הסבלנות מועילה

סיפור שמובא בשם רבנו, מרן הרב עובדיה יוסף, על כוחה של הסבלנות

11/11/19 | י"ג חשון התש"פ

 

סגולה נגד קורונה - הקדשת פרק תהילים לשמירה עליך ועל משפחתך היקרה! לפרטים לחצו

מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל היה רגיל להביא את דברי המדרש, שפעם אחת הגיע לביתו של אברהם אבינו אדם זקן, הכניסו אברהם בכבוד גדול, האכילו והשקהו וניסה לדבר על לבו דברי אמונה בבורא העולם שהוא הבורא, הוא היוצר והוא המקים את העולם בכל רגע ורגע. אך אותו אדם זקן לא שת לבו גם לזאת. לא הקשיב לדברי אברהם, הוציא את פסלו הקטן מכיסו והתחיל לנשקו ולחבקו.

אברהם אבינו לא התייאש מאותו אדם וניסה שוב להסביר שאותם פסלים הם הבלים ושטויות, אך הלה אטם אוזניו משמוע. אמר אברהם בלבו: 'נחכה למחר. אתן לו מקום ללון, ומחר אנסה שוב להשפיע עליו'.

למחרת האכילו אברהם והשקהו, ושוב ניסה לדבר על לבו מקצת מענייני האמונה בבורא עולם, אך שוב הוציא אותו זקן את פסלו מכיסו ונישקו.

אברהם אבינו לא היה מסוגל יותר לראות את אותו זקן שמתנהג כך וסילקו מביתו. מיד נגלה ה' יתברך אל אברהם אבינו ואמר לו: "אברהם, אברהם, שמונים שנה אני מחיה ומכלכל, זן ומפרנס אדם זה וממתין שיכיר ויברך אותי, ואתה התייאשת כבר לאחר שלוש פעמים שהאכלת אותו?".

מיד יצא אברהם לחפש את אותו אדם במדבר. כשמצאו ביקש ממנו שיחזור אליו בחזרה והבטיח שייתן לו אכילה ושתיה ומקום ללון, ולא ידבר אתו מאומה בעניין האמונה. כאשר אמר כן עשה, הכניסו אברהם לביתו, האכילו והשקהו, ולא דיבר עמו מאומה.

לאחר כמה ימים חשב אותו אדם זקן ואמר בלבו: 'אברהם אבינו, האדם הגדול בענקים, משרת אותי ודואג לי, ודאי שאמונתו זוהי האמונה האמיתית!'. שבר את פסלו הקטן והתחיל להאמין בה' יתברך.

כמה סבלנות ושלוות הנפש צריכים אנו בקירוב אחינו בית ישראל לדרך התורה והמצוות. להאיר במאור פנים, לתמוך ולעזור, ולבסוף הסבלנות והמידות הטובות הללו יניבו פירות, יראו הבריות ויאמרו "ראו פלוני זה, כמה נאים דרכיו, כמה מתוקנים מעשיו" (יומא פו:). גם אנחנו רוצים להיות כמוהו, זוהי דת האמת, זוהי האמונה והדרך האמתית!      (הרב ראובן אלבז שליט"א)

הרב עובדיה יוסף: במה שונה אברהם אבינו מנח

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


שכחתי לישון

הרב עובדיה זצ"ל בהתמדתו בלימוד שכח לפעמים לישון

סגולות נבחרות


צידוק הדין סגולה לבטל הגזרה

קִבְּלָה עָלֶיהָ דִּין שָׁמַיִם בְּאַהֲבָה, וְאָמְרָה: הָנִיחוּ לְגַבַּאי הַצְּדָקָה - הָקָּבָּ"ה שֶׁגּוֹבֵה בְּצֶדֶק - שֶׁיִּגְבֶּה חוֹבוֹ מִמֶּנִּי

פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט

סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |