התגלות רבי יוסף חיים זצוק"ל בחלומו של מרן עובדיה יוסף זצוק"ל

איפה כדאי לשים את כוחנו ומרצנו? בהתפתחות רוחנית אישית או בזיכוי הרבים?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

בעבר עלתה בליבו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל מחשבה להמעיט את דרשותיו הציבוריות כדי להתמסר לעריכת חיבוריו והוצאתם לאור.
 
באחד הלילות חלם חלום, כשהתעורר סיפר: "בחלומי ראיתי את הגאון רבי יוסף חיים זצ"ל מבבל שהיה גדול רבני ארצות המזרח במאות השנים האחרונות ודמות נערצת על אנשים בעולם, אשר בא לבקר בביתי ופניו האירו כזוהר החמה.
 
נכנס הרב יוסף חיים לחדר הספרייה והתיישב ליד השולחן. ראה לפניו אחד מחיבוריי, כמדומני שו"ת 'יביע אומר', והתחיל לעיין בו אחת הנה ואחת הנה, וכשסיים אמר: 'טוב מאד'.
 
לאחר מכן שאל אותי האם אני ממשיך להופיע ולדרוש ברבים דברי תורה ומוסר כאשר הייתה באמנה איתי. עניתי ואמרתי: 'עדיין אני ממשיך גם בימים אלה להופיע ברבים בשיעורי תורה ובדרשות כאשר חנני ה'...' אך התאוננתי לפניו שדבר זה מפריע לי בהמשך הכנת עריכת חיבוריי להוציאם לאור, 'שָׂמֻנִי נֹטֵרָה אֶת הַכְּרָמִים כַּרְמִי שֶׁלִּי לֹא נָטָרְתִּי'.
 
ענה דודי ואמר לי בסבר פנים יפות: 'טוב אשר תאחוז בזה וגם מזה אל תנח ידך, כי יש נחת רוח מאד לפני השם יתברך בזיכוי הרבים כששומעים דברי תורה ומוסר וחוזרים בתשובה...' ואיקץ והנה חלום..." (הקדמת 'טהרת הבית' ב')
 
"לֹא תִרְאֶה אֶת חֲמוֹר אָחִיךָ אוֹ שׁוֹרוֹ נֹפְלִים בַּדֶּרֶךְ וְהִתְעַלַּמְתָּ מֵהֶם הָקֵם תָּקִים עִמּו"ֹ (דברים כב', ד') - התורה מצווה אותנו לא להתעלם ממצוקת האחר, אלא לקום ולעזור ולהרים אותו, לסייע ולתת לו מזמנך ומכוחך.
 
פעמים אנו נמצאים בהתלבטות, האם לעשות לבתינו או לכלל, האם לוותר ולתת מעצמנו לאחר או לפתח את האני העצמי, להתעלם מהאחר או לצאת ולעזור.
 
אחד הדברים עליו אנו יכולים לוותר, לסייע ולתת לאחר הוא לזכות אותו במצוות ומעשים טובים.
 
זיכוי הרבים הוא ויתור על הזמן שלי, על הבית שלי, על הרצונות שלי ולזכות עוד יהודי במצווה ודבר תורה. מעלת זיכוי הרבים גדולה כל-כך עד שדימו את מעלת האדם העוסק בה יותר ממלאך.
 
כשאתה לא מתעלם מהאחר, מזכה אותו במצווה, משמיע לו מוסר, מקרב אותו ולו במעט אל בוראו שכרך רב מאד, לא לחינם אמר ה"בן איש חי" לרב עובדיה יוסף לעסוק גם בזיכוי הרבים, לפי שעושה נחת רוח גדולה להקב"ה.
 
עשה לביתך, התקדם ותעלה מעלה מעלה, אולם אל תשכח את אחיך, אל תתעלם ממצוקתו הרוחנית, תזכה גם אותו, תן לו משלך, אז שלו יהיה גם שלך, ושלך... אין קץ לשכרך...
 
גם אתה יכול להיות מזכה הרבים, גם אתה יכול לתת לאחר מהמעט שיש לך ובך, עשית זאת, מעלתך גדולה יותר ממלאך ה' צבאות...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


שכחתי לישון

הרב עובדיה זצ"ל בהתמדתו בלימוד שכח לפעמים לישון

סגולות נבחרות


סגולה לשלום בית

בעיות בשלום בית? מחפשים פרקי תהילים שיוכלו להועיל? אתם יכולים להפסיק לחפש! לפניכם לתפילה לשלום בית

תפילה קצרה המסוגלת להחלמה

מי שברך אבותינו ואמותינו אברהם יצחק ויעקב, משה ואהרן, דוד ושלמה, שרה רבקה רחל ולאה, הוא יברך וירפא את כל חולינו

סגולה לכפרת עוונות

לֹא שָׁמַעְנוּ "סְגֻלּוֹת" לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת, אוּלָם סְגֻלָּה אַחַת גְּדוֹלָה מָצִינוּ בַּחֲזַ"ל לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |