קורונה - אל תפיצו מידע לא מאומת

ארגון הבריאות העולמי אסף שורה של ידיעות כזב אודות אמצעים להתגוננות ממגיפת הקורונה, ומפריך אותן בזו אחר זו, אנו מביאים לכם את המידע שפרסם

26/03/20 | א' ניסן התש"פ

 

קמחא דפסחא 2020 - היו שותפים, דווקא בימי הקורונה! לחצו כאן

למכירת חמץ אונליין לחצו כאן

כדי להילחם במגפת הקורונה חשוב שכולנו נקפיד להשמע אך ורק להוראות משרד הבריאות. בעידן הנוכחי קל להפיץ מידע לא מאומת, אמצעי התקשורת המודרנים הופכים את העברת המידע מאחד לשני קלה במיוחד. בתקופה האחרונה נפוץ מידע שעשוי לסכן את האזרחים ובמקום לבלות את התפשטות מגפת הקורונה, להגדיל אותה.

ארגון הבריאות העולמי נלחם בתופעת "חדשות הכזב" (fake news), הוא אסף שורה של ידיעות כזב על אמצעי התגוננות מול מגפת הקורונה, אשר ברוב המקרים אינם יכולים להזיק אך לצערנו גם אינם מועילים כלל, והפריך אותם. אנו מביאים לכם את המידע שפרסם ומבקשים שתעבירו אותו הלאה לכל מכריכם:
ויטמין C מגן מפני נגיף הקורונה

ארגון הבריאות העולמי מציין כי כאשר מדובר בשפעת עונתית רגילה, נמצא כי לצריכת ויטמין C יש קשר לשיפור יכולת ההתמודדות של האדם עם המחלה, אך לא למניעתה. במקרה של מגפת הקורונה לא נמצא קשר בין צריכת ויטמין C להגנה מפני נגיף הקורונה.


גרגור מי מלח מונע את מחלת הקורונה

אין לנו ספק כי גם אתם נחשפתם לשמועה כי גרגור מי מלח מספר פעמים ביום מסייע בחיסול נגיף הקורונה. ארגון הבריאות העולמי מציין כי לא נמצא קשר בין גרגור מי מלח לחיסול נגיף הקורונה.

 

אכילת שום

תרופות סבתא להתמודדות עם שפעת מסייעות להפחתת תסמיני השפעת ולזירוז ההחלמה ממנה. ארגון הבריאות העולמי כרגע לא נמצא קשר בין אכילת שום לחיסול נגיף הקורונה.

 

אנטיביוטיקה

ברשת רצות שמועות רבות הטוענות כי נטילת אנטיביוטיקה מחסלת את נגיף הקורונה. חשוב לדעת כי אנטיביוטיקה יעילה כנגד חיידקים, ספציפיים, הקורונה הינה נגיף ולא חיידק, ואנטיביוטיקה אינה יעילה כלל בהתמודדות עם נגיפים.


שתו כל רבע שעה

אחת השמועות שנפוצו הכי הרבה מתייחסת לטענה כי על מי שרוצים להימנע מלחלות בקורונה להקפיד לשתות כל 15 דקות מים או שתיה חמה. ארגון הבריאות העולמי מתייחס לידיעה זו ומבאר: לא נמצא קשר בין צריכת נוזלים תדירה להגנה מפני נגיף הקורונה והסיבוכים שלו.

 

הסרת שיער הפנים מגינה מפני הדבקות

שמועה זו נפוצה בעקבות הנחייה של גורמי הבריאות לצוותי הבריאות לגלח את זקניהם. ההנחיה נוצרה בעקבות מגבלת מסכות הפנים, אותן מחוייב הצוות לעטות על פניו, אשר נמצא כי אינן נצמדות לפנים במלואן כאשר איש הצוות מזוקן - רק לאנשי צוות אילו ניתנה הנחיה לגלח את זקנם.

 

אנשים צעירים לא חולים בנגיף הקורונה

אחת השמועות המסוכנות ביותר טוענת כי הנגיף מסוכן רק למבוגרים או לבעלי מחלות רקע. בניגוד למה שנפוץ ברשתות החברתיות, גם צעירים נמצאים בסיכון לחלות בנגיף הקורונה. רובם אמנם יפתחו תסמינים קלים בלבד ויחלימו מן המחלה, אך במקרים נדירים גם צעירים ללא מחלות רקע מפתחים סיבוכים כתוצאה מהידבקות בנגיף. ארגון הבריאות העולמי מציין כי על כל אדם, בכל גיל, להקפיד על ההנחיות ולהקפיד על שמירת ההיגיינה.

 

הרב יגאל כהן: קורונה - מידה כנגד מידה

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.4 (32 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"קיום מצוות מילה בזמנה"

הידיעות אודות דחייה בקיום בריתות, הוציאו בשבוע שעבר הרבנים הראשיים לישראל, הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, מכתב הקורא לקיים את מצוות המילה בזמנה ולא לדחותה

עתיד העולם בראי נגיף הקורונה - תעסוקה

ד"ר רועי צזנה, ישראלי השוהה כרגע בארצות הברית, הוא חוקר עתידנות ישראלי. הוא עמית מחקר במכון מחקר לחקר סייבר באוניברסיטת תל אביב, ועמית מחקר ביוזמה לרובוטיקה מכוונת אדם באוניברסיטת בראון אשר בארצות הברית

"רק על הפסים"

מה עושים בתקופה בה החששות מתרבים ותחושת אי הודאות מתגברת, אנחנו מביאים לכם את מילותיה של הניה שוחט שמצאהה דרך משלה להתמודד עם הנושא

קורונה - אל תפיצו מידע לא מאומת

ארגון הבריאות העולמי אסף שורה של ידיעות כזב אודות אמצעים להתגוננות ממגיפת הקורונה, ומפריך אותן בזו אחר זו, אנו מביאים לכם את המידע שפרסם

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |