’’בעוד חודש היא תחזור בתשובה!’’ - למי קבע מרן תאריך לחזרה בתשובה ולמה?

לרגל יום ההילולא, ג' בחשוון, לפניכם כמה סיפורים מרטיטים על גדלותו העצומה של מרן הרב עובדיה יוסף זצ''ל

18/10/20 | ל' תשרי התשפ"א

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

 

משכין שלום בין איש לאישתו

 

מרן בעת הפסק ראה את הבעיה ולא רק את ההלכה. הוא היה נכנס בעובי הקורה

מתוך לבו החם, ועובדות רבות יעידו על כך.

פעם אחת הגיע לפניו לבית הדין זוג בעלי תשובה בבקשת גירושין. כשהתחיל הבעל לדבר, הרגיש מרן שחסרה לו הבנה יסודית בבניית הנהגת הבית, והוא עושה חומרות יתירות ובכך גורם להפרת שלום הבית.

מרן אמר למזכיר בית הדין: "קבע להם תאריך לעוד חודש", וביקש מהמזכיר שייקח את מספר הטלפון של הבעל.

אחרי יום מרן התקשר לבעל וביקש שיבוא לביתו. מרן ישב עמו כשעה להסביר לו מה זה דין ומה זו חומרא, ושעליו לבטל בינתיים את החומרות. וכך נפגש עמו פעמים אחדות, עד שהעלה את אותו זוג על המסלול הנכון.

(שר וגדול).

 

רגל תחת רגל

 

יהודי היה בירושלים, שסבל רבות מכאבים קשים ברגליו. הוא פנה להתייעץ ברופאים רבים, ניסה תרופות וטיפולים שונים, אבל לא נמצאה ארוכה למחלתו. בצר לו, הגיע לביתו של מרן כדי לבקש את ברכתו.

"בני, אולי עשית בעבר משהו למישהו? האם זכור לך כי פגעת אי פעם באיזה אדם?" שאל מרן לאחר ששמע את בקשתו.

היהודי דמם, וקימט את מצחו במאמץ להיזכר. "לא", הוא אמר לבסוף, "איני זוכר דבר".

אבל מרן לא הרפה. "נסה להיזכר", הוא ביקש, ולפתע האיר זיכרון ישן במוחו של היהודי. "אני זוכר כי בהיותי ילד צעיר מאוד, היה בכיתתנו ילד שמחמת העוני היו נעליו קרועות. אני הייתי בין הילדים שלגלגו עליו וצחקו למול הפיות שפערו נעליו".

"אם כן", אמר מרן, "חפש את אותו ילד ובקש ממנו מחילה".

"אבל איך אמצא אותו? הדבר היחיד שאני זוכר הוא ששמו יוסף", הביט בו מרן בעיניים חודרות ואמר: "הבט בי, אני יוסף ואני מוחל לך! מחול לך! מחול לך!" אחר ברכו בברכת רפואה שלימה, ואכן הכאבים הלכו ללא שוב.

(שר וגדול).

 

הבטחה לחזרה בתשובה

 

מעשה ביהודי שחזר בתשובה אמיתית ושלמה, ושינה את דרכיו מקצה לקצה, אולם אליה וקוץ בה… אשתו של אותו יהודי "נותרה מאחור", והיא לא הייתה מוכנה לשנות את דרכיה ומעשיה, ואף בענייני טהרת המשפחה לא רצתה להיזהר ולהקפיד.

בצר לו, פנה אותו יהודי ובא אל לשכתו של מרן זיע"א, המתין אותו יהודי עד שהגיע תורו, וכשנכנס לפני מרן זיע"א סיפר לו את צרתו אודות אשתו…

לשמע דבריו, עודד אותו מרן זיע"א ואמר לו שהוא חשוב כיוסף הצדיק שעמד בניסיון גדול, וכתב לו מרן תפלה מיוחדת שיתפלל על אשתו, והבטיח לו שבעוד חודש היא תשוב בתשובה!

יצא האיש מחדרו של מרן כשהוא שמח ומעודד, והנה כפי שהבטיחו מרן זיע"א, כן היה, כעבור חודש, התעורר ליבה של אשתו לשוב בתשובה… ויהי לפלא!

(משוש תבל).

 

ברכותיו מתקיימות

 

לבד מעמלו העצום בתורה הקדושה, הרי גם גדול כוחו של מרן זיע"א לאין שיעור בזיכוי הרבים. מזה מאות בשנים לא קם נביא בישראל אשר זכה וזיכה את הרבים לאלפים ולרבבות בתורה, במצוות ובמעשים טובים, ואשר על כן ברור הדבר כי ברכה היוצאת מפי קודשו של מרן זיע"א, אין דבר שימנע ממנה להתקיים, ומי הוא זה אשר יבא אחר המלך, מאן מלכי רבנן, והרי זה ממש בבחינת מה שאמרו: "צדיק גוזר והקב"ה מקיים".

ומעשה שהיה כך היה:

יהודי בן תורה מאזור הדרום, במשך כמה וכמה שנים מיום נישואיו, לא זכה לפרי בטן ל"ע. דרשו וחקרו הזוג ברופאים וברפואות, אך לשוא, הדבר עדיין בושש מלבוא…

ידיד המשפחה אשר כאב את כאבם, פנה והציע להם לפנות אל גדול הדור, הלא הוא מרן זיע"א בכדי לקבל את ברכתו, "הן ברכותיו של גדול הדור ודאי עושות רושם עצום בשמים. נסו לקבל את ברכתו, ובטוחני שתיוושעו במהרה מן השמים"… כך דרבן אותם אותו ידיד.

ואכן, נכנס אותו יהודי לפני מרן זיע"א והסיח בפניו את צרתו. מרן בשומעו זאת, טפח בחביבות על פניו של אותו יהודי תוך שהוא מפטיר ואומר שלש פעמים: "זרע של קיימא, זרע שלא קיימא, זרע של קיימא…".

מיותר לציין, כי כבר באותה שנה נפקדו הזוג בפרי בטן, ובמלאת הימים נולד להם בן זכר בריא ושלם, ומאז ברכתו של מרן זיע"א זכו לכמה וכמה ילדים. כן ירבו.

(משוש תבל).

 

גם הרופאים היו נדהמים ממנו

 

באחד הימים נכנסה אישה בוכייה לפני מרן פוסק הדור זיע"א, וסיפרה לו כי בנה צריך לעבור בדיקה רפואית קשה ומסובכת, בדיקה שעלולה לגרום לו נכות לכל ימי חייו.

מרן זיע"א בליבו הרחום השתתף מאד בצערה עד שגם הוא התחיל לבכות מרוב צער, וביקש ממנה שתביא לפניו את הילד שיברך אותו, וכשבא הילד לפניו, בירך אותו מרן זיע"א מעומק הלב.

משהגיע מועד הבדיקה, ביקשה האם מן הרופאים שיעשו צילום קודם שיתחילו במלאכתם המורכבת, והנה בצילום הכל היה נראה תקין לחלוטין, הבעיה נעלמה כלעומת שבאה, בעקבות תוצאות אלו החליטו הרופאים פה אחד לדחות את הבדיקה למועד אחר, והנה לא עבר זמן והנער הבריא כליל.

(משוש תבל).

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


שכחתי לישון

הרב עובדיה זצ"ל בהתמדתו בלימוד שכח לפעמים לישון

סגולות נבחרות


סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי

סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |