"התגלגלתי מהר לתוך חושך גמור": יעקב שוואקי חושף נס ילדות מצמרר

הזמר יעקב שוואקי מספר על מקרה שאירע לו בילדותו, שבמהלכו היא היטלטל בין חיים למוות, על הנס המופלא, כיצד זה קשור לקריירה שלו ואילו תובנות הוא קיבל מכך

01/04/19 | כ"ה אדר ב' התשע"ט

 

כל שנה רואים ניסים בהילולת רבי מאיר בעל הנס - השנה גם אתם תזכו בע"ה! לחצו כאן, השירות בחינם. רק לשלוח שמות - להתברך ולזכות לישועות בע"ה!

"אני לא חושב שסיפרתי אותו למישהו עד היום", כך פתח את דבריו הזמר יעקב שוואקי בריאיון למגזין הבין-לאומי HAMIZRACHI. הוא החליט לחשוף לראשונה נס שאירע לו בילדותו, שטלטל את עולמו, השפיע על הקריירה שלו והעניק לו נקודת מבט שונה לחיים ולחינוך הילדים.

המקרה אירע בחופשה משפחתית בצרפת כאשר שוואקי היה בן שמונה. "שיחקתי עם הילדים המקומיים, למדתי קצת צרפתית, ויום אחד רכבנו בחוץ על האופניים. אני לא אשכח את היום הזה לעולם. ישבתי על האופניים ודיברתי עם חבר, כשפתאום ילד אחר – לא זוכר אם יהודי או לא, נכנס בי עם האופניים שלו, ודחף אותי לתוך סמטה חשוכה מתחת לבניין דירות גדול", משחזר שוואקי.

שוואקי התקשה למצוא את דרכו באפלה, צללים של בניינים חלפו על פניו במהירות מסחררת והתאחדו לכדי תערובת צבעים מאיימת. האופניים שלו הידרדרו במהירות בירידה מסוכנת, והוא לא הצליח להשתלט עליהם. "ניסיתי לבלום, והבלמים לא מגיבים. אני מתגלגל יותר ויותר מהר לתוך חושך גמור, והמחשבות שלי רצות עם הגלגלים. החיים שלי יכולים להסתיים תוך כמה שניות..."

 

"אני רוצה לחיות כי אני רוצה להגדיל את שמך בעולם"

באותן שניות הוא צייר בדמיונו את ההתנגשות הבלתי נמנעת, וחלפו בראשו מחשבות רבות. הוא ידע רק דבר אחד: "אני לא רוצה למות", ואז החליט להבטיח לבורא עולם שיגדיל את שמו בעולם בתמורה לכך שהוא יישאר בחיים. "אני רוצה לחיות כי אני רוצה להגדיל את שמך בעולם, אבל ברור שאתה לא חושב ככה כילד בן שמונה, אז פשוט אמרתי לו שאהיה ילד טוב ואז... בום! התנגשתי עם הראש לתוך הקיר".

מאותו רגע ירד עליו מסך שחור והזמן עמד מלכת. הוא שכב שם כאשר הוא סובל מחבלה מדממת בראשו, והובהל על ידי אמבולנס לבית חולים. הזיכרון הבא שלו מהאירוע הזה היה כאשר הוא פקח את עיניו בבית החולים. "זה היה ממש עניין של זמן, והעובדה שהאמבולנס הובא בזמן הצילה את חיי. ברוך השם, אחרי כמה חודשים של ניתוחים, תפרים והחלמה – יצאתי מזה", הוא מסכם את דבריו בשמחה.

לא היה לו ספק שאירע לו נס גדול, והוא הרגיש צורך לשיר לקב"ה שיר תודה עבור חייו שהוא קיבל במתנה, וזו למעשה הייתה תחילת דרכו בקריירה המוזיקאלית שלו. "אני ממש מרגיש שהאירוע הזה מינף אותי והעניק משמעות מיוחדת לקריירה שלי".

הוא מוסיף ומציין כי קיבל תובנות לחיים בעקבות האירוע הזה, בעיקר בתחום חינוך הילדים: "הברכה העיקרית שאני נותן היום לילדים שלי היא שיעשו דברים שהשם יהיה גאה בהם. כל מה שתעשה בעולם, שאנשים יסתכלו עליך ויגידו: 'אני רוצה להיות כמותו, ולתת נחת להשם'. כילד אתה לא מבין את זה, אבל אני חושב שהמסר היה שהקב"ה רוצה שתיהנה מהחיים, אבל בו זמנית הוא רוצה שתבין שהחיים קצרים ותעריך כל יום – כי כל יום, כל שנייה, כל נשימה – הם נס".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (431 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

נס שוואקי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מדוע באה עלינו הצרה הזו? מה רוצה מאיתנו הבורא?

"וראית את אחורי ופני לא יראו" - כשאנו חלילה מצויים בצרה, כשמגיע אלינו קושי ומחסור, אנו רואים רק את החושך, רק את הבעיה, לא מבינים את פשר הסתרת הפנים - "פני לא יראו". אולם לאחר שעבר זמן ונעשה תכלית הדבר, אז אנו מבינים לאיזה צורך עברנו את המאורעות...

לכל הייסורים או הקשיים יש זמן קצוב בלבד

בשעה שבורא עולם משגר ייסורים על האדם הוא משביע את אותם הייסורים: 'אל תתחילו לייסר את אותו האדם אלא ביום פלוני ובשעה פלונית, ולא תצאו ממנו אלא ביום פלוני, בשעה פלונית, באמצעות רופא פלוני ותרופה פלונית!'

אל תכפור בקושי שלא תגיע צרה גדולה יותר

בצר לו פנה החוכר אל הצדיק מלנטשנא זצ"ל, שנודע ברוח קודשו. אמר לו הצדיק: "רואה אני כי שורים עליך דינים במקום הזה, לפיכך באה עליך צרת האדון. אמור לו נחרצות כי אינך מסכים להוספה. אל תוסיף ולו פרוטה אחת! אם שלך הוא - יוותר האדון, ואם לא - הסתלק משם - לטובתך!"

אליהו הנביא מברך בבנים

כשהגיעו לפסוק "והגדת לבנך..." התעצבו ובנשימה אחת הרגיעו  זה את זו: "בורא עולם לא ישכחנו ועוד יזכנו בבן"

סיפור מרגש על עניית "אמן"

"מובן מאליו, שבתור יהודי-לא-דתי הופתעתי מאוד מהתשובה ומן האמונה והביטחון העז ברבי משה זצ"ל שהחולה יבריא בזכות אמירת אמן", סיפר הרופא בעל התשובה

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה בטסט

ריבונו של עולם, הריני עומד לפני מבחן בנהיגה. עזרני להיות מרוכז במבחן ולנהוג בדרך נכונה. כולל תהילים פרק נז ותהילים פרק קח

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |