כל מה שרציתם לדעת על נגיף הקורונה

באופן טבעי הדיון התקשורתי הרב במגיפת הקורונה העולמית מעורר חששות, אספנו עבורכם מידע מסודר בנוגע לנגיף ודרכי ההתמודדות עמו

05/03/20 | ט' אדר התש"פ

 

סגולה נגד קורונה - הקדשת פרק תהילים לשמירה עליך ועל משפחתך היקרה! לפרטים לחצו

מהו נגיף הקורונה?

נגיף, הוא וירוס, אשר בדומה לחיידקים ידוע כגורם למחלות. בשונה מחיידק הוא אינו ניחן במבנה ברור אשר ניתן למצוא לו מענה אנטיביוטי. נגיפי הקורונה שייכים למשפחת נגיפים ידועה שמופיעה בדרך כלל אצל בעלי חיים, אך במקרים נדירים גורמת לתחלואה גם בבני אדם. הנגיף הנוכחי הוא אחד מן המקרים הללו. נגיפי הקורונה קיבלו את שמם מצורתם, הדומה לכתר (קורונה בלטינית).

הנגיף שזוהה בעיר וווהאן שבסין בסוף שנת 2019 מוכר למדע, אך בעבר לא גרם להדבקות בקרב בני אדם. הוא שייך לאותה משפחה של נגיף הסארס, אשר גרם לתחלואה כלל עולמית בשנים 2003-2004.
 

כיצד נדבקים בנגיף הקורונה?

משערים כי ההדבקה הראשונית בנגיף, בו הוא עבר מבעלי חיים לבני אדם, אירעה בשוק בווהאן, אך בניגוד לשמועות, טרם נמצא בעל החיים המדבק. בקרב בני אדם עובר הנגיף בהפרשות: עיטוש, שיעול והפרשות מערכת העיכול.

 

מהם התסמינים של אדם שנדבק בנגיף הקורונה?

התסמינים דומים מאוד לאלו של שפעת נפוצה: חום, שיעול וקשיי נשימה ובמקרים קשים דלקת ריאות ובעיות נשימה קשות. אדם שנדבק לא בהכרח יפגין תסמינים בימים הראשונים, או בכלל, אך עשוי להיות מדבק.

על פי הנתונים שנאספו עד עתה בעולם, ברוב המקרים מדובר במחלה קלה. 1 מכל 5 נדבקים מפתח סיבוכים ו-2 מתוך 100 חולים נמצאים בסכנת מוות. ייתכן והאחוזים נמוכים הרבה יותר משום שלא כל מי שנדבק במחלה מפתח תסמינים ומגיע להיבדק. כמו כן, מן הדיווחים עולה כי תינוקות וילדים חסינים לוירוס והוא מסוכן במיוחד לבני הגיל השלישי ולסובלים מפגיעה במערכת החיסון ומחלות כרוניות, כסוכרת ומחלות לב.

 

כיצד ניתן להימנע מהדבקה בנגיף הקורונה?

הנחיות משרד הבריאות הישראלי הן להקפיד על היגיינה: לשטוף ידיים לאחר כל יציאה מהשירותים ולפני אכילה, ולהימנע מלחיצת ידיים. 

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, הוציא פסק הלכה האוסר על נישוק מזוזות.

משרד הדתות הוציא הנחייה לנשים שנדבקו בוירוס, או שעלולות להיות נשאיות שלו, שלא לטבול במקווה עד להודעה חדשה.

לא נמצאה תועלת מוחלטת לשימוש במסכות פה אף למניעת הדבקות בנגיף הקורונה וחלקן אף לא יעילות. מסכות אלו מיועדות למניעת הפצת המחלה וחולים שאובחנו כנשאים את הנגיף צריכים לשאת אותה על פניהם למניעת הפצתה. גורמים במערכת הבריאות ומי שבאים במגע עם חולים הנושאים את הנגיף צריכים להשתמש במסכה, לצד אמצעי מיגון נוספים, כדי להימנע מהדבקה.

כמו כן, עד היום לא הוכח כי נגיפי הקורונה שורדים על משטחים ולכן אין מניעה מקבלת משלוחים מסין.
 

אני סובל מחלק מהתסמינים - איך אני יודע אם נדבקתי?

כדי לאבחן האם אדם נושא בגופו את נגיף הקורונה, נלקחת דגימה מהפרשות מערכת הנשימה שלו. הבדיקה מתבצעת רק על ידי נציגי משרד הבריאות ולא ניתן לבצע אותה באופן פרטי.

 

חליתי - מה הטיפול למחלה הנגרמת מנגיף הקורונה?

כיום אין טיפול תרופתי לנגיף הקורונה והוא מקבל תמיכה רפואית בהתאם למצבו. מספר מוקדים בעולם עסוקים כעת במציאת חיסון לנגיף.

 

הרב זמיר כהן: נגיף הקורונה

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (114 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"הפתק הזה מחזיר אותי בתשובה"

מגיפת הקורונה גרמה לכולנו לבחון מחדש את חיינו, גם רגעים שלכאורה לא עצרנו לתת עליהם דעתנו. הרב ישראל קליין שליט"א במכתב קצר אודות רגעי ההודיה היומיים שזימנה לחייו מגיפת הקורונה

מרן קנייבסקי שליט"א : "איסור חמור להכנס לביהכנ"ס להתפלל עם פלאפון שאינו כבוי"

בשעה טובה נפתחים היום בתי הכנסת, עם ישראל ייחל לחזרה לבית הכנסת, לתפילות ולשיעורי התורה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א פרסם השבוע מכתב מיוחד לעת זו ובו הוא קורא להקפיד על קדושת בית הכנסת, קראו את לשון המכתב

נגיף הקורונה עדין כאן

עטיית מסיכת פה ואף היא ההגנה החשובה ביותר, המאפשרת את ההקלות. חובה לעטות מסיכה בכל יציאה מהבית למרחב הציבורי ובעבודה! קראו וצפו בהנחיות. ונשמרתם לנפשותיכם

סגולות נבחרות


שמע ישראל - תפילת שמע ישראל

קריאת שמע ישראל - וְאָהַבְתָּ אֵת אֲדֹנָי אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם. עַל לְבָבֶךָ

תהילים להצלחה

מחפשים תהילים להצלחה? פרק נ"ז בתהילים ידוע כפרק תהילים להצלחה. כנסו לקריאה, ונתפלל ביחד אתכם שתזכו להצלחה רבה בע"ה

תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה

סגולה להצלחה

אמירת תהילים פרק א: 'התעוררות לעסוק בתורה בלא חטא, ואז יהא בטוח שכל מעשה ידיו מצליחים….'

סגולה לזכות לבנים

סגולה ממרן החיד"א, ביום שתטבול האישה תתן שמן לעילוי נשמת רבי מאיר ותאמר קודם את הנוסח הבא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |