הסיפור שירגש אתכם: רגע לפני ניתוק מכשיר ההחייאה של התינוק

לאחר שאפסו התקוות, הרופאים ביקשו מהאם לנתק את מכשיר ההחייאה של תינוקה, אך באותו הזמן הצליחה האם לחשוב על פתרון שהציל את חיי בנה

01/01/19 | כ"ד טבת התשע"ט

ביום חמישי הקרוב נהיה בנתיבות - שלחת כבר שמות לתפילה בציון הבבא סאלי? אם לא, נקווה שלא עבר הזמן. למשלוח לחצו כאן

עשרות אלפי הצטרפו לתהילים יומי במייל. קוראים תהילים ורואים ישועות. להצטרפות לחצו

 

טרישה לונג בל מארה"ב הייתה בהריונה השני. ההיריון עבר בצורה תקינה. "ההיריון עבר בצורה הכי טובה שיכולתי לבקש. הכול היה בסדר גמור וכל הבדיקות שעברתי נמצאו תקינות", מספרת טרישה. היא ציפתה בקוצר רוח לרגע המיוחל, בו תוכל לחבוק את בנה התינוק בזרועותיה.

 

התקווה והשמחה דעכו מול עיניה כאשר הבחינה בכאוס בחדר הלידה: רופאים ואחיות רצים ממקום למקום בתוך חדר הלידה, מבצעים פעולות החייאה על תינוקה, שזה עתה הגיח לאוויר העולם. היולדת הטרייה שוכבת מנגד, ואף אחד לא מסביר לה מה קורה. כולם מתרכזים כעת במאמצי החייאת התינוק הקטן. קול חרישי בליבה בישר לה נוראות, אך היא הבטיחה לעצמה שלא משנה מה יהיה, היא תילחם על חייה בנה, וכך היא עשתה.

 

"הם ביקשו ממני פשוט למשוך את התקע"

 

טרישה משחזרת את רגעי האימה בפוסט מרטיט שפרסמה בפייסבוק. "עזרא שלי נולד ללא פעימות לב, דופק או חמצן במוח", כתבה בראשית הפוסט, ותיארה את פעולות ההחייאה הרבות שעשו הרופאים לבנה התינוק, ללא הועיל. הרופאים חיברו את התינוק למכונת הנשמה, אך כדי להקל על סבלה של האם, המייחלת להתאוששותו הבלתי אפשרית מבחינתם, ייעצו לה לנתק את בנה ממכונת ההנשמה.

 

"אבל לא היה לי לב לעשות את זה. נכון שהתינוק שלי נולד בלי דופק והחמצן לא מגיע למוח שלו, אבל בחרתי בכל זאת להקשיב לחמותי ולא לקחת ממנו חיים. לאף אחד מאיתנו אין זכות לקחת חיים של מישהו אחר", מסבירה טרישה את הסיבה שבגינה בחרה לסרב לבקשת הרופאים. הרופאים ביקשו מטרישה למשוך את תקע מכונת ההנשמה משום שאין סיכוי להחלמתו של בנה ממצבו הקשה.

 

"הם ביקשו ממני פשוט למשוך את התקע", משחזרת טרישה. "אני זוכרת שישבתי בבית החולים ורק התפללתי ובכיתי. רציתי לתקן אותו, אבל הרגשתי כל כך חסרת תועלת. הגוף שלי נכשל בבני, הרגשתי שבורה".

 

"הבנתי סוף סוף שיש משהו שאני יכולה לעשות"

 

התינוק נלחם על חייו, תקוותם של הרופאים אפסה, וטרישה יושבת לצד מיטתו של בנה התינוק ומתבוננת בו בצער. "הלוואי שיכולתי לעזור לו", חשבה בליבה, ומיד צץ בראשה רעיון. טרישה חשבה שהדבר היחיד שהיא יכולה להעניק לבנה הוא החלב שלה. היא קראה רבות על אודות חשיבות חלב האם לתינוק, והבינה כי על אחת כמה וכמה לחלב שלה תהיה חשיבות גדולה עבור תינוק השרוי במצבה של בנה.

 

"הוא נלחם על חייו, וזו הדרך היחידה שבה יכולתי באמת לתת לו משהו מעצמי. לא ידעתי אם חלב אם ישפיע על המצב שלו, בכל זאת מדובר בנזק מוחי. אבל הייתה לי הרבה אמונה שזה יעזור, וזה מה שעשיתי", מספרת טרישה על החלטתה, למרות שבלידה הקודמת שלה היא לא הצליחה להניק וויתרה על ההנקה. כעת התגייסה לכך במלוא כוחה והחלה לשאוב לו חלב. האחיות הזינו את התינוק מחלב אימו באמצעות זונדה.

 

לתדהמת הצוות הרפואי, גופו של התינוק החל להגיב לחלב האם, והיה נראה כאילו הוא ניזון מתרופת פלא. הרופאים נותרו פעורי פה והעריכו את מסירותה של האם ותרומתה להצלת חיי בנה. לאחר כמה חודשים התינוק שוחרר לביתו, והאם המאושרת חשה כי ניצחה את הבלתי ייאמן.

 

"זה מופלא בעיניי שחלב אם יכול להשפיע בצורה כזו על הבריאות של הילד"

 

כבר דובר רבות על אודות תכונות הריפוי הטמונות בחלב האם, אוצר בלום שטבע הקב"ה בכל אימא ואפשר לה להעניק לילדיה. המקרה הזה הוא עדות אחת מיני רבות לכך. "זה מדהים אותי עד היום הקשר שיש בינינו לבין הילדים שלנו, זה מופלא בעיניי שחלב אם יכול להשפיע בצורה כזו על הבריאות של הילד. עברו כמה חודשים מאז ההתאוששות הפנטסטית של עזרא, וההתקדמות שלו הייתה מעבר לכל מה שציפו לו הרופאים", מסכמת טרישה ומודה לאלוקים שלא ניתקה את התקע.

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

ביום חמישי הקרוב נהיה בנתיבות - שלחת כבר שמות לתפילה בציון הבבא סאלי? אם לא, נקווה שלא עבר הזמן. למשלוח לחצו כאן

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


צביקה הדר: "התורה היא של כולנו"

בעקבות ביטול מופע ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא" של הרב פירר ופרסום מכתב בנושא לקהל עוקביו ברשת החברתית, התראיין השחקן צביקה הדר לעיתון מקור ראשון

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

סגולות נבחרות


סגולה לפרי בטן

צפו בסיפור מרגש של הרב יגאל כהן על עקרה שזכתה בפרי בטן בזכות סגולה זו

סגולה לכל צרה

וְהוּא בָּדוּק וּמְנֻסֶּה, וְסִפּוּרִים רַבִּים יִתְהַלְּכוּן בֵּין הַנּוֹשָׁעִים שֶׁסִּפְּרוּ וְעוֹד יְסַפְּרוּ עַל יְשׁוּעָתָם בְּדֶרֶךְ נֵס וָפֶלֶא בְּקַבָּלַת אֲמִירַת "הַלֵּל הַגָּדוֹל" - נִשְׁמַת כָּל חַי בַּעֲשָׂרָה בְּנֵי אָדָם

סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי

תפילה סגולית להחלמה

מי שברך אבותינו ואמותינו אברהם יצחק ויעקב, משה ואהרן, דוד ושלמה, שרה רבקה רחל ולאה, הוא יברך וירפא את כל חולינו
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |