סגולת הלימוד בספר אור החיים הקדוש

סיפור מרגש שסיפר הרב נתנאל עמר, על הסגולה של הלימוד בספר אור החיים הקדוש

26/11/19 | כ"ח חשון התש"פ

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

הרב נתנאל עמר סיפור סיפורו המופלא והבלתי ייאמן משלב בתוכו עבר והווה, אמונה איתנה והבעת תודה יוקדת לממלכת התורה “עוז והדר” אשר הינם שותפים מרכזיים לסיפורו המרתק.

אורח כי ייקלע בליל שבת למוסדות “נר רחמים”  בנתניה לא יוכל שלא להבחין בשיעור רב משתתפים בספר “אור החיים” הקדוש. עשרות משתתפים הנמנים על כל גווני האוכלוסיה מסבים סביב השולחן ומאזינים בשקיקה לדבריו של הרב נתנאל עמר המרצה ומבאר בטוב טעם ודעת את תורתו של ה”אור החיים” הקדוש. 

בשיחה לגליון טרקלין מספר הרב עמר, כיצד התחיל השיעור: לפני עשר שנים החלתי ללמוד בחברותא בליל שבת את ה”אור החיים”, אז עוד כלל לא ידעתי על המנהג של לימוד “אור החיים” בליל שבת. פשוט למדנו. במשך הזמן הצטרף אלינו משתתף נוסף, ולאחריו עוד אחד. עד כי במשך הזמן נוצר שיעור הנמשך על פני מספר שעות ובו משתתפים כארבעים איש מדי שבת בשבתו.

מדוע דווקא “אור החיים”? זכיתי להיות בעל תשובה. בילדותי גדלתי במסגרות חרדיות, אך לדאבוני ירדתי מהדרך ויצאתי מעולמה של תורה. אך משמים שמרו עלי וזיכו אותי לראות בגלוי את יד ההשגחה העליונה שהוציאה אותי מהיכן שהייתי והעלתה אותי אל היכלה של תורה. הסיפור מתחיל באחד מהימים שהתפנו לי מספר שעות, ובכדי להפיג את השיעמום פניתי לבית הכנסת הסמוך שם הבחנתי בספר על חייו של רבי עקיבא. קראתי את הסיפור הידוע אשר תפס אותי בכל נימי נשמתי וחוויתי התחזקות גדולה. כשנה לאחר מכן נקלע לידי הספר “תומר דבורה” לרמ”ק שלשונו ותוכנו משכו אותי כחבלי קסם, החלתי ללומדו ולא עזבתיו עד כי הרגשתי הארה וחיבור עצום לספר הקדוש. חלפו מספר שנים, זכיתי כבר להסתופף באהלה של תורה. אך עדיין הציקו לי שאלות אשר כבר החלו להפריע לי עוד לפני תהליך התשובה שעברתי. היו אלו שאלות בנוגע לתהליך הבריאה, כוונתה ומטרותיה שלהן לא מצאתי תשובות.

יום אחד המתנתי לרב משה בן משה שליט”א עמו חפצתי לשוחח. בעודי ממתין לסיום שיעורו של הרב, עיינתי בספר שהיה מונח על שולחנו. היה זה ספר “אור החיים”. המילים “נפתחו השמים והראה מראות אלוקים” כמו הממו אותי. נמשכתי לספר כאל מגנט רב עוצמה.. למדתי ולמדתי, עברתי קטע אחר קטע והנה מצאתי את אשר איוותה נפשי - דברי קדשו כמו נכתבו עבורי. השאלות שהטרידו אותי שנים נפתרו בזו אחר זו. הרב לו המתנתי הלך זה מכבר ואני עוד יושב ושקוע בפירוש המופלא המבאר לעומק את סודות הבריאה ומטרותיה. מאז אחזתי את הספר ולא ארפנו. דבקתי בתורתו של איש האלוקים. 

כעבור תקופה נסעתי לירושלים להתפלל בכותל ובציון ה”אור החיים”. בדרכי חזרה לנתניה נכנסתי לחנות ספרים ואת עיני צד הספר “אורות האור החיים”. רכשתי אותו ובשובי לביתי עינתי בו ובין השאר אני מגלה את דבריו של הרה”ק רבי לייב שרה’ס זיע”א המגלה כי נשמת ה”אור החיים” היא נשמת רבי משה קורדובירו - הרמ”ק - שהיא נשמת רבי עקיבא. תדהמה אחזתני, הייתה זו סגירת מעגל מושלמת - תהליך התשובה שלי החל בספר על חייו של רבי עקיבא, המשיך בספר “תומר דבורה” של הרמ”ק, והגיע לשיא בספר ה”אור החיים”. 

הרב עמר מסיים בסיפור מופלא, מופת גלוי אחד מני רבים לו זוכים הדבוקים במלאך ה’ צבקות - “החברותא שלי עמו התחלתי ללמוד את ה”אור החיים” נזקק לישועה, לאחר שבמשך שנים לא זכה לזש”ק. ביום ההילולא של ה”אור החיים” נסענו לציונו הקדוש כפי שאנו רגילים לעשות מדי שנה בשנה. חברי עמד ליד הציון ושפך דמעות בתפילתו, כשזוגתו מצטרפת אליו מעבר למחיצה. בסיום התפילה הוא הבטיח לצדיק כי אם יזכה לבן זכר, הוא יקרא את שמו ‘אור חיים’. תשעה חודשים בדיוק חלפו וחברי זכה להכניס את בנו הבכור בבריתו של אברהם אבינו ושמו נקרא ‘אור חיים’ כהבטחתו, ולא רק ‘חיים’, למען ידעו הכל בזכות מי ארע הנס.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |