הסבלנות מועילה

סיפור שמובא בשם רבנו, מרן הרב עובדיה יוסף, על כוחה של הסבלנות

11/11/19 | י"ג חשון התש"פ

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל היה רגיל להביא את דברי המדרש, שפעם אחת הגיע לביתו של אברהם אבינו אדם זקן, הכניסו אברהם בכבוד גדול, האכילו והשקהו וניסה לדבר על לבו דברי אמונה בבורא העולם שהוא הבורא, הוא היוצר והוא המקים את העולם בכל רגע ורגע. אך אותו אדם זקן לא שת לבו גם לזאת. לא הקשיב לדברי אברהם, הוציא את פסלו הקטן מכיסו והתחיל לנשקו ולחבקו.

אברהם אבינו לא התייאש מאותו אדם וניסה שוב להסביר שאותם פסלים הם הבלים ושטויות, אך הלה אטם אוזניו משמוע. אמר אברהם בלבו: 'נחכה למחר. אתן לו מקום ללון, ומחר אנסה שוב להשפיע עליו'.

למחרת האכילו אברהם והשקהו, ושוב ניסה לדבר על לבו מקצת מענייני האמונה בבורא עולם, אך שוב הוציא אותו זקן את פסלו מכיסו ונישקו.

אברהם אבינו לא היה מסוגל יותר לראות את אותו זקן שמתנהג כך וסילקו מביתו. מיד נגלה ה' יתברך אל אברהם אבינו ואמר לו: "אברהם, אברהם, שמונים שנה אני מחיה ומכלכל, זן ומפרנס אדם זה וממתין שיכיר ויברך אותי, ואתה התייאשת כבר לאחר שלוש פעמים שהאכלת אותו?".

מיד יצא אברהם לחפש את אותו אדם במדבר. כשמצאו ביקש ממנו שיחזור אליו בחזרה והבטיח שייתן לו אכילה ושתיה ומקום ללון, ולא ידבר אתו מאומה בעניין האמונה. כאשר אמר כן עשה, הכניסו אברהם לביתו, האכילו והשקהו, ולא דיבר עמו מאומה.

לאחר כמה ימים חשב אותו אדם זקן ואמר בלבו: 'אברהם אבינו, האדם הגדול בענקים, משרת אותי ודואג לי, ודאי שאמונתו זוהי האמונה האמיתית!'. שבר את פסלו הקטן והתחיל להאמין בה' יתברך.

כמה סבלנות ושלוות הנפש צריכים אנו בקירוב אחינו בית ישראל לדרך התורה והמצוות. להאיר במאור פנים, לתמוך ולעזור, ולבסוף הסבלנות והמידות הטובות הללו יניבו פירות, יראו הבריות ויאמרו "ראו פלוני זה, כמה נאים דרכיו, כמה מתוקנים מעשיו" (יומא פו:). גם אנחנו רוצים להיות כמוהו, זוהי דת האמת, זוהי האמונה והדרך האמתית!      (הרב ראובן אלבז שליט"א)

הרב עובדיה יוסף: במה שונה אברהם אבינו מנח

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


שכחתי לישון

הרב עובדיה זצ"ל בהתמדתו בלימוד שכח לפעמים לישון

סגולות נבחרות


סגולה לזכות לבנים

סגולה ממרן החיד"א, ביום שתטבול האישה תתן שמן לעילוי נשמת רבי מאיר ותאמר קודם את הנוסח הבא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |