התגלות רבי יוסף חיים זצוק"ל בחלומו של מרן עובדיה יוסף זצוק"ל

איפה כדאי לשים את כוחנו ומרצנו? בהתפתחות רוחנית אישית או בזיכוי הרבים?

20/09/18 | י"א תשרי התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

בעבר עלתה בליבו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל מחשבה להמעיט את דרשותיו הציבוריות כדי להתמסר לעריכת חיבוריו והוצאתם לאור.
 
באחד הלילות חלם חלום, כשהתעורר סיפר: "בחלומי ראיתי את הגאון רבי יוסף חיים זצ"ל מבבל שהיה גדול רבני ארצות המזרח במאות השנים האחרונות ודמות נערצת על אנשים בעולם, אשר בא לבקר בביתי ופניו האירו כזוהר החמה.
 
נכנס הרב יוסף חיים לחדר הספרייה והתיישב ליד השולחן. ראה לפניו אחד מחיבוריי, כמדומני שו"ת 'יביע אומר', והתחיל לעיין בו אחת הנה ואחת הנה, וכשסיים אמר: 'טוב מאד'.
 
לאחר מכן שאל אותי האם אני ממשיך להופיע ולדרוש ברבים דברי תורה ומוסר כאשר הייתה באמנה איתי. עניתי ואמרתי: 'עדיין אני ממשיך גם בימים אלה להופיע ברבים בשיעורי תורה ובדרשות כאשר חנני ה'...' אך התאוננתי לפניו שדבר זה מפריע לי בהמשך הכנת עריכת חיבוריי להוציאם לאור, 'שָׂמֻנִי נֹטֵרָה אֶת הַכְּרָמִים כַּרְמִי שֶׁלִּי לֹא נָטָרְתִּי'.
 
ענה דודי ואמר לי בסבר פנים יפות: 'טוב אשר תאחוז בזה וגם מזה אל תנח ידך, כי יש נחת רוח מאד לפני השם יתברך בזיכוי הרבים כששומעים דברי תורה ומוסר וחוזרים בתשובה...' ואיקץ והנה חלום..." (הקדמת 'טהרת הבית' ב')
 
"לֹא תִרְאֶה אֶת חֲמוֹר אָחִיךָ אוֹ שׁוֹרוֹ נֹפְלִים בַּדֶּרֶךְ וְהִתְעַלַּמְתָּ מֵהֶם הָקֵם תָּקִים עִמּו"ֹ (דברים כב', ד') - התורה מצווה אותנו לא להתעלם ממצוקת האחר, אלא לקום ולעזור ולהרים אותו, לסייע ולתת לו מזמנך ומכוחך.
 
פעמים אנו נמצאים בהתלבטות, האם לעשות לבתינו או לכלל, האם לוותר ולתת מעצמנו לאחר או לפתח את האני העצמי, להתעלם מהאחר או לצאת ולעזור.
 
אחד הדברים עליו אנו יכולים לוותר, לסייע ולתת לאחר הוא לזכות אותו במצוות ומעשים טובים.
 
זיכוי הרבים הוא ויתור על הזמן שלי, על הבית שלי, על הרצונות שלי ולזכות עוד יהודי במצווה ודבר תורה. מעלת זיכוי הרבים גדולה כל-כך עד שדימו את מעלת האדם העוסק בה יותר ממלאך.
 
כשאתה לא מתעלם מהאחר, מזכה אותו במצווה, משמיע לו מוסר, מקרב אותו ולו במעט אל בוראו שכרך רב מאד, לא לחינם אמר ה"בן איש חי" לרב עובדיה יוסף לעסוק גם בזיכוי הרבים, לפי שעושה נחת רוח גדולה להקב"ה.
 
עשה לביתך, התקדם ותעלה מעלה מעלה, אולם אל תשכח את אחיך, אל תתעלם ממצוקתו הרוחנית, תזכה גם אותו, תן לו משלך, אז שלו יהיה גם שלך, ושלך... אין קץ לשכרך...
 
גם אתה יכול להיות מזכה הרבים, גם אתה יכול לתת לאחר מהמעט שיש לך ובך, עשית זאת, מעלתך גדולה יותר ממלאך ה' צבאות...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לעושר

סגולה בדוקה ומנוסה לעושר, מצווה בה מותר לנו לנסות את ה'

פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט

סגולה לכשפים וקשרים

מי שחושב שעשו לו כישוף או קללה, רחמנא ליצלן, בדקנו איך וכיצד להנצל מכשפים שעשו לו?

10 סגולות להריון קל ובריא

כאבי היריון ולידה הם צער בלתי יתואר לאישה. איך זוכים בכל זאת לכך שהכול יעבור בשלום ובקלות? לפניכם 10 סגולות בדוקות
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |