכות לקחת חיים של מישהו אחר", מסבירה טרישה את הסיבה שבגינה בחרה לסרב לבקשת הרופאים. הרופאים ביקשו מטרישה למשוך את תקע מכונת ההנשמה משום שאין סיכוי להחלמתו של בנה ממצבו הקשה.

 

"הם ביקשו ממני פשוט למשוך את התקע", משחזרת טרישה. "אני זוכרת שישבתי בבית החולים ורק התפללתי ובכיתי. רציתי לתקן אותו, אבל הרגשתי כל כך חסרת תועלת. הגוף שלי נכשל בבני, הרגשתי שבורה".

 

"הבנתי סוף סוף שיש משהו שאני יכולה לעשות"

 

התינוק נלחם על חייו, תקוותם של הרופאים אפסה, וטרישה יושבת לצד מיטתו של בנה התינוק ומתבוננת בו בצער. "הלוואי שיכולתי לעזור לו", חשבה בליבה, ומיד צץ בראשה רעיון. טרישה חשבה שהדבר היחיד שהיא יכולה להעניק לבנה הוא החלב שלה. היא קראה רבות על אודות חשיבות חלב האם לתינוק, והבינה כי על אחת כמה וכמה לחלב שלה תהיה חשיבות גדולה עבור תינוק השרוי במצבה של בנה.

 

"הוא נלחם על חייו, וזו הדרך היחידה שבה יכולתי באמת לתת לו משהו מעצמי. לא ידעתי אם חלב אם ישפיע על המצב שלו, בכל זאת מדובר בנזק מוחי. אבל הייתה לי הרבה אמונה שזה יעזור, וזה מה שעשיתי", מספרת טרישה על החלטתה, למרות שבלידה הקודמת שלה היא לא הצליחה להניק וויתרה על ההנקה. כעת התגייסה לכך במלוא כוחה והחלה לשאוב לו חלב. האחיות הזינו את התינוק מחלב אימו באמצעות זונדה.

 

לתדהמת הצוות הרפואי, גופו של התינוק החל להגיב לחלב האם, והיה נראה כאילו הוא ניזון מתרופת פלא. הרופאים נותרו פעורי פה והעריכו את מסירותה של האם ותרומתה להצלת חיי בנה. לאחר כמה חודשים התינוק שוחרר לביתו, והאם המאושרת חשה כי ניצחה את הבלתי ייאמן.

 

"זה מופלא בעיניי שחלב אם יכול להשפיע בצורה כזו על הבריאות של הילד"

 

כבר דובר רבות על אודות תכונות הריפוי הטמונות בחלב האם, אוצר בלום שטבע הקב"ה בכל אימא ואפשר לה להעניק לילדיה. המקרה הזה הוא עדות אחת מיני רבות לכך. "זה מדהים אותי עד היום הקשר שיש בינינו לבין הילדים שלנו, זה מופלא בעיניי שחלב אם יכול להשפיע בצורה כזו על הבריאות של הילד. עברו כמה חודשים מאז ההתאוששות הפנטסטית של עזרא, וההתקדמות שלו הייתה מעבר לכל מה שציפו לו הרופאים", מסכמת טרישה ומודה לאלוקים שלא ניתקה את התקע.

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


מזמור לתודה - סגולתו ונוסח מלא

פרק ק' בתהילים, המכונה גם 'מזמור לתודה' על שם הפתיח שלו, מיוחס למשה רבנו. בספרים הקדושים מצוין כי פרק זה מסוגל להשפיע על האדם שפע רוחני וגשמי גדול, אם יתמיד באמירתו מדי יום

סגולה לשמירה מעין הרע

סגולה לשמירה מעין הרע מהרב הקדוש, רבי מנחם מנדל מרימנוב, זכותו תגן עלינו. יום פטירתו - ל"ד בעומר, י"ט אייר
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |