אמונה וביטחון

"התגלגלתי מהר לתוך חושך גמור": יעקב שוואקי חושף נס ילדות מצמרר

הזמר יעקב שוואקי מספר על מקרה שאירע לו בילדותו, שבמהלכו היא היטלטל בין חיים למוות, על הנס המופלא, כיצד זה קשור לקריירה שלו ואילו תובנות הוא קיבל מכך


01/04/19 | כ"ה אדר ב' התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

"אני לא חושב שסיפרתי אותו למישהו עד היום", כך פתח את דבריו הזמר יעקב שוואקי בריאיון למגזין הבין-לאומי HAMIZRACHI. הוא החליט לחשוף לראשונה נס שאירע לו בילדותו, שטלטל את עולמו, השפיע על הקריירה שלו והעניק לו נקודת מבט שונה לחיים ולחינוך הילדים.

המקרה אירע בחופשה משפחתית בצרפת כאשר שוואקי היה בן שמונה. "שיחקתי עם הילדים המקומיים, למדתי קצת צרפתית, ויום אחד רכבנו בחוץ על האופניים. אני לא אשכח את היום הזה לעולם. ישבתי על האופניים ודיברתי עם חבר, כשפתאום ילד אחר – לא זוכר אם יהודי או לא, נכנס בי עם האופניים שלו, ודחף אותי לתוך סמטה חשוכה מתחת לבניין דירות גדול", משחזר שוואקי.

שוואקי התקשה למצוא את דרכו באפלה, צללים של בניינים חלפו על פניו במהירות מסחררת והתאחדו לכדי תערובת צבעים מאיימת. האופניים שלו הידרדרו במהירות בירידה מסוכנת, והוא לא הצליח להשתלט עליהם. "ניסיתי לבלום, והבלמים לא מגיבים. אני מתגלגל יותר ויותר מהר לתוך חושך גמור, והמחשבות שלי רצות עם הגלגלים. החיים שלי יכולים להסתיים תוך כמה שניות..."

 

"אני רוצה לחיות כי אני רוצה להגדיל את שמך בעולם"

באותן שניות הוא צייר בדמיונו את ההתנגשות הבלתי נמנעת, וחלפו בראשו מחשבות רבות. הוא ידע רק דבר אחד: "אני לא רוצה למות", ואז החליט להבטיח לבורא עולם שיגדיל את שמו בעולם בתמורה לכך שהוא יישאר בחיים. "אני רוצה לחיות כי אני רוצה להגדיל את שמך בעולם, אבל ברור שאתה לא חושב ככה כילד בן שמונה, אז פשוט אמרתי לו שאהיה ילד טוב ואז... בום! התנגשתי עם הראש לתוך הקיר".

מאותו רגע ירד עליו מסך שחור והזמן עמד מלכת. הוא שכב שם כאשר הוא סובל מחבלה מדממת בראשו, והובהל על ידי אמבולנס לבית חולים. הזיכרון הבא שלו מהאירוע הזה היה כאשר הוא פקח את עיניו בבית החולים. "זה היה ממש עניין של זמן, והעובדה שהאמבולנס הובא בזמן הצילה את חיי. ברוך השם, אחרי כמה חודשים של ניתוחים, תפרים והחלמה – יצאתי מזה", הוא מסכם את דבריו בשמחה.

לא היה לו ספק שאירע לו נס גדול, והוא הרגיש צורך לשיר לקב"ה שיר תודה עבור חייו שהוא קיבל במתנה, וזו למעשה הייתה תחילת דרכו בקריירה המוזיקאלית שלו. "אני ממש מרגיש שהאירוע הזה מינף אותי והעניק משמעות מיוחדת לקריירה שלי".

הוא מוסיף ומציין כי קיבל תובנות לחיים בעקבות האירוע הזה, בעיקר בתחום חינוך הילדים: "הברכה העיקרית שאני נותן היום לילדים שלי היא שיעשו דברים שהשם יהיה גאה בהם. כל מה שתעשה בעולם, שאנשים יסתכלו עליך ויגידו: 'אני רוצה להיות כמותו, ולתת נחת להשם'. כילד אתה לא מבין את זה, אבל אני חושב שהמסר היה שהקב"ה רוצה שתיהנה מהחיים, אבל בו זמנית הוא רוצה שתבין שהחיים קצרים ותעריך כל יום – כי כל יום, כל שנייה, כל נשימה – הם נס".

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

אמונה וביטחון

כך תישמרו מהפיגועים הקשים: סגולה ממרן הרב מאיר מאזוז שליט"א

אמונה וביטחון

"אתם חיים בניסים!" השופט שינה את עמדתו הבלתי מתפשרת תוך דקות אחדות

אמונה וביטחון

מדהים: להגיע לאמונה בה' מתוך אמונה בעצמך

אמונה וביטחון

"האם אתה יהודי מאמין?"

אמונה וביטחון

"הרב גלינסקי, הוגשה נגדך תלונה"

אמונה וביטחון

מסר מצמרר לעם ישראל מהאב ששיכל את ילדיו בתאונה

אמונה וביטחון

''רק כשהגעתי לצומת הבנתי ש'מסע המוות' שלי הסתיים...''

אמונה וביטחון

הנוכל תכנן את השוד בקפידה, אך שכח דבר אחד...

אמונה וביטחון

בשבת הקרובה: ''רק כך תזכו באמת לכל הישועות''

אמונה וביטחון

זקוק לתפילות שלכם: יניב מעודד התבשר על מות ילדיו ז''ל

אמונה וביטחון

הפעוטה אדל הובאה למנוחות: "אין לנו שום תלונות על הקב"ה''

אמונה וביטחון

המסע שלא כל אחד זוכה לעבור - עכשיו בהישג ידכם!

אמונה וביטחון

האב השכול מנתיבות: "זכינו לגדל נשמה קדושה 6 וחצי שנים"

אמונה וביטחון

למה אתם מקיימים מצוות?

אמונה וביטחון

ממד הזמן קיים רק בעולם הזה

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון

X
  • © כל הזכויות שמורות