הרב קנייבסקי להורים: "הנער היה צריך למות מזמן"

בחור חזר בתשובה והחל ללמוד בישיבה, אך זמן קצר לאחר מכן חלה ונפטר בפתאומיות. בהספדו החל להתגלגל סיפור מופלא

02/03/19 | כ"ה אדר א' התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

בחור שחזר בתשובה ולמד בישיבת "נתיבות עולם" בבני ברק חלה במחלה קשה ולאחר מעט זמן נפטר בפתאומיות. ראש הישיבה הרב ברוק פנה לרב מישקובסקי בבקשה שיבוא להספיד את הבחור, ואז החל להתגלגל סיפור מופלא.

 

בצער רב תיאר הרב ברוק את הבחור בפני הרב מישקובסקי: "מדובר בבחור שלמד בישיבה, בן למשפחה חילונית מגדרה. הוא היה בחור ייחודי ונדיר, הוא היה מוכשר, בעל מרץ, יפה ומלא חן". הבחור טעם את טעם התורה ונפשו חשקה בתורה ובמצוות. הוא התעלה מיום ליום במשך שהותו בישיבה ולמד בה מעט יותר משנה, אך חייו נגדעו לפתע לאחר מחלה קשה וייסורים.

 

הרב מישקובסקי נענה לבקשה לבוא ולהספיד, אך לא ידע מה לומר להורים שאינם שומרי תורה ומצוות. "כיצד אני יכול להסביר להם?!" משחזר הרב מישקובסקי. "מן הסתם הם חושבים: 'היה לנו ילד נפלא, שעם הכישורים הנדירים שלו יכול היה להצליח בכל מקום. והנה, זמן קצר לאחר שבחר ללמוד בישיבה נגד דעת משפחתו הוא חלה במחלה קשה והלך. איך אוכל להסביר דבר זה לאנשים שאינם שומרים תורה ומצוות?!

 

"הבחור הזה – נגזר עליו שימות מזמן"

 

"החלטתי שהפעם, לפני ההספד, אלך אל רבי חיים קנייבסקי ואתייעץ עמו. הגעתי לביתו וסיפרתי לו על הטרגדיה. רבי חיים מביט בי ואומר: 'אנשים רואים דברים הפוכים. הבחור הזה – נגזר עליו שימות מזמן, אך הקב"ה ידע שאם ימשיך לחיות הוא יחזור בתשובה, ולכן הוסיף לו עוד שנים. הבחור באמת חזר בתשובה, ואז הקב"ה זיכה אותו שיהיו לו ייסורים בשביל שיוכל לבוא נקי לעולם הבא, ורק אז הוא לקח אותו. אם כן, כמובן שהבחור רק הרוויח – שהרי בלי זה היה מת מזמן וללא תשובה! את זה תגיד להורים'".

 

דבריו הקדושים של הרב קנייבסקי הלמו ברב מישקובסקי, אך הוא לא ידע כיצד להעביר את הדברים לאבי הנער. "מילא אני, מאמין בגדול הדור ויודע שכל דבריו אמת לאמיתה, אבל אב רחוק מאמונה – מה פתאום שיאמין בדברי הרב?!" חשב בליבו הרב מישקובסקי. על כן הוא החליט כי במהלך ההספד הוא ימסור לשומעים את דברי הרב קנייבסקי רק לפני שיסביר תחילה מיהו הרב קנייבסקי. אולי כך יקבלו השומעים את דברי הרב קנייבסקי.

 

כל הנוכחים האזינו בפליאה לדברי הרב מישקובסקי, אולם אחד מהנוכחים, הרב נח הרץ, נראה נרגש במיוחד לנוכח הדברים. מיד לאחר סיום ההספד הוא פנה לרב מישקובסקי וביקש ממנו לפנות עמו מיד לאביו של הנפטר מפני שיש בפיו דבר חשוב לומר לו. כשהגיעו לאב השכול, הרב נח אמר לאב: "ספר לו".

 

"נו, רבי חיים ידע מה שהוא מדבר..."

 

התברר כי בתקופת שירותו הצבאי של הבחור, לפני חזרתו בתשובה, הוא עמד פעם נוספת בפני המוות וניצל בנס. המקרה אירע כאשר אותו בחור נכנס עם חבריו לשטח סוריה במסגרת מבצע צבאי. הבחור התיישב בתמימות בג'יפ הראשון, אך לפתע רץ לעברו המפקד וצעק עליו: "מי אמר לך לעלות לפה? רד מיד והיכנס לג'יפ השני!" הבחור ירד מן הג'יפ, ואילו המפקד תפס את מקומו. למרבה הצער, באותו הרגע שהם נכנסו לשטח סוריה, נורה על הג'יפ הראשון פגז וכל יושביו נהרגו במקום. חייו של הבחור ניצלו בנס.

 

"נו, רבי חיים יודע מה שהוא מדבר..." הכריז בהתרגשות הרב נח הרץ.

 

הסיפור סופר על ידי הרב מישקובסקי והוא מסכמו במסר שלמד מכך: "למדתי מכך שאנשים מסתכלים על מאורעות החיים לפי קוצר ראות עיניהם, כאשר פעמים רבות הדבר הכואב שקורה – הוא כולו טוב, והתרחש רק בזכות רחמיו של בורא עולם".

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (473 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

סוד האושר

להיות מאושר,זה משאלת לב של רבים אך הדבר ניתן ורבים זוכים לה

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |