קורונה: עבודה מהבית

ישראלים רבים נשלחים הביתה בשל הקורונה, חלקם נדרשים להמשיך ולעבוד מהבית. השינוי בשגרת העבודה מצריך הסתגלות לאופי העבודה החדש

23/03/20 | כ"ז אדר התש"פ

 

קמחא דפסחא 2020 - היו שותפים, דווקא בימי הקורונה! לחצו כאן

למכירת חמץ אונליין לחצו כאן

משבר הקורונה הפוקד את מדינת ישראל בתקופה האחרונה משפיע גם על העבודה שלנו. רוב העובדים במשק העבודה הישראלי נשלחו הביתה, חלקם לחופשה ללא תשלום (חל"ת) ואחרים לעבוד מהבית.

לכאורה, נדמה כי אין פשוט יותר מלהעתיק את הרגלי העבודה מן המשרד אל הבית, אך ישנם מספר דברים שכדאי להיות מודעים אליהם ולהערך אליהם מראש:

 

  1. פינת עבודה

עבודה מהבית עשויה להיראות פתרון נוח ופשוט, אך מי שרגילים להיות בבית רק לאחר שעות העבודה צריכים לשנות את האופן בו הם מסתכלים על השהות בבית.

פנו לכם מקום בו תוכלו לעסוק ולהתרכז רק בעבודה. מצאו פינה שקטה בה תוכלו לשהות במהלך השעות המוקדשות לעבודה, פינה כזו תאפשר לכם להתנתק מן הבית ולהקדיש לה את מלוא תשומת הלב.

אין צורך בחדר עבודה נפרד, מספיק שתגדירו איזור מסויים בבית כחלל העבודה שלכם (לפחות בשעות מוגדרות) ותתאימו אותו לצרכי העבודה שלהם.

 

  1. שעות עבודה

חשוב כי תשמרו על הרגלי העבודה הקבועים שלכם . כמוכם, גם עמיתים לעבודה עובדים בימים אלו מן הבית, השמירה על שגרת שעות העבודה תאפשר לכם לעבוד יחד ממש כמו במשרד. אך מעבר לכך, ההקפדה על שעות עבודה הקבועות, תקל עליכם לשמר חלק משגרת החיים.

 

  1. תיאום ציפיות

עבודה מהבית מחייבת הכנה של בני המשפחה. אם עד עכשיו הם התרגלו לראות אתכם בשעות אשר כולן שלהם , עליהם להבין כי השהות בבית גם בשעות הבוקר, כשהם עצמם סגורים בבית ואינם הולכים לגנים ולבתי הספר, אינה משנה את העובדה כי אתם "בעבודה".

חשוב להגדיר להם את טווח השעות בהם אתם  עובדים בבית, ולא תוכלו להקדיש להם תשומת לב. חשוב להקפיד על הכללים הללו, כדי שלכולם יהיה ברור כיצד צריך להתנהל במהלך העבודה.

מומלץ ליצור בשעות אלו פעילויות מוגדרות גם עבור יתר בני המשפחה, כך שלכל אחד תהיה מסגרת קבועה משלו באותן השעות.

 

  1. הפסקות מוגדרות

קשה להימנע מפיתויים בבית. ההרגל לשהות בו בזמן החופשי מהעבודה מושך אתכם להמשיך ולעשות מה שהתרגלתם בעבר: להאזין לרדיו, לשוחח בטלפון, לסיים את מטלות הבית ועוד. הגדירו לעצמכם מראש כי במהלך שעות העבודה מהבית לא תטפלו במטלות הבית, פרט להפסקות אשר תגדירו מראש כמו במהלך יום העבודה הרגיל במשרד. 

 

  1. תזונה

השעות בבית לאורך כל שעות היום, למי שאינו מורגל בכך, עשויה להוביל לאכילה מוגברת מבדרך כלל. הקרבה למזווה ולמקרר מגבירה את הפיתוי "לחטוף" ביס קטן מהעוגה או המאכלים האהובים. חשוב כי גם אם אתם שוהים בבית כל היום, לא תשנו את הרגלי האכילה שלכם מן היום יום, ובשעות העבודה תאכלו כפי שאכלתם במקום העבודה שלכם.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (32 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"קיום מצוות מילה בזמנה"

הידיעות אודות דחייה בקיום בריתות, הוציאו בשבוע שעבר הרבנים הראשיים לישראל, הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, מכתב הקורא לקיים את מצוות המילה בזמנה ולא לדחותה

עתיד העולם בראי נגיף הקורונה - תעסוקה

ד"ר רועי צזנה, ישראלי השוהה כרגע בארצות הברית, הוא חוקר עתידנות ישראלי. הוא עמית מחקר במכון מחקר לחקר סייבר באוניברסיטת תל אביב, ועמית מחקר ביוזמה לרובוטיקה מכוונת אדם באוניברסיטת בראון אשר בארצות הברית

"רק על הפסים"

מה עושים בתקופה בה החששות מתרבים ותחושת אי הודאות מתגברת, אנחנו מביאים לכם את מילותיה של הניה שוחט שמצאהה דרך משלה להתמודד עם הנושא

קורונה - אל תפיצו מידע לא מאומת

ארגון הבריאות העולמי אסף שורה של ידיעות כזב אודות אמצעים להתגוננות ממגיפת הקורונה, ומפריך אותן בזו אחר זו, אנו מביאים לכם את המידע שפרסם

סגולות נבחרות


פרק שירה 40 יום

סגולת פרק שירה שירת הבריאה, לקרוא במשך 40 יום. היכנסו ותקבלו תזכורת יומית למייל שלכם, לקריאה רצופה במשך 40 יום

סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"

סגולה לחתונה

הרב יגאל כהן בסרטון קצר על סגולה גדולה לחתונה: מעלת הענוה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |