קורונה: עבודה מהבית

ישראלים רבים נשלחים הביתה בשל הקורונה, חלקם נדרשים להמשיך ולעבוד מהבית. השינוי בשגרת העבודה מצריך הסתגלות לאופי העבודה החדש

23/03/20 | כ"ז אדר התש"פ

 

סגולה נגד קורונה - הקדשת פרק תהילים לשמירה עליך ועל משפחתך היקרה! לפרטים לחצו

משבר הקורונה הפוקד את מדינת ישראל בתקופה האחרונה משפיע גם על העבודה שלנו. רוב העובדים במשק העבודה הישראלי נשלחו הביתה, חלקם לחופשה ללא תשלום (חל"ת) ואחרים לעבוד מהבית.

לכאורה, נדמה כי אין פשוט יותר מלהעתיק את הרגלי העבודה מן המשרד אל הבית, אך ישנם מספר דברים שכדאי להיות מודעים אליהם ולהערך אליהם מראש:

 

  1. פינת עבודה

עבודה מהבית עשויה להיראות פתרון נוח ופשוט, אך מי שרגילים להיות בבית רק לאחר שעות העבודה צריכים לשנות את האופן בו הם מסתכלים על השהות בבית.

פנו לכם מקום בו תוכלו לעסוק ולהתרכז רק בעבודה. מצאו פינה שקטה בה תוכלו לשהות במהלך השעות המוקדשות לעבודה, פינה כזו תאפשר לכם להתנתק מן הבית ולהקדיש לה את מלוא תשומת הלב.

אין צורך בחדר עבודה נפרד, מספיק שתגדירו איזור מסויים בבית כחלל העבודה שלכם (לפחות בשעות מוגדרות) ותתאימו אותו לצרכי העבודה שלהם.

 

  1. שעות עבודה

חשוב כי תשמרו על הרגלי העבודה הקבועים שלכם . כמוכם, גם עמיתים לעבודה עובדים בימים אלו מן הבית, השמירה על שגרת שעות העבודה תאפשר לכם לעבוד יחד ממש כמו במשרד. אך מעבר לכך, ההקפדה על שעות עבודה הקבועות, תקל עליכם לשמר חלק משגרת החיים.

 

  1. תיאום ציפיות

עבודה מהבית מחייבת הכנה של בני המשפחה. אם עד עכשיו הם התרגלו לראות אתכם בשעות אשר כולן שלהם , עליהם להבין כי השהות בבית גם בשעות הבוקר, כשהם עצמם סגורים בבית ואינם הולכים לגנים ולבתי הספר, אינה משנה את העובדה כי אתם "בעבודה".

חשוב להגדיר להם את טווח השעות בהם אתם  עובדים בבית, ולא תוכלו להקדיש להם תשומת לב. חשוב להקפיד על הכללים הללו, כדי שלכולם יהיה ברור כיצד צריך להתנהל במהלך העבודה.

מומלץ ליצור בשעות אלו פעילויות מוגדרות גם עבור יתר בני המשפחה, כך שלכל אחד תהיה מסגרת קבועה משלו באותן השעות.

 

  1. הפסקות מוגדרות

קשה להימנע מפיתויים בבית. ההרגל לשהות בו בזמן החופשי מהעבודה מושך אתכם להמשיך ולעשות מה שהתרגלתם בעבר: להאזין לרדיו, לשוחח בטלפון, לסיים את מטלות הבית ועוד. הגדירו לעצמכם מראש כי במהלך שעות העבודה מהבית לא תטפלו במטלות הבית, פרט להפסקות אשר תגדירו מראש כמו במהלך יום העבודה הרגיל במשרד. 

 

  1. תזונה

השעות בבית לאורך כל שעות היום, למי שאינו מורגל בכך, עשויה להוביל לאכילה מוגברת מבדרך כלל. הקרבה למזווה ולמקרר מגבירה את הפיתוי "לחטוף" ביס קטן מהעוגה או המאכלים האהובים. חשוב כי גם אם אתם שוהים בבית כל היום, לא תשנו את הרגלי האכילה שלכם מן היום יום, ובשעות העבודה תאכלו כפי שאכלתם במקום העבודה שלכם.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (32 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"הפתק הזה מחזיר אותי בתשובה"

מגיפת הקורונה גרמה לכולנו לבחון מחדש את חיינו, גם רגעים שלכאורה לא עצרנו לתת עליהם דעתנו. הרב ישראל קליין שליט"א במכתב קצר אודות רגעי ההודיה היומיים שזימנה לחייו מגיפת הקורונה

מרן קנייבסקי שליט"א : "איסור חמור להכנס לביהכנ"ס להתפלל עם פלאפון שאינו כבוי"

בשעה טובה נפתחים היום בתי הכנסת, עם ישראל ייחל לחזרה לבית הכנסת, לתפילות ולשיעורי התורה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א פרסם השבוע מכתב מיוחד לעת זו ובו הוא קורא להקפיד על קדושת בית הכנסת, קראו את לשון המכתב

נגיף הקורונה עדין כאן

עטיית מסיכת פה ואף היא ההגנה החשובה ביותר, המאפשרת את ההקלות. חובה לעטות מסיכה בכל יציאה מהבית למרחב הציבורי ובעבודה! קראו וצפו בהנחיות. ונשמרתם לנפשותיכם

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה

תהילים להצלחה במשפט

עומדים לפני משפט? לפניכם פרקי תהילים להצלחה במשפט, כפי שהובאו ע"י הרב הגאון יעקב אדלשטיין זצ"ל
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |