קורונה - מה עושים כל היום בבית

בתקופה הקרובה צפויים כל אזרחי ישראל להיות בסגר בו נאסר עליהם לצאת מהבית, אספנו עבורכם שורה של רעיונות שיאפשרו לכל בני הבית להיות עסוקים

25/03/20 | כ"ט אדר התש"פ

 

קמחא דפסחא 2020 - היו שותפים, דווקא בימי הקורונה! לחצו כאן

למכירת חמץ אונליין לחצו כאן

בתחיילה היה האיסור לצאת מן הבית נחלתם של מעטים אשר נשלחו לבידוד ביתי, וגם זאת ל-14 יום בלבד כאשר שאר בני משפחתם מורשים לצאת מן הבית. מאז החומרו ההנחיות וכל אזרח ישראל נקראים להימנע מלצאת מהבית. 

הגנים, בתי הספר, הישיבות ורוב מקומות העבודה סגורים. מה עושים כשאי אפשר לצאת מהבית כלל?

 

ילדים

עבור הילדים מדובר בזמן מבלבל, הקפדה שכם על שמירת הכללים הנהוגים בבית בימי השגרה, תסייע להם להסתגל למצב הלא פשוט:

השהות בבית זמן ממושך אינה פוטרת את הילדים משמירה על שגרת החיים ועל סדר יום קבוע. יש להקפיד עם הילדים על שעות המנוחה הרגילות, על מועדי הארוחות ועל סדר יום שיקבע במשותף ויכלול פעילות גופנית, לימוד - תוך שמירה על קשר עם גורמי החינוך וקבלת המטלות.

יש להקפיד ככל הניתן בשמירה על הכללים וההגבלות הנהוגות בבית בכל ימות השנה בכל הנוגע לזמן מול המסכים ומשחקי המחשב.

פסח מתקרב בצעדי ענק, ואתם יכולים לנצל את השהות הממושכת בבית כדי לסדר, למיין ולנקות ביחד עם הילדים. זו העת גם למיין את התמונות ולארגן את האלבומים (פיזיים או דיגיטליים). תמיד חלמתם לשנות את סדר הרהיטים בבית? ז העת לבדוק זאת.

 

קבעו שעות קבועות לפעילות פנאי משותפת המסיבה הנאה לכל בני המשפחה, למשל::

 • לימוד משותף של הדף היומי, משניות, תנ"ך ועוד. 

 • אתם יכולים ליצור יומן בידוד משפחתי בו כל אחד מבני המשפחה יספר על חוויותיו, לצרף תמונות ועוד - כיד הדמיון הטובה עליכם. 

 • להתבונן עם הילדים באלבומי התמונות שלכם ולספר להם על ילדותכם.

 • פאזלים ומשחקי קופסא אהובים

 

הקפידו לשלב בסדר היום שלכם זמן לעדכון אודות הקורונה באופן מרגיע.

 

ומה עם המבוגרים?

רבים מן האזרחים בישראל מנועים מהגעה למקום עבודתם, אחוזים גדולים מהם הוצאו לחופשה ללא תשלום. איך נוכל לנצל את הזמן כדי לסייע לעצמנו?

 

 • לימוד תורה והדף היומי - אם תמיד רציתם לקחת חלק בלימוד הדף היומי אך השגרה העמוסה לא הותירה לכם מספיק זמן פנוי, זו העת שלכם להצטרף ללומדי הדף היומי בכל רחבי העולם.

 • לימוד - רבים מאיתנו רוצים להקדיש זמן ללימוד נושאים חדשים, אך בימי השגרה לא מצליחים לעשות זאת. זו העת לאפשר לעצמכם ללמוד נושא חדש, שפה חדשה ועוד.

 • פיתוח מקצועי - הזמן הפנוי מאפשר לכם גם לשפר את המיומנות המקצועית שלכם במקום העבודה ולהעזר בשלל הקורסים המקוונים.

 • הסבה מקצועית - תמיד חלמת לשנות את מקום העבודה ולא העזתם לעשות זאת? השהות בבית היא זמן נפלא להתוודע לכל אותם מקצועות נדרשים במשק העבודה הישראלי, ולהתחיל להיערך לקראת הסבה מקצועית. רשת האינטרנט מציעה מגוון רחב של קורסים אשר יסייעו לכם עם החזרה לשגרה להתחיל קריירה חדשה.

 • לא דוחים יותר - זו העת לטפל בכל מה שדחיתם עד שיהיה לכם זמן לטפל בו:  בדיקות הביטוחים, בדיקת התשלומים לחברות השונות ועוד. 

 •  


הפכו את השהות בבית לחגיגה

 • החליטו על ארוחה אחת בשבוע שתוגדר כבילוי במסעדה, הדפיסו תפריטים, ערכו את השולחן בצורה חגיגית והפכו את הכנת הארוחה לחוויה המיועדת לכל בני המשפחה.

 • מופע שבועי - הכינו תוכנייה למופע שבועי שיועלה על ידי כל בני המשפחה, זו יכולה להיות הצגה בה ישתתפו כולם ותוקרן לעני קרובי משפחה ברשת, או מופע ביתי בה כל חבר משפחה יציג קטע משלו. על בני המשפחה לעדכן מראש את עורך התוכנייה על הקטע שלהם, להכין את האביזרים הנדרשים ועוד

 

עושים תשובה

תקופת הקורונה היא עת בה בורא עולם העניק לנו שפע של זמן פנוי, נצלו את הזמן הזה כדי להתקרב לבורא זו העת לפנות לבורא עולם ולבקש ממנו כל מה שחפץ לבכם.

הודיה - פנו לעצמכם 10 דקות מדי יום כדי להודות לקדוש ברוך הוא על חייכם, פרטו את הדברים בכתב והוסיפו גם את כל הטוב שאתם מוצאים במצב הנוכחי שנגרם כתוצאה ממגפת הקורונה.

תפילה - התפללו בכוונה, הזמן הרב שניתן לנו מאפשר לנו להתפלל לאט ומתוך כוונה.

קביעת עיתים לתורה - זו העת להקדיש עיתים לתורה, מגוון אפשרויות הלימוד ברשת האינטרנט הוא אינסופי, כל אחד יכול למצוא לו שיעורים בקצב ובאופן המתאים .

שבת - אפשרו לעצמכם להכניס את השבת מוקדם יותר, התחילו בהכנות לקראת השבת כך שהבית יהיה מוכן לשבת כבר בצהרי יום השישי.

סליחה - השעות הרבות מובילות גם למחשבות ולהרהורים על מעשינו, זו העת להרים טלפון לבקש סליחה וליישר את ההדורים עם בני משפחה וחברים שנעלמו במשך השנים.

 

סיוע לאחרים

השהות הממושכת בבית אינה פשוטה לאף אחד, אך יש אנשים שמצבם קשה יותר. האם יש בסביבתכם קשיש ערירי? האם יש לכם בן משפחה השוהה לבד בביתו?

זו העת להרים טלפון ולברר כיצד אתם יכולים לעזור.

 

הרב יגאל כהן: בואו נעריך מה היה לנו לפני הקורונה

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (20 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"רק על הפסים"

מה עושים בתקופה בה החששות מתרבים ותחושת אי הודאות מתגברת, אנחנו מביאים לכם את מילותיה של הניה שוחט שמצאהה דרך משלה להתמודד עם הנושא

קורונה - אל תפיצו מידע לא מאומת

ארגון הבריאות העולמי אסף שורה של ידיעות כזב אודות אמצעים להתגוננות ממגיפת הקורונה, ומפריך אותן בזו אחר זו, אנו מביאים לכם את המידע שפרסם

קורונה - מה עושים כל היום בבית

בתקופה הקרובה צפויים כל אזרחי ישראל להיות בסגר בו נאסר עליהם לצאת מהבית, אספנו עבורכם שורה של רעיונות שיאפשרו לכל בני הבית להיות עסוקים

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה טובה - שירת האזינו

הַאֲזִינוּ הַשָּׁמַיִם וַאֲדַבֵּרָה וְתִשְׁמַע הָאָרֶץ אִמְרֵי פִי: יַעֲרֹף כַּמָּטָר לִקְחִי תִּזַּל כַּטַּל אִמְרָתִי כִּשְׂעִירִם עֲלֵי דֶשֶׁא וְכִרְבִיבִים עֲלֵי עֵשֶׂב: כִּי שֵׁם יְיָ אֶקְרָא הָבוּ גֹדֶל לֵאלוֹהֵינוּ

חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |