"התגלגלתי מהר לתוך חושך גמור": יעקב שוואקי חושף נס ילדות מצמרר

הזמר יעקב שוואקי מספר על מקרה שאירע לו בילדותו, שבמהלכו היא היטלטל בין חיים למוות, על הנס המופלא, כיצד זה קשור לקריירה שלו ואילו תובנות הוא קיבל מכך

01/04/19 | כ"ה אדר ב' התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן

"אני לא חושב שסיפרתי אותו למישהו עד היום", כך פתח את דבריו הזמר יעקב שוואקי בריאיון למגזין הבין-לאומי HAMIZRACHI. הוא החליט לחשוף לראשונה נס שאירע לו בילדותו, שטלטל את עולמו, השפיע על הקריירה שלו והעניק לו נקודת מבט שונה לחיים ולחינוך הילדים.

המקרה אירע בחופשה משפחתית בצרפת כאשר שוואקי היה בן שמונה. "שיחקתי עם הילדים המקומיים, למדתי קצת צרפתית, ויום אחד רכבנו בחוץ על האופניים. אני לא אשכח את היום הזה לעולם. ישבתי על האופניים ודיברתי עם חבר, כשפתאום ילד אחר – לא זוכר אם יהודי או לא, נכנס בי עם האופניים שלו, ודחף אותי לתוך סמטה חשוכה מתחת לבניין דירות גדול", משחזר שוואקי.

שוואקי התקשה למצוא את דרכו באפלה, צללים של בניינים חלפו על פניו במהירות מסחררת והתאחדו לכדי תערובת צבעים מאיימת. האופניים שלו הידרדרו במהירות בירידה מסוכנת, והוא לא הצליח להשתלט עליהם. "ניסיתי לבלום, והבלמים לא מגיבים. אני מתגלגל יותר ויותר מהר לתוך חושך גמור, והמחשבות שלי רצות עם הגלגלים. החיים שלי יכולים להסתיים תוך כמה שניות..."

 

"אני רוצה לחיות כי אני רוצה להגדיל את שמך בעולם"

באותן שניות הוא צייר בדמיונו את ההתנגשות הבלתי נמנעת, וחלפו בראשו מחשבות רבות. הוא ידע רק דבר אחד: "אני לא רוצה למות", ואז החליט להבטיח לבורא עולם שיגדיל את שמו בעולם בתמורה לכך שהוא יישאר בחיים. "אני רוצה לחיות כי אני רוצה להגדיל את שמך בעולם, אבל ברור שאתה לא חושב ככה כילד בן שמונה, אז פשוט אמרתי לו שאהיה ילד טוב ואז... בום! התנגשתי עם הראש לתוך הקיר".

מאותו רגע ירד עליו מסך שחור והזמן עמד מלכת. הוא שכב שם כאשר הוא סובל מחבלה מדממת בראשו, והובהל על ידי אמבולנס לבית חולים. הזיכרון הבא שלו מהאירוע הזה היה כאשר הוא פקח את עיניו בבית החולים. "זה היה ממש עניין של זמן, והעובדה שהאמבולנס הובא בזמן הצילה את חיי. ברוך השם, אחרי כמה חודשים של ניתוחים, תפרים והחלמה – יצאתי מזה", הוא מסכם את דבריו בשמחה.

לא היה לו ספק שאירע לו נס גדול, והוא הרגיש צורך לשיר לקב"ה שיר תודה עבור חייו שהוא קיבל במתנה, וזו למעשה הייתה תחילת דרכו בקריירה המוזיקאלית שלו. "אני ממש מרגיש שהאירוע הזה מינף אותי והעניק משמעות מיוחדת לקריירה שלי".

הוא מוסיף ומציין כי קיבל תובנות לחיים בעקבות האירוע הזה, בעיקר בתחום חינוך הילדים: "הברכה העיקרית שאני נותן היום לילדים שלי היא שיעשו דברים שהשם יהיה גאה בהם. כל מה שתעשה בעולם, שאנשים יסתכלו עליך ויגידו: 'אני רוצה להיות כמותו, ולתת נחת להשם'. כילד אתה לא מבין את זה, אבל אני חושב שהמסר היה שהקב"ה רוצה שתיהנה מהחיים, אבל בו זמנית הוא רוצה שתבין שהחיים קצרים ותעריך כל יום – כי כל יום, כל שנייה, כל נשימה – הם נס".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (431 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

נס שוואקי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מאיפה מגיעות המצוות שלך?

הרב יאישהו פינטו שליט"א מבקש שתבדוק עם עצמך מהיכן מגיעות המצוות שלך, מבאר מהי קליפת נוגה ומדגיש כי על כל אדם להישאר מי שהוא ולא לנסות להיות מישהו אחר

מה התיקון שלי?

הרב יאשיהו פינטו שליט"א על התיקון בימינו ועל כוחה של מילה קטנה אחת

"למה זה קרה לי?"

כולנו עושים טעויות, אומר הרב פנגר, אנחנו רק בני אדם. עלינו לזכור כי בכל פעם שקורה לנו משהו טוב אנחנו עתידים לצמוח ממנו.

סגולות נבחרות


תפילה קצרה ומסוגלת מאוד לפרנסה

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"

סגולה מרבנו בחיי לבנים

כתב רבנו בחיי "כי לקצת מצוותיה של תורה פרות בעולם הזה" אחת מהן מסוגלת לפרי בטן, והרי היא לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |